Skocz do zawartości

FLASH 1x1m


ZARZU

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda, poniżej gotowa relacja z budowy tego modelu:

 

Nareszcie go mam: FLASH 1x1m :D . Długo oczekiwany przeze mnie model konstrukcji Davida Kyjovsky'ego. Jest to jego najnowsza konstrukcja, poprzednie to: ZOOM ZOOM 4D i SUPER ZOOM. Czekałem, czekałem na premierę aż tu nagle dzwoni kolega i mówi, że właśnie przywiózł z targów w Pradze świeżutkie 3szt. :shock: Z powodu braku czasu i lenistwa przeleżał trochę w pudełku. Wreszcie mnie natchnęło........, zacząłem go składać :wink: . W tej chwili model poskładałem już w 70% więc fotek od początku nie będzie.( muszę założyć konto na fotosik.pl)

Model wykonany w całości z EPP, w zestawie znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria: wręga silnikowa, dźwigienki, itp. oraz węglowe podwozie i węglowe płaskowniki 3x0,5mm wzmacniające skrzydło, kadłub i ster wysokości. Dostarczany jest w kilku malowaniach.

Na uwagę zasługuje sposób napędu steru kierunku i wysokości typu pull-pull stosowany zarówno w Gigantach jak i w modelach halowych, zobaczymy jak się będzie sprawował w modelu z EPP?.

W wolnej chwili wrzucę fotki na razie kilka filmików modelu o którym mowa:

Lot prototypu:

http://www.10374.com/3dbatix/videos/Flash-3D_0001.wmv

 

A to już zestaw sklepowy( moje malowanie)

http://rcuvideos.com/item/6t77bs01dhf8nkt0

i

http://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=1502249

 

Kolejny film:

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=8242076&postcount=588

 

Pierwsze oględziny:

ebafff9d8c6fcf11med.jpg

Acha model jest już w sprzedaży w Polsce w http://www.perfecthobby.pl

Cdn..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model częściowo już poskładany, co widać na poniższych fotkach.

 

Jeśli chodzi o wyposażenie, to mam już prawie komplet:

Silnik TURNIGY 2213/22(chińczyk)

Regulator MGM/PJS 18A

Serwa 4x Futaba S3114

Śmigło 11x4,7

Pakiet ok. 1200-1350mAh

baa8dd6699be5f20.jpg

510006a48781f387.jpg

9895759e27498861.jpg

Największy problem miałem ze znalezieniem odpowiedniego silnika, który miał przy odpowiednio małym prądzie i wadze (KV ok. 1000)dawać ciąg w granicy 1000g.

Dodatkowym ograniczeniem było mocowanie silnika, ja preferuję tylne.

Kupiłem TURNIGY 2213/22 miał być odpowiednikiem Hackera A20-22L, a jest podobno pomiędzy AXI 2217/16 - 2217/20. Była dyskusja na temat błędów w pomiarach tego silnika na RCGROUPS. Co z tego wyjdzie to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędy steru kierunku i wysokości zrobione. Wygląda to tak:

03df69971ce5513c.jpg

ed1dce04338ca897.jpg

00acd08198f5aeb1.jpg

83ac6e9953d4af02.jpg

Według producenta wklejenie serw w EPP jest wystarczające, ale przy naciągach pull-pull nie wydaje mi się, to za szczęśliwe rozwiązanie :? . U mnie model ma wytrzymać wiele ekstremalnych lotów, czy też twardych lądowań, małych kraks itp. w końcu ma, to być model treningowy. Postanowiłem trochę wzmocnić konstrukcję(niewielki wzrost wagi) i serwa zamontowałem w ramkach ze sklejki 1,5mm. Udało się ładnie naciągnąć, wszystko ładnie pracuje, wychylenia maksymalne :D . Mam nadzieję, że stery będą zawsze wracały do neutrum.....

 

Miniaturowe snapy nie wchodzą w skład zestawu. Użyłem najmniejszych, jakie miał MPJ, system regulacji to: drut z bowdenu zakończony oczkiem, gwint wykonałem poprzez nawinięcie drutu nawojowego (oczywiście po usunięciu emalii) i niewielkiej ilości cyny. Tak powstał gwint.

W zestawie był zastosowany inny patent, według mnie za delikatny i pozbawiony możliwości łatwego naciągu i regulacji linek.

Za to szklane dźwignie i nierozciągliwa nitka kewlarowa (chyba) była :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej preferuję tylne mocowanie silnika. W zestawie takiej wręgi nie było, więc musiałem ją sobie zrobić z płytki laminatowej. Kilka minut rysowania w AutoCadzie i wręga gotowa(jakby ktoś potrzebował, to mam ją w dwg).

 

1eb22bb31f862ba9.jpg

c629d008f6dfa84d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja przewiduje montaż podwozia do cienkiej płytki laminatowej na zwykłe wkręty, ja wkleiłem i odpowiednio podszlifowałem aluminiowe nakrętki. Takie jak na zdjęciu.

9724fe3c3d281e70.jpg

a01086fbb75d9a40.jpg

4703249390907ddb.jpg

 

Oryginalne dźwignie serwa przedłużyłem, ponieważ wychylenia lotek był za małe.

 

9e4a005c61c78636.jpg

6bd1955db3af9ef4.jpg

 

FLASH jest już gotowy. Czekam tylko na pakiety :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja mam taki sam w niedziele był oblot.

Fabryczne mocowanie podwozia nie zdało egzaminu wyłamałem podczas pierwszwgo londowania. Moj silnik to Turnigy 2213 22turn 924kv. Model nabyłem do nauki akrobacji i jak najbardziej sie nadaje w 2 locie latalem juz na zyletke pare razy a nigdy jeszcze tego nie cwiczyłem. Naped steru kierunku zrobilem zgodnie z instrukcja i po pierwszym locie mam luzy do poprawienia ( moj bląd jedną reką zle sie naciga ) ale wysokosc jest zrobiona ok i dziala. Czekam tylko wikendu aby wyskoczyc polatac . Wada tego modelu to tylko spora cena .

Jeśli chodzi o wyposażenie :

Regulator JETI 18A

Serwa 3x HXT900 9g

Serwo kierunku Corona Digital Servo 2.2kg / 12.5g szybkie strasznie piszczy i drga

Śmigło 10X6 narazie tylko takie mam docelowo 11X??? to się zobaczy

Pakiet 850 i 1000mAh

Waga z aku 1000mAh 420g

Pozdrawiam Slawomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik moim zdaniem jest OK nawet na smigle 10X6 idzie pionowo do gory i powisiec mozna.

Po lotach silnik chlodny mocy wystarczajaco a mozna napewno jeszcze wiecej z niego wycisnac. Jak pogoda pozwoli to sprawdze w sobote 11calowe smigla APC i GWS zobaczymy co bedzie . Musze jeszcze jakos zamocowac podwozie na nakretki bo bez podwozie rzeczywiscie glupio wyglada.

Pozdrawiam Slawomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.