Jump to content

Grzesiek

Modelarz
 • Content Count

  1,804
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Grzesiek

 1. Też tak wyślę że ten uraz powstał podczas odkręcania radiatora cylindra.
 2. Nic nie trzeba mieć,wystarczy podejsć do jakiegoś zakładu i pospawaja tigiem.Gorzej z laserem.Obrobić można ładnie dremelkiem czy pilniczkiem.
 3. Tigiem ci to ładnie pospawaja lub lepiej laserem
 4. Jak silnik jest luźny to olej parafinowy,poczytaj knige guru W.Schiera
 5. Irku na przyszłość https://allegro.pl/oferta/kosa-pila-podkaszarka-przewod-paliwowy-4x2mm-1m-9545677559?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Akcesoria+i+osprzęt&gclid=CjwKCAjw4_H6BRALEiwAvgfzq71d3St_JMUfKv5ypu4He8wJTmYgas-rbnv4lZH7loUvz2E4Uu8x-RoCkhcQAvD_BwE
 6. Z czasem skruszeje i sie rozleci. Dobre wężyki do benzyny to igielity kupisz w zologicznym bądz aptece od kroplówek.Dostaniesz też w punktach servisowych kosiarek,pił itp.
 7. A czy to takie ważne gdzie tył zbiornika i np.popychacze serva itp.SC ma być na 155 mm od natarcia i koniec.
 8. http://sceptreflight.com/Model Engine Tests/Index.html http://sceptreflight.com/Model Engine Tests/Index Diesels.html
 9. Na tym filmie wyraźnie widać ze jaskółka jest lewo-obrotowa.
 10. Tak przeleciałem temat pobierznie i muszę stwierdzić ze trzeba by zmienić temat.Z budowy repliki SIM-a na robienie form odlewniczych,w tym przypadku kokili.Szacunek Mariusz do Ciebie mam ale jak miałbym jeszcze raz przeglądać temat o powstawaniu SIM-a od 1 postu to połowa tematu powinna wylądować w koszu.Może by tak coś nie coś poukładać ten temat?
 11. To ja poproszę prezant na dzień dziecka.
 12. Kamil czapke chyle z głowy.A inni powiadają "szczawiki".Po tym co zobaczyłem to Ty nie jesteś szczawik.Szczawik to ten co tak gada.
 13. Odwiedziłem dzisiaj kolege Kamila i u niego pomimo święta robota pełną parą na frezarce cnc szła.Frezował deflektory tłoków.Zostawiłem mu również korbowód do CMB ,aby spróbował dorobić kilka sztuk.
 14. Grzesiek

  Saito FA-62b

  Moim zdaniem jak niema wyczynu to 10% nitrometanu to max w paliwie.Szkoda zywotnosci motorka,a 20% oleju nie zaszkodzi.Np.16% syntatyka i 4 rycyny.Rycyna obowiązkowo.Dlaczego było to już pisane nie raz nie dwa.
 15. Tam niema zadnych panewek,są łozyska igielkowe. Pokaż zdięcia.
 16. Grzesiek

  Silniczek 2.5

  Witek czy ty jesteś ograniczony?Wysłalem Ci zdięcie i zaczytowałeś wypowiedz ,a nadal twierdzisz ze nie widzisz dowodów.Koncze z Tobą tą pogawędke bezsensu.Bo tobie mówić ze coś czarne a dla Ciebie białe.Sory i bez obrazy.Dla mnie możesz nawet lać aceton,nitro rozpuszczalnik itp.Twoje silniki i Twoja sprawa.
 17. Grzesiek

  Silniczek 2.5

  Witek nie wiem czemu mnie tak uporczywie atakujesz.Proszę bardzo.
 18. Grzesiek

  Silniczek 2.5

  Nic nie pomylił kolega poczytaj literature Pana Schiera ja tobie piwiem tyle nafta jest sucha,a ON tłusty z tąd też poniekąd smaruje.A te dzisiejsze produkty pod nazwą nafta do oświetleń i tp.to strach użyć.
 19. Grzesiek

  Silniczek 2.5

  Pięknie chodzi a mieszanke robiłes według jakich proporcji ?było kilka propozycjii.I nie słuchaj bzdur typu ON sie nie nadaje.Nadaje sie tylko silnik chodzi mięciej niż na nafcie.(niema skłonnosci do zacierania się) Do wyczynu o wszem jest nie za bardzo ale do normalnej zabawy jak najbardziej ok.I silnik dluzszą ma żywotność.I najważniejsza sprawa,bez względu co napiszą koledzy,to jes silnik dwusówowy i musi być smarowany więc nie proponuje schodzić poniżej 25% oleju,bo długo sie nie nacieszysz tym motorkiem,a model można umyć.
 20. Grzesiek

  Silniczek 2.5

  Za duże to śmigło 220x100 to do 3,5 do tego KMD to 200x150
 21. Grzesiek

  Silniczek 2.5

  Dziękuję za zamieszczenie mojego zdięcia.Silnik to radziecki KMD 2,5 dobry motor do combata czyli F2D lub akrobatki F2B.Co do paliw to 40% nafta lub ON,30% eter dietylowy,30% olej może być mineralny lub 15% rycyna i 15% mineralny lub syntetyczny.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.