Skocz do zawartości

SV 50ccm


klaps6

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Kiedyś mierzyłem ciąg silnika DA 50 zaczepiając wagę elektroniczną do ogona , model stał na trawie , no i co wyszło , przy śmigle 22/8 BIELA 11,5 kg ciągu , po założeniu rury rezonansowej KS i śmigła 23/8 BIELA 15 kg ciągu z tego co pamiętam to w pierwszym przypadku silnik kręcił 7200 a z rurą 7000 .Zaczepiłem też tę samą wage do gilesa z silnikiem ZDZ 160 cm , pokazała Err , waga niestety waży tylko do 30 kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie pisałem tego tutaj ale łapy mocujące pękły po jakichś 3 godzinach pracy. Dorobiłem odpowiednią płytkę z aluminium, przyspawaną i przykręconą na śruby M5 do tylnej części karteru. Teraz jest już pewnie. Dzięki za info. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam, jestem początkującym w sinikach benzynowych ... Do swojego EDGE 540 potrzebuję 50ccm i oczywiście mam zamiar włożyć DA-50 , ale znalazłem bokserka SV-50 ccm i mam pytanie czy ktoś nie zetknął się z tym silnikiem ? załączam link

 

http://www.modelmotor.pl/...+cm3+boxer.html

 

Generalnie bardzo mi się podoba taki bokser w EDGE idealnie pasuje , ale co z osiągami i jakością ?

 

Czy ktoś z kolegów miał doświadczenia z silnikami tego typu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ta sama firma robi kopię DA/DL -50 pod nazwa SV50 .... Tak rzeczywiście do wyczynowego latania akrobacyjnego to liczy się przede wszystkim nadmiar mocy ... i faktycznie chyba się zdecyduje na DA/DL/SV-50, jest najodpowiedniejszy ... Ja na razie będę się uczył więc , aż tak krytyczny nadmiar mocy nie jest mi potrzebny ...

 

Dziękuję za głosy ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu tylko o nadmiar mocy ale niezawodność i o sam fakt tego jak silnik pracuje. Co prawda nie miałem styczności z silnikami DL lub Sv ale mam DA 50 i jestem zadowolony z tego silnika. Silnik wyjmujesz nowy z pudełka, wsadzasz do modelu lejesz paliwo i bez ruszania żadnymi śrubkami uruchamiasz go po 3 ruchach smigłem (naprawdę! :shock: ). Od momentu dotarcia jeszcze ani razu nie miałem z nim żadnych problemów i ani razu go nie regulowałem.

 

Na marginesie silnik DA chodzi najlepiej na 3-łopatowym smigle bieli 20 x 10.

Nie sprawdzałem ciągu statycznego ale silnik jest wtedy bardzo agresywny i lepiej się wkręca do zawisu. No i wygląda rasooowo;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetna wiadomość o tym 3-łopatowym śmigle ! bo właśnie takie najlepiej mi pasuje. Rzeczywiste samoloty akrobacyjne mają właśnie 3-łopatowe śmigła Hoffmanna i dlatego tak potwornie wyją :) ... ale to jest właśnie to :) Co prawda teoria mówi ze najlepszą sprawność mają śmigła o jak najmniejszej ilości łopat ... ale dla takich miniatur jak 20x10 (średnica rzeczywistego śmigła wynosi 3m ) to prawdopodobnie ma znikome znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie silnik DA chodzi najlepiej na 3-łopatowym smigle bieli 20 x 10.

Nie sprawdzałem ciągu statycznego ale silnik jest wtedy bardzo agresywny i lepiej się wkręca do zawisu.

A może wiesz jakie obroty osiąga na tym śmigle? To już by mi wiele powiedziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale dobór śmigła to tylko moja subiektywna opinia, nie podpieram tego pomiarami :| Model niestety idzie już do sprzedaży i nie jestem w stanie podac dokładnych parametrów.

Mnie na tym smigle po prostu się najlepiej latało ostrą akrobacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.