Skocz do zawartości

[P] "kwitów" do PZL-38 WILK


mecenas

Rekomendowane odpowiedzi

Z dokumentacja Wilka sa dosc duze problemy. Ostatnio bylem czlonkiem rozmow na ten temat z p. Andrzejem Glassem. Dokumentacja niestety nie przetrwala. Jedyne co podobno jest to troche fotografii i ew. rzuty. Ukazala sie teraz ksiazka wyzej podanego autora. Samoloty polskie (i tu podane lata- wiem, ze sa juz 2 tomy, a 3 prawie gotowy). W bodajze drugim tomie jest co nieco o Wilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro była niedawno wystawiona ta aukcja z planami wilka, ale wydaje mi się ,że makiety raczej z tego sie nie zrobi.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=293574600

 

Gość nie sprzedał tych planów wiec można do niego zadzwonić i wystawi ponownie , ja tak zrobiłem z planami dc-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu,

mam ją zamówioną i do odebrania w niedziele.

Czy sądzisz ze w/g tej monografi można by się pokusic na wykonanie makiety?

W 1962r na MŚ w Kijowie Renek Pudełko zdobył 2 miejsce makietą tego samolotu (model 1,5m rozp.). Rozmawiałem z nim wczoraj. Przekazał mi plany te które wyszły w "Modelarzu", niestety gdzieś zapodziały mu się plany modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to, co jest w tej monografii, to chyba wszystko, co na temat tego samolotu zachowało się do dziś. Skąpo tego, ale wystarczy do zrobienia ładnego modelu. Zależy jaki model, tzn jak dokładnie chcesz odwzorować. Model niezbyt łatwy, bo i skrzela, i drobnożłobkowana blacha..., irytujące też te chłodnice pod centropłatem. Rysunki opublikowane nie są ze sobą zgodne, więc raczej tylko ta monografia...

Też marzyło mi się zbudowanie Wilka (dla siebie, nie do udziału w zawodach), ale z silnikami Foka, na dwie dziesiątki (leżą nóweczki), 1/5, czyli 2 metrowy ...

Ten prototyp, który latał miał te amerykańskie, hałaśliwe paskudztwa - ohyda nie do przyjęcia (dla mnie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.