Skocz do zawartości

Spektrum DX7 ?


Paweł.X

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zaintrygowaliście mnie tymi obawami o sieci WiFi. Dlatego też umówiłem się ze znajomym na kilka testów i zakłóceń nie zauważyliśmy. Testowaliśmy na dx7 z odbiornikiem 6100 w modelu halowym trzymanym w reku. Nie udało się wymusić zakłóceń do ok 300m od nadajnika(dalej nie próbowaliśmy). Kombinowaliśmy w linii prostej z pilotem na dachu koło anteny sieci osiedlowej, a potem z modelem koło anteny.

Niniejszym mogę powiedzieć, że zakłócenia od sieci 2.4GHz to mit.

Prawdą jest jednak to, że model za przeszkodą nie reaguje. Zza drzewa jeszcze dawało się sterować, ale za budynkiem już nie.

 

Radku - nie sądzę, żeby zmiana kanałów przy zakłóceniu byłą realna - koniec końców systemy radiowe z dynamiczną zmianą kodu(np bramy garażowe) jakoś działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wlasnie dostalem DX7 zamowiony z USA. Generalnie widac ze fajne radio. Duzo przelacznikow, duzy wyswietlacz, dobra ergonomia, lekkie, krotka antana :D . Pozatym w zestawie dostajemy dobre cyfrowe serwa. Na minus zaliczyl bym srednia jakosc plastiku i co najwazniejsze, brak przycisku Throttle Cut (do ktorego sie juz przyzwyczailem z Optica). Jest za to funkcja Throttle Recvery czy jakos tak.

Sprawdze je w dzialaniu jak tylko warunki pozwola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie aparatury medyczne masz na mysli? Musialyby byc wyjatkowo lipne zeby przestawaly dzialac gdy ktos obok uzyje jakiegos nadajnika (niekoniecznie aparatury modelarskiej) 2,4.

 

Pozatym, nie wiem czy znacie taka historie. Jakis miesiac-dwa temu w Lodzi wykoleil sie tramwaj bo jakis chlopak (juz nie pamietam dokaldnie, mial chyba ok 15 lat) przestawil zwrotnice samodzielnie skonstruowanym nadajnikiem. Zlapali go i pewnie oskarza.

Moim zas zdaniem powinni mu raczej dac nagrode za pomyslowosc i zaintereswowanie elektronika a oskarzyc producenta systemow kontrolujacych ruch o montowanie bubli. Ten system musi byc wyjatkowo badziewny skoro jakis 15 latek jest wstanie mu zaszkodzic...

Troche OT ale mysle ze ciekawa historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historie znam :D tez jestem za tym żeby dzieciaka nie karać tylko np pomóc w kształceniu się dalej. Zrobił nadajnik na pod czerwień z lampki od roweru :crazy: koniec OT Co do nie legalności pasma 2.4gh coś mi tu nie gra.. tak jak pisze kolega, jak może sprzęt medyczny być wrażliwy na to pasmo skoro poza nadajnikami jest tego od cholery np sieci osiedlowe z konkretnymi "dopalaczami" za świeża technologia, za mało konkretów użytkowników a mitów co nie miara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wykonalem pierwsze loty z nowym radiem. Musze powiedziec ze jestem z niego zadowolony. Nie bylo zadnych (zero) szarpniec, zaklocen, itp, nawet w takim miejscu gdzie latajac Opticem zawsze cos szarpalo. Sterowanie wydaje sie bardziej precyzyjne. Latalem modelem spalinowym LA Racer ktory nie jest za duzy i nie latam za daleko, ale staralem sie poleciec jak najdalej moglem i nie bylo problemow.

Warto zauwazyc ze miejsce w ktorym latam jest ok 12 km od centrum Lodzi, wiec chyba jest tam duzo roznych fal. W poblizy sa tez linie WN. Nie powoduje to jednak zadnycj problemow.

Tak ze moge polecic to radio. Jedyne czego mu brakuje to jak mowilem przycisk TCut. Musze jeszcze sprawdzic czy funkcji tej nei da sie zrealizowac przelacznikiem.

Ciekawostka jest ze jak chcialem do radia wsadzic inny pakiet z troche inna wtyczka to nie chcialo dzialac, czyzby trzeba uzywac tylko oryginalnej wtyczki.

 

EDIT: Udalo mi sie jakos ustawic TCut na przelacznik, co prawda nie ten co bym chcial, ale zawsze cos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez od jakiegos czasu latam na Spektrumie tylko, ze DX-6. Latam dosc blisko centrum Warszawy-raptem kilkaset metrow od palacu kultury i nie mam zadnych problemow. W stosunku do aparatur na 35MHz, nie zauwazylem zadnych kopniec, ani niczego takiego.

Moge rowniez porownac szybkosc przesylu sygnalu, na ktora zwracaja niektorzy uwage. Rzeczywiscie przy pierwszym locie pare razy prawie przywalilem modelem, ktory mialem wczesniej dosc dobrze opanowany. Bylo to zwiazane z faktem, ze chcac zrobic figure w danym miejscu, musialem ulamek sekundy wczesniej wychylic drazki. Tutaj model reagowal troszeczke wczesniej- np wykonywal ciut wczesniej beczke, lecac w poziomie. Nie moge juz sie doczekac pelnej legalizacji sprzetu na 2,4GHz. Ja z niechecia bede jeszcze latal na 35MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge rowniez porownac szybkosc przesylu sygnalu, na ktora zwracaja niektorzy uwage

Musisz miec niesamowity zmysł zeby odczuc taka róznice bo fale radiowe poruszają sie z szybkoscią około 300000 km/s.Odbiornik przetwaza sygnał w ułamku sekundy.Moze zmieniłes pakiet odbiorczy na 6V .Ustawiajac expo np na 40% w Hitecu i 40% w Futabie czuje sie róznice może dlatego wydawało CI sie ze model szybciej reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie chodzi o szybkosc przesylu, tylko o rozdzielczosc - sterowanie jest bardziej precyzyjne na 2,4 niz w 35Mhz PPM (w PCM nigdy nie latalem). W koncu za pomoca wiekszej czestotliwosci mozna przeslac wiecej informacji w danym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge rowniez porownac szybkosc przesylu sygnalu, na ktora zwracaja niektorzy uwage

Musisz miec niesamowity zmysł zeby odczuc taka róznice bo fale radiowe poruszają sie z szybkoscią około 300000 km/s.Odbiornik przetwaza sygnał w ułamku sekundy.Moze zmieniłes pakiet odbiorczy na 6V .Ustawiajac expo np na 40% w Hitecu i 40% w Futabie czuje sie róznice może dlatego wydawało CI sie ze model szybciej reaguje

 

Jest to mozliwa opcja, aczkolwiek ustawilem zdecydowanie wiecej expo- ok. 15-20 na kazdej powierzchni sterowej. Bo potrzebowalem tego w wolniejszych figurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał latać na DX7 np. modelem extry 2,6m, do takich mniejszych modeli to jeszcze ale dla wiekszych to już nie. Mam jedno pytanie dla posiadaczy DX'a 7, czy te radio to jest Made in China, Malaysia, Korea czy jeszcze jakis inny kraj? i czy te radio ma coś wspólnego z JR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest produkowane w Malezji.

Mysle ze jak ktos ma taki wielki model to uzywa lepszego radia niz 7 kanalowego za 300$. Przeciez sa tez wiele lepsze radia na 2,4, np takie http://www.horizonhobby.com/Products/Default.aspx?ProdID=JRP1210.

Ma tyle wspolnego z JR ze to ponoc przerobiony JR 7202 (tak pisza na RC Pabianice :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał latać na DX7 np. modelem extry 2,6m, do takich mniejszych modeli to jeszcze ale dla wiekszych to już nie.

O,to jest fachowa ekspertyza,poparta doswiadczeniem (lat 15-w sumie)

Mam jedno pytanie dla posiadaczy DX'a 7, czy te radio to jest Made in China, Malaysia, Korea czy jeszcze jakis inny kraj?

A jak byloby z Tajwanu to co ?

i czy te radio ma coś wspólnego z JR.

Zapewne masz radio JR :lol:

jak jest z Malezji, to raczej ma coś wspólnego z JR, może kiedyś sobie kupie to radio na próbe, a jak nie bedzie mi odpowiadać to go sprzedam (raczej na nim nie strace )

A ten post to juz calkiem na temat-ale jaki ?

 

I tak wlasnie rodza sie legendy (czasem zle) tworzone przez pietnastolatkow w wolnej

chwili.

NEO

 

 

PS.

I zaloze sie ze radio 2.4GHz widzial w sklepie lub u kolegi,pomijajac ze nie zna nawet producenta,o innych aspektach przez grzecznosc zmilcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.