Skocz do zawartości

Konserwacja silnika bezszczotkowego ??


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Po wakacjach zakupiłem sobie dwa silniczki bezszczotkowe Dualsky'ego XM2826CA-15T i XM2830CA-12T. Po kilkunastu lotach jesienią i teraz "zima" :) zauważyłem że te silniczki w czasie pracy wydają troszkę czeszczące dźwięki :?

 

I tu moje pytanie: Czy silniczki bezszczotkowe się w jakiś sposób konserwuje, smaruje czy coś w tym stylu ?? Jeżeli tak to jak się to robi ??

 

Dzięki za wszelką pomoc !!

Życzę tylu lądowań co startów !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj przede wszystkim o to aby w silniku nie było żadnych pozostałości otoczenia w którym latasz - piach ,liście , opiłki metalu.

Jeśli silnik można łatwo rozebrać na 2 części to dość szybko można go "umyć" sprężonym powietrzem.

Gorzej jest z opiłkami bo te nie chcą tak łatwo odkleić sie od magnesów .

Do ich usunięcia używam waty, która doskonale zbiera wszelkie tego typu drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomik najlepiej wrzuć do pralki jak twoja mam będzie robić pranie :wink: Ja do czyszczenia używam pędzelka (Tomek z tą watą to dobry pomysł), a do samrowania łożysk czy panewek używam oleju maszynowego. Po zakropieniu olejem nakładam trochę smaru który po nagrzaniu się ładnie się rozlewa i zabezpiecza przed wypływem oleju(przynajmniej tak mi się wydaje gdyż kiedyś przeczytałem o tym sposobie w necie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do usuwania opiłków używam zwykłej świeczki. Kapię wosk tam gdzie są opiłki (dosyć grubo) wrzucam całość do zamrażarki i późnej wydłubuję wosk razem z opiłkami, czasami przedmuchuję jeszcze sprężonym powietrzem. Myślałem jeszcze o silikonie na formy, ale nie miałem takiego pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.