Skocz do zawartości

Grzesiek

Modelarz
  • Postów

    3 587
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    35

Treść opublikowana przez Grzesiek

  1. Ad 1 W tym lączniku od strony dyszy jest 4mm a od strony radiatora ok 2.2mm Ad2 Czyscilem wiertłem Dysze zakladalem nową na gorąco. Tak jak pisalem ten lącznik jest podejrzany bo to w nim robi mi sie czop z filamentu.A jeszcze jedna sprawa w miejscu styku grzałki z radiatorem o ktorym pisaleś wylewał mi sie wczesniej filament dlatego owinolem taśma teflonową ten łącznik i dokrecilem do czoła. A pytaleś czy wentylator działa odp.TAK U mnie ten łacznik wogole jest na gwincie wkręcany w grzałke ,na zdięciu wyglada jak sztyft wkładany.
  2. Dopatrzylem sie na filmie ze w tym elemencie zaznaczonym powinna być wkładka teflonowa.U mnie jej niema. Niewiem co sie z nią stało.Zamowilem rurkę teflonową i zobaczymy
  3. To zeskanuj , a my zorganizujemy sciepe na skany jak nie masz dostepu free.
  4. Problem powstał taki ze podajnik podaje filament a nie leci przez dyszę.Sama dysza jest gorąca ale drut sie blokuje w laczniku miedzy grzalką a radiatorwm powyżej.Rozbieralem to dzisiaj z 4 razy i kur...mnie już z tym bierze, niby dobrze a źle.Ręcznie też nie mogę przepchać filamentu na rozgrzanej dyszy,tak jak by sie blokował przed nią. W tym guwnie na drugim zdięciu sie blokuje.
  5. Grzesiek

    Moki M5

    Witek wiem że tak ma być,widzialem takie tlumiki na zdięciach w książkach.Ale pytanie po co to ,co to daje.
  6. Tłok od asp ma 13,7mm.
  7. Grzesiek

    Moki M5

    Stalem sie posiadaczem Mokiego M5 wraz z nim dostalem taki tlumik jak ze zdięcia.Pytanie dlaczego ten tłumik ma przelot na wylot? No i jakie smigla do niego. Oczywiscie silnik przeszedł gruntowne mycie w myjce ultradzwiękowej, dostał nowe łożyska.Silnik był tak zasyfiały ze pierwszy raz widzialem tak nieposzanowany silnik.Jeden wielki spiek rycyny.Szkoda ze fotki nie zrobilem przed myciem.
  8. A czy mozna zaryzykować 13x6? Bo takie mam, mam też MA 12,5x5,5. Oczywiscie 12x6 rownież
  9. Pokaż Andrzeju film jak ten silnik pali z palca i chodzi z tymi wrzerami na tuleji.Bardzo jestem tego ciekaw. Co do umieszczania filmu dajesz na youtuba i wklejasz link.
  10. Coś w tym jest bo latalem też akrobatem i kolega extrą 3m .Straszne bylo opóźnienie na sterach.
  11. Żadna bateryjka. Poproszę o taki program.
  12. Mam dwa tłoki od asp 12 mozliwe że da sie je zaimplementowac do Twojego juniora ale bez rysunkow to nie pomogę.Nie jestem w posiadaniu tego silnika.
  13. Bo myslalem ze fs 61 wystarczy.Bedzie jeszcze jedna proba z mniejszym śmiglem.taraz mialem 13x4 zaloże 12x6
  14. Przypominam ze ten model ma 92g/dcm wiec potrzebuje powera
  15. Model miał dzisiaj oblot, niestety nie nagrany.Powiem tak model przy masie 3200g i silniku ASP fs 61 to jest porażka.Ledwo to sie oderwalo z pasa trawiastego i przy pierwszym zwrocie korek do gleby.Straty skrzywine podwozie i zastrzały.Nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić, tzn czy kombinować z wiekszym silnikiem czy model jako statyczny na sufit. Mam SC fs 91 ale pod maskę sie nie miesci.
  16. Grzesiek

    Podziękowania

    Serdeczne podziękowanie dla @Francka za wykonanie i podarowanie opon z TPU. Dziękuję bardzo.
  17. Pany gdzie mozna kupić kola makietowe?Potrzebuję 110-120mm
  18. Grzesiek

    Druk z TPU

    Dzisiaj powalczylem i tak extruzje zwiększylem 2x ,temperature ostawilem 210-220⁰ jest dużo lepiej ale....No własnie ale jak popchne filament ręcznie do extrudera drukuje ok ale po jakims czasie znowu tak jak by brakowało.Poddaje sie. Jak ktoś chce mam 3 rolki 2 jeszcze orginalnie zapakowane. Oddam za free jedynie paczkomat bedzie do opłacenia.
  19. Przyszły dzisiaj serwa lotek.Sanwa w wersji mini.Mam ich trochę i szczerze polecam.Dobrze centrują i zero luzu jedyny minus to nie są HV
  20. Jako ze nikt nic nie napisał w tym temacie napiszę ja. Zakupiłem odbiornik z fotki na portalu ali.. Kosztowal ok 100pln.Przyszedł dzisiaj i co trzeba sprawdzić.Nadajnik to futaba 16IZ super.Zbindował sie bez problemu. Fail safe działa bez problemu.Range test na zmniejszonej mocy 50m i działa bez problemu.Jak przetestuje w modelu napisze.
  21. Grzesiek

    Druk z TPU

    AI napisalo mi ze ten specyfik to nie tpu tylko uelastycznione pla moze tu problem.
  22. Grzesiek

    Druk z TPU

    Caly problem w tym ze u mnie pluje z dyszy nie idzie plynnie jak pla czy pet.Reszta ok stół 30⁰ trzyma dobrze.pamietam mialem kiedyś od kolegi czarnu tpu druklem korek do umywalki i było super,i to na ustawieniach pla tylko temperatura dyszy wyższa. Mam teraz taki dostałem od technologa z pracy 3 rolki i hu... z tego.
  23. Grzesiek

    Druk z TPU

    Nie mam bowdena to jest drukarka ender 3v3 se tam jest direct. Kostki nie drukowalem.Takie gowno sie robi
  24. Grzesiek

    Druk z TPU

    Probowałem i tak jak by filamentu w dyszy brakowało.Poprostu nitka jest przerywana. Moze zawilgocony bo leży poprostu na półce .Poprostu dramat. PLA i PET super z tym nie mogę dać sobie rady.Nawet dysze dałem 0,6 i to samo. Dajcie jakiegoś przykladowego screena co ma być jak ustawione.
  25. Grzesiek

    Druk z TPU

    Też probowalem ale kaze pozmieniać ustawienia ktore mam nie aktywne w prusie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.