Skocz do zawartości

SV 50ccm


klaps6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zdjęcia silnika znajdują się w galerii na google.

http://picasaweb.google.com/klaps6

 

Silnik razem ze śmigłem, śrubami, mocowaniem, tłumikiem, zapłonem (bez zasilania) waży 2050g co uważam za wynik tragiczny, ile ważą inne motorki?

Co do jakości to nie jest źle, odlewy są znośnej jakości, mocowanie śmigła jak i samego silnika nie budzi zastrzeżeń, kompresja dobra (dwa pierścienie na tłoku,to chyba norma), co do modułu to przewidziane napięcie zasilania od 4.8 do 6V, nie przystosowany do bezpośredniego zasilania lipolami. W pudełku było wszystko co potrzebne, zabrakło jedynie lub aż jednej śruby do tłumika. Co do samego tłumika to jest ok, dosyć lekki. Gaźnik walbro, nie budzi zastrzeżeń. Fajka świecy wydaje się byc mocowana pewnie, nie obawiam się jej spadania.

 

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub sugestię to proszę pisać bo nie sposób opisać wszystko na jedno posiedzenie. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaps6 dobrze zwazyles ten silnik?? przerobka z kosy w moim piperku, razem ze smiglem mocowaniem, dorabianym tlumikiem i zaplonem waży niecale 1800g. DL50 razem z tlumikiem i zaplonem wazy troche ponad 1,5kg, a gabaryty (no moze oprocz tlumika) wydaja sie zblizone do sv50

 

Zaplon masz taki sam jak jest z dl50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie śruby - metryczne??

 

Muszę to określić przed zakupem nowej śruby do tłumika, a nie mam pojęcia jakie to są śruby. oczywiście do silnika nie mam ani świstka instrukcji.

 

klaps6 dobrze zwazyles ten silnik??

 

Skoro tak to zważę jutro silnik na pewnej wadze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servus Klaps.Sroba ma gwint M 6.Robiony na bazie Pocket-bike-China.Niejest to cud techniki , ale bedzie ci dlugo sluzyl.Docieraj 1/30 ok 10litrow.Mozliwosc RASOWANIA za male pieniadze EBAY-D.Jak chcesz go troche odchudzic to zfrezoj flansz wylotu o5MM.Odpisz ile ma kanalow przelotowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zważyć silnik z tłumikiem i zapłonem (bez śmigła i mocowania) żeby sprawdzić dane ze strony sprzedawcy?

 

W takim zestawieniu motorek waży 1795g, natomiast w poprzednim zestawieniu (wszystko) waży 2020g.

 

klaps6 a suwmiarkę masz

 

Jasne że mam, tak jak pisze Bobo, śruba metryczna M6.

 

Odpisz ile ma kanalow przelotowych.

 

Nie odkręcałem jeszcze całego cylindra, a inaczej się o tym nie przekonam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
możesz powiedzieć coś wiecej o silniku?

 

Silnik wychodził jak dotąd około 90 minut. Na śmigle 20x10 (pelikan) wkręca się na 6600 RPM, mieszanka około 1:35, wysokie są praktycznie nie ruszane jeśli chodzi o regulację. Motorek ładnie trzyma wolne obroty, na przejście też nie można narzekać. Po zassaniu pali za trzecim przekręceniem.

 

Układ wydechowy szczelny. tłumik mi się raz odkręcił, poskładany lekko na niebieski Loctite trzyma się dzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychodzi niemal równe 8 kg, co pokrywa się z wartością podaną przez Fokkera jak również z moimi doświadczeniami praktycznymi. Dużo tu zależy od rodzaju zastosowanego śmigła (mam na myśli właśności aerodynamiczne a nie wielkość i skok)

MC bardzo przekłamuje dla takich wielkości i rodzajów łopat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam tracić nadzieję na ostrzejszą akrobację :(

 

Silnik jest jeszcze nie regulowany na wysokich. W kierunku jakich śmigieł iść, większych czy odrobinę mniejszych? Myślę o 22x8, ile mogę zyskać na zmianie śmigła (chodzi o zmianę np z pelikana na bambulę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.