Skocz do zawartości

Problem z Aurora 9


ŁukaszBełchatów
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z nadajnikiem Aurora 9 i symulatorem Phenix 4.0. Mianowicie symulatorem mogę strować, ale tylko drążkami tj nie widzi reszty kanałów. Prosiłbym kogoś kto miał taki problem i udało mu się go rozwiązać. Chciałbym dołaczyć np. klapy lecz teraz jest to niemożliwe. Z niecierpliwością oczekuję na pomocne rady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie podałeś jaki system masz, jakie sterowniki, to podstawa. Dlatego nikt Ci nie odpowiada. Jeśli w Windowsie masz zainstalowany RC Joystick lub coś podobnego, jeśli masz go skalibrowanego i mimo wszystko nie działa to problem nie jest w aparaturze tylko w mapowaniu kanałów w symulatorze lub w nie oryginalnym kabelku i skrackowanym symulatorze. Tam szukaj.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Windows xp. Nadajnik połączony z komputerem za pomocą oryginalnego kabla który był z aparaturą. Jednak jeszcze nie zainstalowałem nadajnika przez rc Joystick lecz jako trzyosiowy kotroler do gier. Drążki dzialaja bez zastrzeżeń ale nie widzi reszty przycisków. Symulator nie był kupywany w sklepie...:D Mam go od znajomego. Dzisiaj zainstaluje RC Joystick i zobaczę co się zmieni. Pozdrawiam i dziękuję za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety nie mam jak tego sprawdzić w tym momencie - pamiętam jednak że i w moim przypadku konfiguracja tych dodatkowych kanałów z aurory w tym symulatorze była raczej nieoczywista. U mnie problem udało się rozwiązać w opcjach samego symulatora, ale też trochę się z tym męczyłem.

 

Nie zniechęcaj się więc :)

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Nie chcę śmiecić  na Forum i dlatego dopisuję się do tego tematu.

 

Uczę kolegę (seniora) latania Easy Gliderem.

Mam do dyspozycji nadajnik Aurora 9 2,4 GHz ; sprawny  interfejs kompatybilny  z "Aero Fly  Professional de Lux" (w starej wersji)  i z wieloma różnymi nadajnikami.

Nie chcę eksperymentować i będę wdzięczny za konkretną pomoc.

W nadajniku jest bardzo ciasno i dlatego sugeruję wykorzystanie pinów modułu wysokiej częstotliwości lub gniazda uczeń-pilot.

W razie potrzeby, jeden z moich kolegów posiada oryginalny kabel: Uczeń-Pilot.

Dla kompetentnych modelarzy jest to bardzo prosta sprawa: przecież dotyczy to: tylko pinu GND i pinu SYGNAŁ.

pozdrawiam

Staszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.