Skocz do zawartości

Ładowarka REDOX ALPHA V2


Miałczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam redox beta. Podłączyłem pierwszy raz pakiet do ładowania przez balancer. Pakiet lipo 1800mAh ładuje prądem 1A. Czy po naładowaniu ładowarka sama się wyłączy czy muszę to zrobić ręcznie. Czas ładowania przy tym prądzie z wyliczeń wychodzi 151 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, to są dodatkowe zabezpieczenia. Podobnie, jak zapis na akumulatorach - ładować w odległości 2m od przedmiotów palnych, czy jakoś tak. Ustawienie na poziomie 1,2 pojemności jeszcze ma sens. Z tym, że jest to upierdliwe, jak używasz różne pakiety. Po prostu należy obserwować ładowarkę. Nigdy nie należy ładować lipo bez nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Gwiazdor przyniosł mi pod choinkę ładowarke Redox Alpha V2 :), ale mam mały problem z naładowaniem akumulatora żelowego PB 12V (7 Ah). Po wybraniu odpowiedniego programu i ustawieniu prądu ładowania na 0,7A, ładowarka zaczyna ładować akumulator maksymalnym prądem, czyli 0,7A, a w miare uplywu czasu zmniejsza prąd ładowania aż do 0,1A przy napięciu 14,7V. Niestety nigdy nie pokazuje się komunikat o pełnym naładowaniu akumulatora, tylko cały czas na wyświetlaczu ładowarki widzę 0,1A i 14,7V CHARGING.  Czy to oznacza, że ładowarka jest uszkodzona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.