Skocz do zawartości

Nie mogę zbudować Wicherka, więc kupiłem Piperka ;)


extream

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Obecnie mó skromny hangar zdominowały multikoptery. Już prawie rok minął od kiedy pilotowałem ostatnim razem jakiś płatowiec.... Tak nie może być ;) Jako że na budowę modelu nie mam zbytnio ani czasu ani warunków, zakupiłem zestaw modelu Piper w Hobbyking. Wybrałem górnopłata z kilku powodów : po pierwsze jak już pisałem dawno nie latałem, więc najodpowiedniejszy model dla przypomnienia odruchów to trenerek. Po drugie lubię wolne i spokojne turlanie dropsa po niebie ;) A jak jeszcze model przypomina samolot to już w ogóle jest fajnie ;) Model musiał też mieć podwozie, ponieważ start i lądowanie to dla mnie najciekawszy i najprzyjemniejszy etap całego lotu ;p Kolejnym powodem jest przyjemna cena i dostępność modelu w magazynie europejskim.

Jak już wiecie, właśnie dlatego mam piperka, a nie Wicherka ;) Myślę, że chociaż jedna osoba tutaj na forum będzie zadowolona z tego wyboru ;) Pozdrawiam Panie Marku - miłośniku żółtych latadeł ;)

 

A teraz trochę danych :

Rozpiętość : 1400 mm

Długość : 950 mm

Waga do lotu (wg.producenta) : 1800 g

Waga do lotu ( moja) : dopiszę

Napęd : 36-48 700kv

Śmigło : 12x9

Serwa : 4 x 9g - ster wysokości i kierunku wymienię na Turnigy 1800 A

Zasilanie : 4S Turnigy 2200 mAh 20C

 

Pudło:

 

IMG_4615.JPG

 

Zawartość zestawu :

IMG_4618.JPG

 

IMG_4620.JPG

 

Trochę detali :

 

IMG_4623.JPG

 

20131008_205033.jpg

 

20131008_205143.jpg

 

Napęd - kawał silnika... :

 

20131008_210234.jpg

 

Wszystko pięknie popakowane i opisane :

 

20131009_190000.jpg

 

 

Na razie tyle, wkrótce ciąg dalszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jestem stary i wzrok już nie ten,ale czy całe mocowanie płata trzyma się na tej pięknej plastikowej kabince?

Dokładnie tak ;) Co więcej : to wygląda na jakieś plexi, ma 2mm i jest cholernie mocne .... rękami w żadnym z miejsc nie dam rady tego nawet minimalnie wygiąć. Myślę, że problemu nie będzie z tym materiałem żadnego :)

Jeśli będę miał miejsce w aucie i uda nam się spotkać to w święta na Czyżynach sobie Pan "pomaca " modelik :)

 

young : torebek dużo, ale to tylko zaleta ;) Zwłaszcza gdy tak ładnie wszystko popakowane i opisane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten model i problem jest raczej ze słabym mocowaniem podwozia, a tutaj masz trochę wiadomości http://www.rcgroups....d.php?t=1359921

 

Dziękuję za link ! Jak się sprawował model ?

Podwozie właśnie złożyłem i rzeczywiście nie zachwyca jakością. Co do trwałości to się okaże ;) Natomiast fajne ma koła, szerokie z nacięciami i zaślepkami :

20131011_183653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego: http://air.pelikanda...roduct&id=55080 założyłem silnik Ray 3536/08 i do lotu z baterią 3s 2200 wyszedł 1400g, ciąg na śmigle 11x7 wynosił prawie 1300g, dlatego zastanawiało mnie dlaczego ten z Hobbykinga i Starmax są na 4s i tyle ważą, ale co kraj to obyczaj.

Nie polatałem za wiele, bo "moja" droga na której latałem modelami z podwoziem zrobiła się bardzo ruchliwa, a ze względu na kiepskie mocowanie podwozia nie ryzykowałem lądowań na trawie.

Załączam zdjęcie na którym widać mocowanie, plastik przylepiony do pianki bez żadnych wzmocnień, może Twój ma trochę inaczej, bo jednak różnią się szczegółami.

post-10282-0-27789800-1381556323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietuh: Nie ma porównania w ogóle z Twoim modelem... w Twoim to rzeczywiście totalna porażka :(

U mnie wygląda to zdecydowanie lepiej, choć i tak można to było zrobić jeszcze lepiej - połączyć z elementem do którego się skrzydła mocuje (plexi). Na szczęście podwozie jest łączone z zastrzałami skrzydła, więc wszystko powinno razem ładnie pracować :) Dokładniejsze fotki podwozia :

20131012_115206.jpg

 

20131012_115235.jpg

 

 

 

Mam jeszcze pytanie :

Czy ktoś wie jak i gdzie powinno być rozmieszczone oświetlenie w samolocie Piper J3 Cup ? Na internecie mało zdjęć szczegółów i dużo różnych wersji. Może ktoś ma jakieś zdjęcia obrazujące oświetlenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje tego zestawu na rynku. Pierwsza wersja była zasilana z 3S pakietu, druga, ta którą mam zasilana jest z 4S. Możliwe, że inne silniki są zamontowane. Nie wiem. W każdym bądź razie 4S mi na rękę, ponieważ większość pakietów takich mam. Poza tym lepiej dla pakietu gdy jest pobierany z niego mniejszy prąd, dlatego warto podnieść napięcie zwiększając jego żywotność i sprawność napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.