Skocz do zawartości

Wicherek 100


tomgart

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Wyrysowałem dziś plany wersji '75, może zdążę jeszcze narysować 100. Na zdjęciu dla porównania leży bok kadluba od 15.

 

7073cc74a79f450d.jpg

 

Wyrysowałem też "100" 2,80 długości. Zastanawiam się jednak że mogą być powazne problemy z wyważeniem - oczywiście nie uciekając się do tony ołowiu w dziobie :)

9d4dbe337304e35e.jpg

Ta linijka na końcu kalki oznacza koniec modelu.

b824151fff8d693d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że to powiem ale według mnie nie opłaca się robić tak dużego modelu. Duże problemy z przetrzymywaniem tego. A myślał już Pan o skrzydłach ? Skrzydło 1.5m jest już ciężko przewieść samochodem. Jeśli skrzydło będzie dzielone na 2 części to mamy 2razy 2 metry. Poza tym budowa pochłonie dużo pieniędzy. Sam koszt oklejenia modelu będzie ogromny. Ale życzę powodzenia w budowie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa tego Wicherka to jak budowa A380 jak ktoś wspomniał powyżej. Całe przedsięwzięcie logistyczo- finansowe. Budowę rozpocznę u siebie w mieszkaniu, składanie całości i większe elementy u rodziców na wsi. Do transportu niezbędna będzie raczej też przyczepka samochodowa :)

Poszycie myślałem zrobić jak w pionierskich konstrukcjach -płótno albo jakaś inna tkanina, ewentualnie keson w przedniej części profilu. Jak juz pisałem będę chciał ciąć koszty, choć i tak będą duże. Boki kadłuba będą ze sklejki 5mm z Casto, przednia wręga silnikowa z płyty konstrukcyjnej 8mm, kratownica - listwy sosnowe 10mm, choć nie wiem czy jeszcze belki ogonowej nie przeprojektuje i nie zrobię zwężającej się po szerokości. Cały czas myślę jaki motorek to pociągnie, myślałem zaadoptować coś od sprzętu ogrodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem wstępnie ciężar niektórych elementów. Boki wyjdą po 0,5 kg każdy. Kratownica to około 16 mb listwy (licze dla 1cm2) czyli gdzieś 0,8 kg i wręgi kadłuba ~0,66kg.

Tak więc sam kadłub nieoklejony bez stateczników 2*0,5 +0,8+0,66 = 2,5 kg bez kleju. Trochę sporo. Stateczniki tak z "oka" szacuję też na jakiś kilogram.

Ciekawe jaki efekt byłby gdybym kratownice okleiłe depronem 3mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z tego co zrobil Arek. Jemu sie sprawdzilo, to Tobie tez sie sprawdzi. Swoja droga ciekawe co sie z modelem, jak i z samym Arkiem podzialo. Swego czasu chcial go sprzedac za jakies drobne pieniadze (800-1000zl bez serw na lotki i odbiornika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instruktor dzięki za radę co do depronu na pokrycie. Boogie masz jakieś zdjęcia tego Wicherka Arka? Na balsę w takiej ilości chyba nie będzie mnie stać - około 20 m jest potrzebne, nie wiem zresztą czy są tak dlugie odcinki ?

 

hmmm, skor nie stać cie na balse za 20,02zł to jak ty chcesz go zbudować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.