Skocz do zawartości

ASP Hornet 0.15


Artu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu zakupiłem w HK silniczek ASP Hornet 0.15, i nadszedł czas, aby go dotrzeć i zabudować w jakimś modelu :)

Jako, że jest to moja pierwsza "spalina", mam pytania:

1. jakie paliwo na dotarciu, i ile czasu go docierać :rolleyes:

2. Jakie paliwo do późniejszej eksploatacji :rolleyes:

Zakupiłem wraz z silniczkiem świecę Glow Plug No.5 (MEDIUM)... mam nadzieję, że będzie właściwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1). na dotarcie myślę, że paliwo 1-5% nitro i koło 19% rycyny z syntetykiem. Ja zazwyczaj docieram na tym paliwie: http://arcticglow.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=&product_id=28&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=36

Na docieranie polecam wypalić około 0,5l paliwa i żeby silnik pochodził trochę na małych i średnich obrotach

2). do późniejszej eksploatacji może być to samo paliwo albo z trochę większą ilością nitro (5-10%), ale nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna dobra rada, tym bardziej cenna, że oszczędza mój portfel, przed wydatkiem na czyste nitro :D

Dziękuje koledzy, i jak tylko dotrze do mnie zamówione paliwo, to postaram się zdać relację z docierania, oraz eksploatacji tego dosyć taniego silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa różne szkoły i techniki docierania.Ja osobiscie nie preferuje docierania w locie .Docieram tylko i wyłącznie na desce bądz w modelu ale na ziemi.(mam mozliwosc kontroli temperatury),co jest bardzo waznym elementem dobrego dotarcia,a co za tym idzie żywotność zabawki naszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa różne szkoły i techniki docierania.Ja osobiscie nie preferuje docierania w locie .Docieram tylko i wyłącznie na desce bądz w modelu ale na ziemi.(mam mozliwosc kontroli temperatury),co jest bardzo waznym elementem dobrego dotarcia,a co za tym idzie żywotność zabawki naszej

 

Popieram kolegę. Ostatnio docierałem silnik 8,5ccm i na desce wypalił około 250ml. Myślełem że wystarczy ale jak model wzbił się w powietrze zaczęły się problemy: nie wchodził na obroty i nie było możliwości ich regulacji bo silnik sam się wkręcał a po chwili spadał z obrotów. na ziemi przed lotem wszystko było dobrze. Później odpaliłem go w modelu i chodził na wolnych obrotach około 30min i wtedy dopiero zaczął działać prawidłowo. Ale co do pierwszego odpalenia silnika w modelu to nie polecam. Czasem jest problem z odpaleniem silnika i szarpie się całym modelem, osłabia konstrukcję. Pierwsze odpalenie zawsze lepiej na desce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak tydzień temu dotarłem silniczek ASP .21 Wypalił w sumie prawie litr paliwa 80/20. Podczas docierania w miarę ubywania paliwa widać było jak silniczek coraz ładniej i równiej pracuje, coraz mniej falując i przełykając. Teraz pracuje równiutko i odpala od palca. Według mnie warto poświęcić odrobinę więcej czasu i paliwa żeby silniczek dopieścić.

 

Wojtuś a co to za silnik?

Zgaduję, że OS LA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na konkretną relację z pracy tego silnika. Zastanawiam się nad zbudowaniem jakiegoś modelu do WWII pod 2,5cm i myślę o tym silniku, tylko słabo mi idzie wyszukanie rzetelnych informacji o nim ;)

 

Też szukam takiego modelu, jak coś znajdziesz, to podziel sie :)

 

 

Zastanawiałem się nad Messerschmittem Bf-109 F

 

http://www.aircombat-modele-rc.pl/?571,messerschmitt-bf-109-f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.