Skocz do zawartości

Speed 400 Aero


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wszyscy robią to cudo to ja też ;-) Wprawdzie plany ściągnąłem sobie jakieś dwa lata temu, ale u mnie z decyzja o rozpoczęciu przedsięwzięcia zawsze okupiona jest gruntownymi przemyśleniami ;-)

 

Zabrałem się za to tydzień temu, a dziś wygląda to tak:

 

speed400aero_01.jpg

 

Do szczęścia brakuje mi jeszcze silnika, regulatora i pakietu. W związku z tym prace wstrzymane do "pierwszego" ;-)

 

I tu mam do Szanownych Kolegów pytanie: czy takie coś się nada:

 

Silnik

 

Po tym tygodniu budowania i kompletowanie wyposażenia, nasunął mi się tylko jeden wniosek: modelarstwo to cholernie drogie hobby! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nieźle...Ładnie wygląda.

 

Co do silnika to sugerowałbym raczej coś w tym stylu:

 

http://www.cyber-fly.pl/index.php?products=product&prod_id=181

 

o niższych obrotach do latania akrobatycznego...

 

A poza tym pytanie OT: czy to jest Twój pierwszy model i do tego akrobat/fun flyer ? Czy miałeś już wcześniej do czynienia z lataniem modelami RC ?

 

 

EDIT: A tu taki sam silnik tylko, że taniej...

http://www.emodel.pl/esklep/tower-241009-p-33.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A poza tym pytanie OT: czy to jest Twój pierwszy model i do tego akrobat/fun flyer ? Czy miałeś już wcześniej do czynienia z lataniem modelami RC ?

 

- Nie pierwszy

- latałem RC

- akrobatem jeszcze nie

 

Uprzedzając pytania i sugestie (skądinąd jak najbardziej pożądane!): mam świadomość jak trudno się takim lata, dlatego po zbudowaniu poproszę kogoś doświadczonego o oblatanie :-)

 

A modelarstwo polega na budowaniu. Latanie jest sprawą drugorzędną! 8)

 

 

A nie będziesz miał problemów z wyważeniem??? widzę ze nie wydłużałeś kadłuba ja w swoim speedzie wydłużyłem kadłub o 3 cm a aku i tak musi być na samym początku przy silniku aby było dobre wyważenie.

 

Zobaczymy jak będę miał silnik. Wtedy ewentualnie będę wydłużał "dziób".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A modelarstwo polega na budowaniu. Latanie jest sprawą drugorzędną! 8)

 

Święte slowa :D

 

Co do silnika to jeśli nie chcesz robić lub uczyć sie zawisu to możesz zastosowac najtańszy dzwonek tp 2408-21 ja w swoim mam takiego lecz narazie nie latalem i nie wiem jak będzie szedł model lecz wiem na pewno ze zawisu nie zrobi.

 

A jeżeli kupowac to moze cos takiego ma większy ciąg.

 

http://www.emodel.pl/esklep/tower-240912-p-29.html

 

http://www.emodel.pl/esklep/tower-240918-p-30.html

 

No i silnik troche wazy to moze obeszlo by sie bez przedluzania kadluba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem na pewno ze zawisu nie zrobi.

I tu się możesz zdziwić :wink: Mój toto4 (speed w wersji depronowej, wg pomysłu Motylastego) na dzwonku B2410-9Y i lipolu 3s ciągnął na 80% gazu pionowo do góry. Waga mojego tota to ~420 gram.

 

Edit:// Dodaję dowód w tej sprawie :wink:. Proszę zwrócić uwagę na start, dalej i tak za dużo nie widać, bo kolega nie nadążał z aparatem za modelem :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się możesz zdziwić :wink:

 

Znam to :D Też zrobiłem speeda w depronowej wersji i mogę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony jak śmiga na dzwonku :D Jakiś konkretny filmik wrzucę jak tylko go nagram :)

 

Wracając do tematu, ciekawie się zapowiada. Powodzenia w oblocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jest to mój pierwszy post więc chciałem się przedstawić, mam na imię Damian mam 16 lat mieszkam w Zawierciu, modelarstwem RC zajmuję się od niecałego roku.

 

Ja także niedawno zacząłem budowę tego modelu i zamierzam w nim zamontować silnik:

http://www.emodel.pl/esklep/tower-240918-p-30.html .

jak jutro będę w modelarni to postaram się zrobić zdjęcie sposobu mocowania silnika w moim modelu.

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także niedawno zacząłem budowę tego modelu i zamierzam w nim zamontować silnik:

http://www.emodel.pl/esklep/tower-240918-p-30.html .

 

Ten to chyba za mocny :?:

 

A u mnie postępy :) Mam już zamontowane serwa do sterów i wyszlifowane kopyto do zrobienia kabinki. Największy problem będę miał ze znalezieniem odpowiedniej butelki. Wszystkie teraz robią z jakimiś wzorkami :twisted: :wink:

 

speed400aero_03.jpg

 

speed400aero_04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akrobatycznego...

 

Akrobacyjnego- to jedna z niewielu rzeczy ktorej nie lubie jak uzywaja ludzie. Tak samo jak na statecznik poziomy mowia "to tylne (a czesto tez tylnie, co juz w ogole jest bledem) skrzydlo

 

A model bardzo czysto zrobiony. Jesli chodzi o silniki to rozejrzyj sie u skalena- tansze niz w cyber fly, a chyba to samo. www.rcsklep.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz trochę bardziej pokręcić to dźwignie na serwach masz za krótkie. Więc by zmienić dźwignie będziesz musiał zmienić położenie serw.

 

Orczyki będą inne, większe. Zmieszczą się w tym położeniu serw po obcięciu połówki (żeby nie kolidowały ze sobą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło i statecznik poziomy oklejone. Idę jak burza! :wink:

To moje pierwsze oklejanie folią. Muszę przyznać, że papier japoński na razie mniej mnie przeraża. Spodziewałem się, że folia przysporzy mi trochę kłopotu i owszem, nie było to bardzo łatwe zadanie, ale jakoś się udało. Chyba nawet całkiem nieźle ... jak na pierwszy raz :P

Folia Oracover, kolor ... to chyba oczywiste od samego początku, że to jedynie słuszny kolor dla takiego modelu :)

 

speed400aero_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.