Skocz do zawartości

Spektrum DX7 ?


Paweł.X

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

IMO lepiej kosiarka :D

Ciagnac dalej temat Spektruma, to dzis byla taka sytuacja.

Latalem dzis u znajomego na polu kolo Pabianic. Nie jest to zadne lotnisko oficjalne czy neioficjalne. W ktoryms momencei zaobserwowalem w odleglosci kilkuset m model w powietrzu. Pilota nie widzialem, musial znajdowac sie za laskiem. Tak wiec, jakbym mial zwykle radio to juz moglbym miec watpliwosci czy latac - tym bardziej ze takich modelarzy latajacych na prywatnych polach moze byc wiecej. A z DX7 nie ma tego klopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moge rowniez porownac szybkosc przesylu sygnalu, na ktora zwracaja niektorzy uwage

Musisz miec niesamowity zmysł zeby odczuc taka róznice bo fale radiowe poruszają sie z szybkoscią około 300000 km/s.Odbiornik przetwaza sygnał w ułamku sekundy.Moze zmieniłes pakiet odbiorczy na 6V .Ustawiajac expo np na 40% w Hitecu i 40% w Futabie czuje sie róznice może dlatego wydawało CI sie ze model szybciej reaguje

 

Powroce do tego, co napisalem jakis czas temu. Wlasnie kolega yahu przeslal mi stronke, ktora znalem wczesniej, ale nie moglem znalezc jako potwierdzenie mojej tezy. Wynika z niej, ze roznice pomiedzy aparaturami (Futaba i Spektrumem) moga siegac chwilami 0,1s!!! A to jest juz zdecydowanie odczuwalne- serwa 0,12, a 0,22s. Zauwazylem rowniez, ze wlasnie przy niektorych figurach, moje rece wykonuja juz nastepny ruch, podczas gdy aparatura jeszcze nie zdazy wyslac sygnalu ( np. petle przeplatane beczkami- ciasne).

Link:

http://runryder.com/helicopter/t172571p1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dzisiaj stałem się posiadaczem DX7 i pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne ,sprawdzałem zasięg i po 30 krokach z wciśniętym przyciskiem zmniejszenia zasięgu między budynkami i pod linią średniego napięcia.Żadnego drgnięcia i serwa cały czas

miały kontrolę .Programowania można się nauczyć w pół godziny.

Nie jest dla mnie jasne jak ustawić fal-safe żeby serwa ustawiły się w pozycji zerowej po wyłączeniu nadajnika (braku sygnału).

Czy jest możliwość zamiany steru kierunku z lotkami(gaz i lotki na lewym drążku).

:jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest w menu serwisowym bo gdy się bawiłem radyjkiem coś wcisnąłem i pojawił się mrygający napis Waring!! change mode .

Chyba przełącznik z lewej trzypozycyjny był w dolnej pozycji i chyba D/R lotek był włącazony i dalej nie pamiętam ale jeszcze włączyłem nadajnik. wyjście z tego nastąpiło po przełączeniu lewego przełacznika w pozycję środkową .A już się bałem że coś zepsułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Trochę odświeżę wątek.

Używam tego systemu od zeszłego roku wiem ze krótko ale intensywnie zwłaszcza ostatniej zimy i dodam swoje trzy grosze. Jak na razie nie spotkałem żadnych zakłóceń choć pojawiały się problemy, które wstępnie można by przypisać jakimś zakłóceniom zewnętrznym. W tym systemie warto zadbać o dobrej jakości zasilanie odbiornika i serw. Układ regulator z Bec w jednym nie są zbyt pewne pomimo zapewnień wielu producentów o ich wspaniałych możliwościach. Odbiornik nie lubi spadków napięć lub za niskiego napięcia zasilania – co powoduje rozbindowanie w locie i niezłe harce modelu bez kontroli (zimą przy mocno wychłodzonym pakiecie potrafił się nie bindować co dla mnie jest zaletą bo nie pozwolił mi rozbić modelu). Warto więc w większych modelach z dużą ilością serw ( np. motoszybowce) stosować osobny pakiet zasilający odbiornik lub menadżer zasilania, jak to mówi mój znajomy jesteśmy wówczas po dobrej stronie i możemy się cieszyć lataniem. Ja jestem bardzo zadowolony. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.