Skocz do zawartości

Przekaż 1% swojego podatku dochodowego na modelarzy.


Czepus

Rekomendowane odpowiedzi

qpa, umiesz czytać ze zrozumieniem ?? czy komuś zabraniam ??

 

Umiem dlatego uważam że pisanie lepiej zrobić tak bo jak tak robie jest bezsensowne. Każdy ma swój rozum i imo taka inicjatywa na forum modelarskim jest w dobrym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl ,czy wychowanie dzieci , to nie jest dobry cel?

 

równie dobry ale autor napisał

 

Za pieniądze nam podarowane możemy jeździć na zawody i zakupić materiały do budowy modeli.

 

czy zawody to najważneijsza sprawa w wychowaniu dzieci?? Materiały do budowy modeli powinna dawać modelarnia sponsorowana z innych źródeł.

 

Ja wiem , są dzieci głodne , chore itd.

Ale czy przez to te zdrowe i najedzone ,ale nadal nie bogate muszą być stratne?

 

Nie muszą, ale jeśli zwrócimy uwage że są bardziej pokrzywdzeni niż oni, to nie sądzisz że będą się źle czuły że przez swoje zawody i modele odebrali tym biedniejszym szanse na ciepły posiłek w szkole ?? Czy może będa bardziej uradowane że nie kożystając z 1% pomagają innym w lepszym życiu ??

 

 

powiem tak, miałem inny światopogląd na krzywdy ludzkie dopuki życie mnie ciężko nie doświadczyło. to co widziałem w Instytucie Matki i Dziecka w warszawie, nie opiszą żadne słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ,ale popadanie ze skrajności w skrajność też nie jest najlepsza.

 

To nie jest popadanie w skrajność. Przejedź się do jakiegokolwiek szpitala dziecięcego lub hospicjum a gwarantuję że zmienisz zdanie. Popatrz tylko na twarze dzieciaków to przekonasz się jak to wbija w glebę.

Porównywanie realizowania hobby do faktu że z powodu braku pieniędzy inny dzieciak nawet świeżego powietrza nie poczuje jest mówiąc delikatnie niesmaczne.

Podobnie jak propozycja Czepusia, sory ale tak to czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , to bardzo poprawne politycznie co piszecie z Motylem.

Gdyby ten świat by idealny to pewnie była by to norma.

Niestety nie jest.

Dziś zamiast dać kolejne 300zł na dzieci , zapłaciłem za pulpit do mojego radia ,a już szykuję kasę na nowy silnik (benzynka na lato).

W między czasie komuś dałem silnik , a komuś regiel.

Zamiast wydanej na sprzęt kasy , mogłem tez dać na dzieci.

Niestety nie mam z tego powodu wyrzutów sumienie.

 

Oczywiście chciałbym aby wszystkie dzieci były szczęśliwe i zdrowe !

 

Niestety jako ułomny człowiek popieram to co mi bliskie sercu ,czyli lotnictwo pod każdą postacią, a w szczególności modelarstwo lotnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , to bardzo poprawne politycznie co piszecie z Motylem.

Przesadzasz,

 

...nie próbuję się gloryfikować, też wolnych pieniędzy nie przeznaczam na datki tylko wydaję tak jak Ty.

Tu chodzi o pieniądze którymi nie dysponujesz dowolnie tylko musisz przeznaczyć je albo na jakiś cel charytatywny, albo pozostawić fiskusowi.

Dyskusja toczy się tylko o to jak zdecydować; czy ktoś będzie chodził na zawody czy chodził w ogóle o ile kogokolwiek to obchodzi.

 

Przedstawiłem tyko swój osobisty pogląd na temat i jest on na tyle sprawą indywidualną dla każdego z nas że nie będę jej dalej dyskutował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi Daniel chodziło.

Każdy z nas ma jakieś cele które mu odpowiadają.

Zamiast oddawać te pieniądze dla fiskusa , oddaje je tam gdzie widzę wydania ich sens.

Nie chce narzucać mojej racji wszystkim, dlatego zareagowałem tak na atak Motyla na chłopaków z modelarni.

 

Skoro jest tak możliwość ,że mogą dostać dodatkowe pieniądze to dla czego mają nie spróbować ich zdobyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pieniądze podarowane nam zamiast fiskusowi, są rozgospodarowane z głową przez naszego instruktora. Oczywista jest sprawa że sprzęt zakupiony za te pieniądze jest przekazywany dla młodych którzy nie są w stanie zapracować samemu...

 

Marcin każdy jest świadom, że są inni bardziej potrzebujący, jednak my kochamy latać i staramy się w każdy możliwy sposób zebrać pieniądze aby spełniać marzenia.

 

Nasza modelarnia nie jest jedyna w Polsce...

http://opp.ms.gov.pl/

 

My nie każemy wpłacać tylko dajemy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.