Skocz do zawartości

Geobat - chyba pierwszy na forum


Donaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drogich kolegów:). Zrobiłem model geobat tylko mam problem z wyważeniem modelu. W planach CG był na 7 cm od wręgi, Niestety podczas ciecia wpadł mi do głowy (głupi jak teraz sądzę pomysł) zmiany styłu. Zamiast łuków wyciąłłem środek bardziej w kant co spowodowało, że zostało więcej materiału z tyłu i zwiekszyła się tym samym powierzchnia. Teraz pytanie:

Czy CG przesunął się do przodu czy do tyłu modelu? Jak to prawidłowo wyważyć, aby przy pierwszej próbie nie połamać modelu. Drugie pytanie to jakie śmigło zastosować do silnika Redox 900/1200 i reg ZTW 30A. W tym momencie dysponuję 7x4 lub 8x6. Masa modelu ok 600- max800 gram.

Ostatnie pytanie to czy na start ustawić wychylenie steru wysokości do góry? o ile stopni? tak jak w delcie?

P.S: model posiada ster wysokości i lotki. Nie robiłem steru kierunku ze względu na ilość kanałów dostepnych w odbiorniku. Moze kiedyś to zmienie.

Oto zdjecia:

 

post-9516-0-93358400-1378161383.jpg

 

post-9516-0-06666000-1378161385.jpg

 

post-9516-0-23392800-1378161386_thumb.jpg

 

post-9516-0-41849700-1378161387_thumb.jpg

 

post-9516-0-69941800-1378161388_thumb.jpg

 

Z góry dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo intresująca konstrukcja. Lubie takie.

Widziałem zdjęcia geobata. Niewiele więcej masz tej powierzchni. Punkt SC nie powinien znacząco odbiegać od tego w planach.

Jeśli masz jednak wątpliwości to zdejmij elektronikę i porzucaj go trochę.

Ja by dał śmigło 8 cali.

 

Czy dobrze widzę, że kadłub jest zrobiony w przedniej części z trzech warstw depronu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje. Są to 3 warstwy bo na 2 był zbyt giętki jak na te elektronikę i nie dało by się go trzymać za skrzydło, a mam zamiar go rzucać 1 ręką. 3 warsta jest jedynie w części środkowej. Zrównoważyła ona 2 warstwy depronu na lotkachi sterze wysokości. Jeżeli chodzi o wyważenie to sam model bez elektroniki powoli spokojnie szybował więć, bez ekelktroniki było ok. Model jeszcze nie wykończony, ale kosmetyka będzie jak uda sie znaleźć środek ciężkości ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.