Skocz do zawartości

Spektrum DX7 ?


Paweł.X

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tej aparatury uzywa moj znajomy - niestety jakie ma odbiorniki nie wiem (ma ich lacznie ze 30 :crazy: )

Jest zadowolony do tego stopnia, ze niedawno kupil druga - coby moc uczyc latac corke (na kablu)

Posiada dokladnie te

 

PS. napewno ten odbiornik uzywal w Raptorze, ale pozniej wszystko poprzekladal - wiec ciezko sie rozeznac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak zajmuje sie krótkofalarstwem od jakis 7 lat i pasmo 2.4Ghz nie jest wykorzystywane tylko przez modelarzy uwarzajcie na nadajniki sieci osiedlowych internet itp :D Nie żebym straszył posiadaczy ,ale to serio popularne pasmo http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?get=grupa,1,52 nie zycze nikomu trafic na wiązke z anteny kierunkowej dodam ,że te nadajniki sieci nadają moca kilka a nawet kilkanasie razy większa niz spectrum DX7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy warto robic doswiadczenia na swoich modelach jak w cenie spectrum mozna miec wypasione radio na 35mhz

Nie wiem czemu uwazasz, ze bedzie to robienie doswiadczen ?

Jak na razie doswiadczenia wykazaly, ze 2.4 Ghz sie sprawdza - a wypasione 35 Mhz kosztuje duuuuzo wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Radek. Kup sobie to radio i dopiero bedziesz sie wypowiadac. W polsce duzo ludzi na tym lata i nie ma problemów. Wiec nie wiem czemu ludzie piszą że mają być problemy. Śmiać mi sie chce jak słucham ludzi którzy nawet nie latali takim nadajnikiem a wiedzą niby wszystko. Czemu mówicie że zakluca wi-f. Czy jakies takie dziwne urządzenia. Nie znam sie za bardzo na elektronice. Ale na chłopski rozum. Czy użytkownicy nadajnika na 2,4ghz piszą że model spadł bo stracił zasieg. Odpowiedz brzmi NIE. Natomiast duzo ludzi co nie latają na 2,4ghz mówią ze niby zakłuca. Sam wybierz kogo sie posłuchasz i jakie radio kupisz. W innym pości HANS sporo dobrego na ten temat napisał. Powodzenia w zakupie nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

A może niektórzy czekają na więcej opinii o 2,4 GHz zanim kupią aparaturę.Ja zanim kupiłem swoją wyczytałem co się dało w necie na jej temat.A że nie stać mnie na dwie aparatury kupiłem na 35MHz (bo miałem pewność że działa).Nie będę miał problemów z wymianą w.cz na 2,4 GHz bo do Futaby 9 są dostępne odpowiednie moduły.Jest tylko jedna bariera- finanse.Ja oprócz modelarstwa mam jeszcze inne ważniejsze wydatki.Ale zapewne spróbuję za kilka lat i tej technologi 2,4GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie trzeba szukac zeby to podeprzec dowodem http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3398 i nie trzeba miec tego radia żeby wiedziec że im wyzsza czestotliwosc tym zabudowania bardziej przeszkadzaja dlatego wszystkie słuzby ratownicze i inne które kozystaja z łącznosci radiowych pracuja na duzo nizszych czestotliwosciach a pasmo 2.4 jest pozostawione dla sieci internetowych,kamer bezprzewodowych podobne problemy sa z zasiegiem w telefonach komórkowych które tez są dosyc wysoko nawet na 1800mhz. Jezeli ktos miał do czynienia z krótkofalarstwem czy chociaz radiem CB i słyszy sterowanie modelami na 2.4Ghz to juz wie wszystko na ten temat i albo sie usmieje albo załamie. Jeszcze moze cos takiego http://www.interline.pl/html/modules/smartsection/item.php?itemid=1

 

PS Kazdy system jest dobry dopuki nie pojawi sie obcy sygnał na jego czestotliwosci a prawdopodobienstwo że cos wejdzie na twoja czestotliwosc na 2.4Ghz jest duzo wieksze niz na 35mhz latam na 35 w FM i wg mnie to najbezpieczniejsze co moze byc dla modeli z silnikiem żarowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na pytanie czy warto robić doświadczenia odpowiem że tak zwłaszcza jeżeli posiada się modele specjalnie budowane do takich testów. Pozatym takie testy bardzo dobrze sprawdzają możliwości takich i podobnych elementów wyposażenia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że na pytanie jak działa aparatura na 2.4 GHz natychmiast odzywają się Ci, którzy jej nie mają i to z reguły krytycznie. Ja swoją zamawiałem w sierpniu ubiegłego roku i wówczas na pewno trochę ryzykowałem, ale po wszystkich testach, które w międzyczasie wykonałem (film z jednego testu umieściłem tu na forum) utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że to był dobry zakup. Trzeba tylko zwrócić uwagę, aby kupować radia drugiej generacji, w przypadku Spektrum będzie to DSM2 i odpowiednie radio Futaby. Dzisiaj jest to naprawdę dobra oferta, tym bardziej, że można już kupić sam nadajnik, lub nadajnik tylko z odbiornikiem, kiedyś w ofercie były tylko komplety, więc około 100$ wydawało się czasami niepotrzebnie. W międzyczasie weszły też tańsze i w większym wyborze odbiorniki, a ostatnio rozwiązania do dużych modeli wymagających sporych mocy do obsługi serwomechanizmów, więc nie ma już dylematu, że wchodzi się w technologię, która może zniknąć z rynku pozostawiając niezałatwione potrzeby wczesnych klientów. Jak ktoś zaczyna przygodę z RC, to ja osobiście polecam te rozwiązania, tym bardziej że poza niezawodnością działania, ustrzegają też przed popełnieniem innych błędów, tak jak zła kolejność włączania radia i odbiornika lub wypuszczenie następnego modelu bez zmiany ustawień w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno ze zaden ze sklepów nie podaje dokładnie zkresu czestotliwosci na których pracuje nadajnik. 2.4Ghz to bardzo ogólnie ujete jest gdzies może tabela kanałów? chciałby sprawdzic z ciekawosci czy czasem nie sa to kanały zajmowane przez sieci internetowe, auto alarmy,kamery bo ciezko mi uwiezyc w to ze podarowano tak sobie wycinek pasma dla tych nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne pasmo 2,4GHz, a w takim aparatury pracują, jest podzielone przez regulatora i te informacje są powszechnie dostępne. Podejrzewam, że ze względu na miejsce powstania (mowa o Spektrum) jest nawet ograniczone do kanałów 1-11, bo takie są dopuszczone w USA, u nas jak wiadomo jest 1-13, a np. w Japonii 1-14. Informacje na ten temat, jeżeli są to u producentów, a nie w sklepach, bo i po co sklepy miały by sobie tym głowę zawracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja właśnie sobie kupuję tą apke, ale załatwiam to przez kumpla więc nie wiem czy już jest zamówiona czy będzie dopiero w przyszłym tygodniu :wink: .

A co do pasma na jakim pracuje ta aparatura to nie jest to dokładnie określone bo ona sama sobie znajduje wolne pasmo(a nawet 2) i zajmuje je dla siebie. A liczba dostępnych kanałów wynosi z tego co pamiętam 30, tak przeczytałem kiedyś na stronie producenta(chyba), spróbuje to znaleźć jeszcze raz to zamieszczę link do artykułu.

 

Pozdro4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem ten artykuł ale trochę się pomyliłem... pasm do wyboru jest..80 :shock: (przynajmniej tak to rozumie)

 

http://www.spektrumrc.com/FAQ/tm.aspx?m=68

 

 

A tu fragment mówiący o tym że nadajnik komunikuje się z odbiornikiem na 2 kanałach jednocześnie.

 

http://www.spektrumrc.com/FAQ/tm.aspx?m=72

 

Sory jeśli źle to zinterpretowałem, może mój angielski nie jest taki dobry jak myślę :roll: ale chyba wszystko zrozumiałem dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.