Skocz do zawartości

Tom blejzyk


Maca111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym wątku postaram się przedstawić budowę modelu tom od blejzyka, modelu nie nabyłem bezpośrednio od producenta dlatego ten tom bedzie inny niż wszystkie. Tom będzie moim pierwszym modelem laminatowym, i tutaj prośba do tych którym budowa tego typu modeli nie sprawia problemu by podrzucali mi pomysły jak wykonać daną rzecz i mniej więcej mnie poinstruowali od czego zacząć i w jakiej kolejności robic, narazie mam gotowe skrzydła i ster wysokości, a więc samodzielnie będe musiał zrobić ster kierunku. Kadłub jest jeszcze "zamknięty" ale w weekend postaram się coś przy nim podziałać a narazie czekam na wyposarzenie.

 

Na kierunku serwo hitec hs-81

na wysokości serwo hitec hs-82mg

Kołpak turbo pelikan i do tego łopatki aero glass

silnik ray 3536/08

serwa w skrzydle dokladnie nie znany model ale graupnera

 

No i na początek pare fotek:

 

848e.jpg

 

6gq1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[youtubeHD]

[/youtubeHD]Pobawiłem sie troche z lakierem na skrzydle i sterze wysokości no i takie są efekty :) moze nie jest super wypolerowane ale mi się podoba. Dodatkowo pytanie czy w dobry sposób mam zamiar wyciąć kadłub ? Na różowo zaznaczone miejsca gdzie nie będzie cięcia ponieważ nie chce zbytnio osłabić kadłubu a jednocześnie w tamtych miejscach są otwory pod montaż skrzydeł zt61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo pytanie czy w dobry sposób mam zamiar wyciąć kadłub ? Na różowo zaznaczone miejsca gdzie nie będzie cięcia ponieważ nie chce zbytnio osłabić kadłubu a jednocześnie w tamtych miejscach są otwory pod montaż skrzydeł

zt61.jpg

 

 

 

Żle, musisz wyciąć jeden duży otwór pod skrzydłem. Masz lekki silnik i będziesz miał później problem z odpowiednim wyważeniem Toma.

 

 

post-5095-0-79644600-1378881217_thumb.jpg

 

 

Wyposażenie powoli się kompletuje jedyne czego mi brakuje to chyba tylko bowdenów

 

 

 

Jakie zasilanie będzie w modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te białe łopatki aeronaut glas są super. Mam takie w skrzydle Swift 80cm. W przeciwieństwie do większości innych mają precyzyjnie wykonane otwory, bez luzów. Przelatałem na nich wiele godzin i nie widać żadnego zużycia. Natomiast serwa HS 82MG są beznadziejne - koszmarne luzy. Polecam HS 65HB - precyzyjne, szybkie, bez luzów i ciche. Nie wiem jaka będzie masa całego modelu, ale wydaje mi się, że silnik jest trochę za duży, chyba że chcesz mieć petardę :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od ponad dwóch lat posiadam TOMA.

Przeprojektowany i wykonany z dbałością o aerodynamiczne szczegóły

Dużo pracy, ale efekt końcowy dobry. Myślę, że ładnie się prezentuje. Lata też świetnie.

Szeroki zakres użytecznych prędkości, b.duża doskonałość jak na model tej klasy i spokojne latanie w termice.

Zdjęcia przedstawiają modyfikację podstawową. Aktualnie model wygląda jeszcze bardziej rasowo.

post-14198-0-13382700-1389620031_thumb.jpg

post-14198-0-05195300-1389620045_thumb.jpg

post-14198-0-15088800-1389620069_thumb.jpg

post-14198-0-34389400-1389620095_thumb.jpg

post-14198-0-36458100-1389620104_thumb.jpg

post-14198-0-70921800-1389620126_thumb.jpg

post-14198-0-23490000-1389620143_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.