Skocz do zawartości

żywica havel LH-160 i utwardzacz H 147


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale w takim stanie nie bardzo nadaję się do laminowania - skrystalizował jeden ze składników. Laminat bedzie miał dużo mniesze własności mechaniczne i dłużej "dochodził".

Z czasem wytworzy się biały osad (krzysztalki) w pojemniku z żywicą.

Ta żywica ma taką własciwość,zresztą nie tylko ta, utwardzacze też tak mają.

Wystarczy zanurzyć w kąpieli wodnej o tem. 50 st. C pojemnik z żywicą, poczekać, pare razy zamieszać żywicę i wróci wszystko do normy.

Żywica powinna być klarowna do laminowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam podłącze się pod temat. Mam pytanie, czy ktoś ma doświadczenie z żywicą lh160 z havla jak wypada lh160 w porównaniu z l285i e53 i drugie pytanie czy ma ktoś patent na dobry biały i czarny żelkot .Jakie proporcje aerosil-u jakie pigmenty, bo te żelkoty z havla troszkę drogawe.Sory za banalne pytania ale za moich czasów był tylko E5 i talk i takie dziwne patenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e53 - przeszłość o której zapominamy (cenowo też)

 

Nie robiłem badań wytrzymałościowych aby porównać LH 160 z L285 to trudno powiedzieć która jest lepsza. LH jest tańsza a daje bardzo dobre wyniki a jak nie można zobaczyć różnicy to po co przepłacać :wink:

 

Barwniki do farb ale trzeba uważać bo nie które sa "katalizatorem" i żywica żyje o wiele wiele krócej i potrafi "zagotować się".

 

Ile areosilu - tyle aby była dobra konsystencja, sypiesz mieszasz i patrzysz jak z patyka spływa jak uznasz, że jest już dość to używasz.

 

To zobacz ile kosztują Axona żelkoty to zmienisz zdanie o cenie w Havell'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w hawlu w sumie są tanie ale nie na moją kieszeń "szlaban na nowe technologie od żony" . Więc chyba żelkot na formę zrobię z aerosil-u a co do kadłuba to przed laminowaniem formę przemaluje akrylem. Dawniej barwiono bielą tytanową albo cynkową a co jedna to cięższa , myśle ze akryl będzie lżejszy a co do czarnego pigmentu na formę ktoś pisał na necie że sadza jest dobra ale z tego zrezygnuje bo niewiadomo czy nie będzie farbować kadłuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LH-160 zdecydowanie polecam :)

Jedyna jej wada to to, że lubi być wygrzewana (poniżej 20 st.C bywa kapryśna).

Nie zmienia to faktu, że od 1,5 roku jej używam i jestem bardzo zadowolony :)

 

A i taka ciekawostka. Przy 45 st.C laminat już po 1,5h jest sztywny, dzięki temu laminuje skrzydła, idę na obiad, a o paru godzinkach już mogę wyciągać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna jej wada to to, że lubi być wygrzewana (poniżej 20 st.C bywa kapryśna).

Nie zmienia to faktu, że od 1,5 roku jej używam i jestem bardzo zadowolony :)

 

A i taka ciekawostka. Przy 45 st.C laminat już po 1,5h jest sztywny, dzięki temu laminuje skrzydła, idę na obiad, a o paru godzinkach już mogę wyciągać :)

 

Wszystkie są kapryśne poniżej 20 st. C - pomijając specjalnie do laminowania w niskich temp. Temperatura jest czynikiem mocno wpływającym przy pracy z żywicami na czas życia i twardnienia i to tyczy się wszystkich żywic.

Każdy laminat jesli zaczniesz wygrzewać będzie szybciej "dochodził".

Trzeba trzymać się technologii wygrzewania zbyt wysoka temp. zbyt wcześnie może spowodować "popłynięcie" żywicy z laminatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są kapryśne poniżej 20 st. C - pomijając specjalnie do laminowania w niskich temp. Temperatura jest czynikiem mocno wpływającym przy pracy z żywicami na czas życia i twardnienia i to tyczy się wszystkich żywic.

Każdy laminat jesli zaczniesz wygrzewać będzie szybciej "dochodził".

 

Że się tyczy wszystkich żywic to wiem. Cały bajer polega na tym, że wpływ temperatury jest znacznie bardziej widoczny przy LH-160, niż przy innych z jakimi miałem okazję pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trzymać się technologii wygrzewania zbyt wysoka temp. zbyt wcześnie może spowodować "popłynięcie" żywicy z laminatu.

 

Armand masz jakąś konkretną metodę wygrzewania? LH160, jak byś podał jakieś czasy i temperatury . Jak znaczący jest wpływ temperatury otoczenia na LH160 +h147 zakładając temperaturę 28*C jaki będzie orientacyjny czas obróbki i czy aerosil ma wpływ na ten czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.