Skocz do zawartości

Mega Power Infinity-960SR


fredzio

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odebrałem z poczty paczuchę z tym cudem .

Muszę wam powiedzieć, że jakość wykonania i dotychczasowe testy są imponujące. Ładowarka 180W dwu wyjściowa ze świetnym balancerem i taką masą bajerów (robienie wykresów, śledzenie napięcia poszczególnych cel, kilka trybów ładowania, czujka temperatury itd).

Ponadto do zestawu są dołożone dwie przejściówki 2S-6S z JST-XH (złącza balancera większości chińskich pakietów) na 6S złączkę polyquest (wbudowane w balancer są 2 takie gniazda). Balancer jak i ładowarka wspierają LiFe. Wystarczy nacisnąć guziczek, a nie bawić się zworkami czy przełącznikami.

W przeciwieństwie do ładowarek serii iMax ładowarka "słucha" balancera i faktycznie nie pozwala się przeładować ogniwu ani rozładować zbyt nisko. Pomiar napięcia jest dość dokładny (na tyle na ile mogę sprawdzić) - mój iMax b8 cierpiał na rozbieżności rzędu 0,2V.

 

Ogólnie ładowarka jest kapitalna i jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak - ta wersja jest pozbawiona opcji współpracy z bid-chipami, ale to nie problem. Chipy koniec końców i kosztują i ważą, a ta wersja z balancerem jest ponad 2x tańsza od wersji robbe'owej.

Bawię się tą ładowarką już ładne kilka godzin i muszę przyznać, że nie pamiętam kiedy ostatnio byłem tak zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca działanie balancera odpowiada instrukcji obsługi, ale już to rozgryzłem.

W przeciwieństwie do instrukcji obsługi "zestrajając" balancer z ładowarką wciskamy tylko przez chwilę przycisk MODE. Dłuższe jego przytrzymanie zaraz po włączeniu balancera powoduje przestawieni się na inny rodzaj ogniw (LiFE/LiPo).

Ten zestaw jednak mnie zadziwia (a może moja głupota :P). Dzisiaj cały dzień próbowałem zmusić ładowarkę do ładowania i rozładowania pakietu przez balancer i za grosz nie chciało ruszyć. Nie stanowiło to problemu w poprzednich testach, a teraz zonk. Już myślałem, że coś się popsuło, a po prostu poszedł bezpiecznik w balancerze.... Musiałem coś zewrzeć niechcąco przy podłączniu. Bardzo mi się podoba bezpiecznik w balancerze (w moim poprzednim tego nie było).

Nauczk z dnia dzisiejszego - mieć zapas bezpieczników samochodowych na 10 i 20A (te na 7,5A do skrzynki startowej już mam w zapasie po poprzedniej nauczce :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Ostatnio stałem sie szczęśliwym posiadaczem ww. ładowarki i zauważyłem, że pod zaślepką jest gniazdo Bid-chip. Dokupiłem kabel i chipa - wszystko działa bez najmniejszego problemu. Bid-chip nie jest drogi (7zł) i super lekki waży około 0,5g!

Dokupiłem również kabel do połączenia z PC. Mam teraz full-wypas ładowarkę Robbe z napisem "Mega Power Infinity-960SR za połowę ceny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ją dopiero od kilku dni i coraz bardziej mi się podoba. Na razie widzę same zalety, wady wyjdą pewnie z czasem, ale nawet jeśli się pojawią to i tak nie przebiją zalet - a już na pewno tej najważniejszej.... ceny!!!

Jak tylko ochłonę napiszę cos więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - wady?

- czujka temeratury wyprofilowana do akusów nixx wyposażona w magnes - mało to praktyczne przy lipo.

- pomiar napięcia ma większą dokładność niż balancer - czasem widać delikatnie rozbalansowane ogniwa, a balancer nic nie robi(ale to błąd poniżej 0,01V)

- balancer ma guziczek d zmiany trybów pracy - działa trozskę inaczej niż w instrukcji

- po odcięciu ładowania/rozładowania przez balancer trzeba go restartować, co raczej uniemożliwia cyklowanie lipoli.

 

Zalety:

- na lotnisku "na szybkiego" Ładuję 4 pakiety 3s na raz. Balancer sam mi odcina ladowanie jak choć jedna cela będzie zbyt nabita. (oczywiście potem w domu pakiety są doprowadzane do ładu).

- dość wygodne programowanie i bardzo intuicyjne

- przydatne wyświetlanie wykresów na ekranie ładowarki - pozwala orientacyjnie poznać stan pakietu.

- *jeżeli* chodzą z nią bid-chipy to praktycznie uniemożliwia to pomylenie się przy ładowaniu i poznanie kondycji pakietów w trakcie eksploatacji.

 

Tyle "zadów i walet" na szybko przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam

Ostatnio stałem sie szczęśliwym posiadaczem ww. ładowarki i zauważyłem, że pod zaślepką jest gniazdo Bid-chip. Dokupiłem kabel i chipa - wszystko działa bez najmniejszego problemu. Bid-chip nie jest drogi (7zł) i super lekki waży około 0,5g!

Dokupiłem również kabel do połączenia z PC. Mam teraz full-wypas ładowarkę Robbe z napisem "Mega Power Infinity-960SR za połowę ceny!!!

 

mozesz zrobic fotke tej zaslepki?

 

bo mam od paru dni ta ladowarke i mam jakies gniazdko "PC" i zlacze na 2 kable jak do BID Chip'a.

Chcialbym miec pewnosc ze to to samo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Możesz podobnie jak ja odciąć część "zaślepki", albo wyciąć otwór - jak w ładowarce Robbe. Ja poszedłem na łatwiznę i poprostu odciąłem kawałek czarnego tworzywa.

To po prawj stronie bez opisu, to gniazdo Bid Chip.

p1080806gp7.jpg

p1080806gp7.4dbb6afb7b.jpg

 

Fabrycznie ładowarka ma 10 ustawień w pamięci dla róznych akumulatorów. Bid Chip pozwala na nieograniczoną ich ilość. Ja wszystkie swoje LiPole wyposażyłem w "kostki" pamięci i nie martwię się o ustawienia ładowarki na własciwy pakiet.

Podpinam Chipa i naciskam przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.