Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

100m spadku na 15m dlugosci? Masz na mysli prawie pionowa sciane? :)

Ciekawe jakbyś to skonstruował :roll:

Z tego co Konrad pisze, to odwołując się do Pitagorasa przeciwprostokątna ma 100m a przyprostokątna (wysokość) 15m. Mnie to bardziej przypomina górkę saneczkową jak pionową ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
100m spadku na 15m dlugosci? Masz na mysli prawie pionowa sciane?

No to se napisałem. :oops: Oczywiście stok jest długi na 100m a spadek to ledwo 10 m :D

 

nie wiem czy nie będzie Ci go ciągło w górę jak rakietę i zbyt szybko, co uniemożliwi w miarę stabilne sterowanie w początkowej fazie lotu, tuż na ziemią gdzie szybko można kreta złapać

No i to jest moje największe w tym wszystkim zmartwienie. Myślę, że w początkowej fazie lotu nie będę dawał go na max. Zobaczymy jak będzie ciężko sterować to wymienię.

 

Konrad pakuj tego Turnigy i w gore.Moj pierwszy EGP latal na Himax C3516-0840 tez mocny i ciezki silnik(134g)

Już zamontowany. Teraz musze poskładać wszystko na sucho bez klejenia kadłuba (na gumki) :D i spróbować wyważyć, żeby zobaczyć czy dokładać kulki na ogon czy nie.

 

Edit.

Adam_Max

Cóż zobaczymy. Ja przede wszystkim chcę polatać rekreacyjnie. Nie będę kręcił ewolucji na pełnych obrotach, bo po pierwsze nie umiem a po drugie nie do końca chcę.

Jestem spokojny facet i takie spokojne leniwe latanie najbardziej mnie rajcuje ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę jeszcze do silnika. Zrozumiałem że taki silnik posiada, więc stwierdziłem że się nada, i nadal tak twierdzę. Ja latam FPV i waży prawie 1500gr, masa jest skupiona w ść. i daje się latać bez stresu. Jeśli uważacie że dołożenie kilkunastu gram do tego modelu jest bezcelowe , a wręcz szkodliwe, to ja uważam Wasze doradztwo za szkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem że taki silnik posiada, więc stwierdziłem że się nada, i nadal tak twierdzę
W moim EGP mam Himaxa C3516-1130,który waży 134g.

 

Z takim potwierdzeniem ze spokojem wsadziłem ten silnik. :) Pierwsze próby z łopatkami 10x6 potwierdzają że silnik na spory ciąg.

 

start nie musisz odbywać na ful obrotach

I dokładnie tak zrobie. :D

 

Chłopaki dzięki. :D

 

PS.

Właśnie wkleiłem HTX900 w skrzydła, teraz tylko próba wyważenia i sklejenie kadłuba cuzamen do kupy i finito. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, oryginalny zestaw "tuningowy" również ma o wiele więcej mocy niż potrzeba, polecali mi go w RcMax, ja jednak chciałe.

Jakiś czas temu spotkałem na lotnisku modelarza który latał Easy Gliderem, więc go wypytałem co i jak, bo mój jeszcze wtedy nawet zmontowany nie był.

On latał spokojnie, ale opowiadał że jego syn zrobił ze swojego EG akrobacyjnego szatana.

Zamontował silnik ktory pobiera 65A, spory pakiet 4S, do rury wcisnął pręt węglowy czy zamiast rury dał ten pręt juz nie pamiętam, wdłuż kadłuba również dał wzmocnienia i z tyłu wstawił hak do wyciągania drugiego szybowca. A wszystkie stery wycioł i wstawił je na zawiasach.

Natomiast co do ciężaru, Easy Glider ma spory zapas, kolega któremu złożyły się skrzydła miał coś ok. 30 dkg dodatkowego obciążenia, no Lechu ma 0,5 kg! nieźle.

Mam nadzieję że oblot się uda i chyba z ciekawości podjadę do Wrocławia (od teściowej ze Strzelina) i zobaczę jak Ci się to sprawuje.

Ja bym na twoim miejscu postarał się o jakiś pojemniejszy pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że oblot się uda i chyba z ciekawości podjadę do Wrocławia (od teściowej ze Strzelina) i zobaczę jak Ci się to sprawuje.

Ja bym na twoim miejscu postarał się o jakiś pojemniejszy pakiet.

 

No to zapraszam. :)

Co do pakietów to mam kilka wersji 3S od 2200, 1750, 1500 do 1300 więc mam w czym wybierać. Zobaczymy ile wyjdzie na wadze i wówczas zadecyduje który pakiet wstawić.

Zakładając, że 1500 i 1300 są o wiele lżejsze od 2200 nanotech to moge polatać chwile na tych mniejszych bo wymienić pakiet w czasie lotów to nie problem. Zawsze fajnie kark wykrzywić w drugą stronę :D

Zastanawiam się jeszcze nad zmniejszeniem łopatek na 9x6 lub 9x5.

Tylko, że te rozmiary nie zalecane są do tego silniczka.

 

Zobaczymy, najważniejsze aby był dobrze wyważony i po żucie szedł prosto a nie w glebe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj podczepiłem komórkę nokia z metalową obudową generalnie dość ciężka, myślałem że nic z tego nie będzie, bo przyczepiłem ją na spodzie na środku ciężkości i nawet nie wyważałem a efekt widać tutaj, strasznie wiało i ciężko było opanować model w locie

 

http://www.youtube.com/watch?v=pZTrL3rOqQI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio podczepiłem telefon ( SE k550i < kiepska jakość) do modelu. Doszło jakieś 180g. Pakiet dałem maksymalnie do tyłu i wyważenie było w miarę dobre, a dodatkowa waga w dość dobrze modelowi zrobiła, tylko trochę szybciej 'przepadał'. Ale był bardziej 'statyczny'.

Tutaj filmik:

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,niedługo będę kupował easy glidera pro i mam dylemat jaki silnik do nie go włożyć

Mam dwa typy

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7075lub

lub

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5690

do turnigy 3530 nie wiem czy wystarczy mi mój regulator turnigy plush 30a

a co do turnigy 2217 nie wiem czy znajdę odpowiedni kołpak na ta os ,proszę o odpowiedz który silnik będzie lepszy i jakie zastosować do nich łopatki 9x6 czy 10x6 .Zasilanie 3s 2200mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba zdecyduje się na silnik turnigy 2217 a łopaty 10x6 .niestety mam problem ze znalezieniem kołpaka na os 3,175mm no w sumie to znalazłem ,ale za 45zł (to trochę drogo)

http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?p=p_77&iPage=7

A kołpak na oś 3,2mm był by dobry do tego silnika czy nie ? I jeszcze jedno pytanie czy serwa cyfrowe corona 939mg będą dobre na kierunek i wysokość i czy na lotki wystarczą zwykłe 9g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zakładać, ja ogólnie jestem zadowolony, zbytnio się nie grzeje pomimo że mam mały zapas prądu, ale fakt że latam raczej spokojnie. Gdzieś znalazłem opis odnośnie regulatorów mystery Blue syries (prawie to samo), że podobno nie dawały pełnej mocy na silnik. Ja jednak czegoś takiego nie odnotowałem.

Wg mnie jego zalety, to BEC 3A, więc z zapasem dla 4 serw, obroty prawo/lewo można zmieniać z regulatora, hamulec działa b. dobrze (miałem jeszcze regulator Tower Pro którego nie zakładałem z powodu słabego hamulca). W razie utraty zasięgu regulator odłącza silnik, w wielu regulatorach jest odwrotnie czyli obroty idą na maksa.

Niby się nie zdarza często, ale przytoczę taki przypadek, kiedyś się pojawiłem na lotnisku aeroklubowym w Gliwicach bez modelu, tak pooglądać i widziałem jak jeden z modelarzy latał siedząc na krzesełku. Kiedy podchodził spokojnie i precyzyjnie do lądowania, model już prawie na ziemi, wstał i model nagle wszedł na full obroty poszedł w górę, całkowita utrata sterowania ponieważ aparatura się wyłączyła i model walnął gdzieś tam w końcu na środku płyty. Miał radio turnigy9x z "paluszkami" w środku, które po poruszeniu straciły gdzieś styk. Oczywiście czasami ta opcja może zaszkodzić zamiast pomóc.

Zapomniałem o moim osobistym przypadku kiedy testując w domu silnik na modelu leżącym na stoliku przez nieuwagę wpierw wyłączyłem radio. Model wystartował w pokoju, spadła i stłukła się butelka z acetonem i tam parę innych rzeczy. Śmigło złamane, burdel w pokoju, podłoga zniszczona, wstyd się przyznać :).

 

Edycja:

Właśnie chciałem zobaczyć ten regulator 50A, bo pamiętam że kiedy robiłem zamówienie to były w zakresie 12-40A i nadal tak jest. Znalazłem ten Twój regulator, no i chyba się pomyliłeś bo to zupełnie inna seria. No chyba że ja się pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

Jasny gwint. Ale dałem ciała. Oczywiście że się pomyliłem. Zobaczyłem HK na nalepce to se pomyślałem, że to ten sam. Sorry. Nie mniej jednak wielkie dzięki za opisanie tego twojego. Ale na marne opis nie poszedł bo potrzebuje 2szt regulatorów do silników 2209 więc zamówię właśnie takie jak Twój. :)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek22, ja mam w swoim Turingy 3530 w "wersji żółtej" do tego łopatki 10x6, lipolek 2200mAh a regulator Turingy 25A i śmigam tak od zeszłego roku. Dobre -szybkie wznoszenie-latania na jakieś 30-40 min. Zero problemów z regulatorem. Ta Twoja "trzydziestka" powinna dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.