Skocz do zawartości

Docinanie folii przy oklejaniu modelu


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że jest tu kilka tematów o oklejaniu, ale mam pytanie na które nie znalazłem dobrego rozwiązania.

 

Otóż czym i jak docinac folię przy oklejaniu aby uzyskać równą linie łączenia ?

 

Bo na przykład po zaprasowaniu brzegów w skrzydle obcinając blisko natarcia lub spływu nożyczkami trudno jest uzyskać idealnie prostą ( lub właściwie krzywą) linie cięcia.

Czy macie jakiś patent na ładne i proste cięcie, może nóż krążkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tej metody, samemu nie da rady.

Bo jak mam zostawić np 5mm folii (reszta doklejona jest już do natarcia, to aby tak obciąć to brakuję mi rąk (chyba żeby żona pomogła) :idea: :shock:

 

A ew doklejenie paska już dociętego celem zamaskowania krzywego cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docinam folie troszkę większą od płata,fabryczne cięcie od strony natarcia.

Na natarcie daję fabryczne cięcie,więc nie muszę obcinać.

Nadmiar foli na spływie obcinam skalpelem,przykładam drut stalowy lub bowden do listwy spływu,tą czynność wykonuje po przyklejeniu foli do natarcia i spływu.

Wykonuje to na desce montażowej,ponieważ listwa spływu i drut musi do niej dolegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są do kupienia w sklepach modelarskich proste przyrzady do ręcznego docinania folii. Poprzez odpowiednie ustawienie narzędzia można uzyskać równe naddatki lub dociąć folię na styk do krawędzi.

Przy dwudziestym modelu zapewne wystarczą Ci zwykłe, ostre nożyczki :D . Ważne, aby ostrza były odgięte 20-30 stopni względem uchwytu. Bardzo to pomaga w równym docinaniu blisko krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin czy aby na pewno ?

 

A co to za różnica ?? Jeśli na natarci ma być równepołączenie dwu kolorów foli to od tego zaczynam,na spływie można dociąć i podwinąć.

 

No ale jeśli są jakies przeciw, to Szczepan podziel się z nami tym. Może żyje w nieświadomości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cimg0258vm0.jpg

Ja oklejając takie coś, zaczynam od spływu ,tzn folia jest naklejana w jednym kawałku tak aby obejmowała spływ z obu stron.Następnie nakładam folię (transparentana) z niewielką zakładką i następnie folia w tym przypadku czerwona również z zakładka tak aby obejmowała całe natarcie -z obu stron.Dlaczego z zakładką ?Raz że pęd powietrza nie nie próbuje zerwac folii .a pozatym nie podpłynie olej.Czyli oklejam dokładnie odwrotnie niż Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oklejam dokładnie odwrotnie niż Ty

 

Właśnie Szczepan że oklajemy tak samo :D

 

Tylkoja przyjołem fakt oklejania skrzydła jednym kawałkiem foli, a ty dwoma że keson ma inny kolor :D

 

żeby nie było że ściamniam, jak nie widziałeś w elektrykach :D

 

Obraz5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.