Skocz do zawartości

Ładowarka REDOX ALPHA V2


Miałczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale za tą cenę cudów nie oczekuj ! Warto pamiętać że to chińćzyk jak wszystkie w tej "klasie" i przedziale cenowym. Warto też sprawić jej dodatkowy radiator na spodią część obudowy (grzejące się elementy przytwierdzone są do spodniej części aluminiowej obudowy) - lubi się zagrzać przy rozładowywaniu (przy ładowaniu prawie wcale się nie grzeje) a nie ma wbudowanego wentylatorka. Warto sprawdzić miernikiem czy pomiary ładowarki zgadzają się z rzeczywistością (warto spawdzić klasę i dokładność użytego miernika).

 

Ja odpukać nie miałem z nią jeszcze żadnych problemów a o ile pamiętam to ładowałem/rozładowywałem wszystkie rodzaje ogniw jakie obsługuje. Jestem ogólnie bardzo mile zaskoczony tą ładowareczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie polecam ;)

 

-stałe natężenie prądu (w dodatku małe)

-brak możliwości rozładowywania

-tylko jeden rodzaj pakietów - lipo

-tylko 2-3s

-brak funkji stogare - przydatne jeśli np. przez jakiś czas pakiet nie będzie użytkowany

-brak możliwości zaprogramowania progowej pojemności lub czasu

 

Ale na początek, jeśli fundusze nie pozwalają kupić coś lepszego to sprawdza się zawsze złota zasada "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kupiłem tę Alphę, podłączyłem naładowany pakiet i wybrałem funkcję STORAGE i co ciekawe, ładowarka rozładowuje go do 3V/celę, tylko ewidentnie balansuje, bo napięcie jednej z celi już zjechało do 3V, w drugiej jest więcej, a napięcie pierwszej jest nadal utrzymywane na takim poziomie. Co ciekawe po naciśnięciu drugiego przycisku pisze: "End Voltage 6.0V". O co tutaj chodzi??? :blink:

Chyba jutro ładowarka wróci do sklepu... Co ciekawe miałem już dwie Redox Bety, obie się zepsuły, teraz kupiłem Alphę v.2 i wygląda na to, że coś z nią jest nie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekałem aż rozładuje i włączyłem naładowanie w STORAGE. Po nienaciśnięciu drugiego przycisku ukazywał się napis "End Voltage 8.4V". Ładowarka normalnie go ładowała. Napięcie na celach przekroczyło 3,8V i w końcu wyłączyłem ten tryb przy jakiś 3,87V/cele (o ile dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dokładnie tryb Storage nie wiadomo co robi. Mierzyliście napięcia miernikiem jakie ma bateria po zbalansowaniu tą ładowarką? Ładowarka także podczas ładowania nie bierze pod uwage oporu kabla przez co napiecie mierzy 12.6V a w rzeczywistości jest 12.3V

Moja często przeładowuje 2 ostatnie ogniwa albo nie doładowuje pierwszego np.: 4,18/4,24,2 lub 4,2/4,22/4,23. Mam zamiar ją oddać bo prawdopodobnie zużyła w ten sposób baterie. Pierwsza cela pada dużo szybciej od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tą ładowarkę tydzień temu wraz z zasilaczem na allegro nową.(REDOX ALPHA V2)

Zbalansowałem 4 pakiety Li-Po 3s wszystko dobrze idealnie balansuje.

Rozładowałem trybem STORAGE każdy z 4 pakietów rozładowało do 3.7V na każdą celę.

Wszystko działa i nieznacznie się grzeje, ledwo wyczuwalne ciepło gdy leżała na parapecie z marmuru ale ma gumowe podstawki a to też +.

POLECAM KAŻDEMU !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.