Skocz do zawartości

Radiator do inrunnera?


darzur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy komus udało się w polskim sklepie kupić radiator na silnik 28mm do napędu EDF? Szukam, szukam i nic. Wydaje się jakby w naszym kraju EDF nie istniał. Chodziłoby mi o coś na kształt tego lub tego ale niestety ściąganie zza oceanu wiąże się z bardzo wysokim cenami przesyłek. Chcę puścić Himaxa 2825-3600 na 4s ale tu bez chłodzenia nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zwiększyć moc => dodać chłodzenie; ale skoro w efekcie końcowym mamy mieć zysk, to nie wolno przeszkadzać w przepływie.

Warto zmierzyć korzyść z wyższej mocy w tym samym napędzie, bo EDF to ustrojstwo dosyć kapryśne i sporo strat idzie w "gwizdek" ( dosłownie w wycie, w ciepło, w drgania i Bóg wie w co jeszcze).

 

Teraz, aby zwiększyć chłodzenie, robi się całometalowe obudowy EDF i na pewno bezpiecznie można dużo więcej mocy wsadzić.

Ale dawniej nie było tak łatwo, więc toczyłem takie odwłokowate nakładki na silniki z aluminium:

f15u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem o co chodziło. Sam jeszcze tego nie testowałem, ale z lektury wątku poświeconego twisterowi na RCgroups wynika że zyski mocy z zastosowania pakietu 4s zamiast 3s są duże i radiator tego nie zmienia. Silnik jest wprawdzie przeznaczony dla 3s i często pali się na 4s, ale docelowo chcę tam zamocować mocniejszy napęd. W takiej sytuacji kupowanie pakietów 3s jest dla mnie nieopłacalne a radiator kupuję po to żeby maksymalnie wydłużyć żywotność silnika. I tak zaprogramuję aparaturę tak, żeby pełną moc dawała tylko w fazie "Start" a później w czasie normalnego lotu już nie przekraczać 400W które wytrzymuje ten silnik znamionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.