Skocz do zawartości

Mega Power Infinity-960SR


fredzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Raffik jeśli pakiet jest po crashu i chcesz sprawdzić jego kondycję

to bezpieczniej będzie rozładowywać i ładować każdą celę oddzielnie.

Podepnij samą ładowarjkę ( bez balansera ) do odpowiednich pinów złączki balansera w pakiecie a ilość cel ustaw na 1.

 

Tak ładując ( rozładowywując ) będziesz mógł sprawdzić pojemność każdej z celi i ocenić kondycję pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając temat podobieństw MegaPower Infinity-960SR

 

podam, że czujnik temperatury tej ładowarki to układ LM35,

który zastosowano również w ładowarkach firmy SHARK.

 

Więc w razie draki można sobie taki układ dokupić w sklepie elektronicznym lub w skepie modelarskim zakupić czujnik do SHARK'a.

 

W tym drugim przypadku nawet wtyczka ( jej kształt ) jest identyczna.

Tak więc nic nie trzeba zmieniać. Podłączamy i ma działać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamówiłem ostatnio tą ładowarkę w hobbycity i właśnie do mnie dotarła. Pierwsze wrażenia były pozytywne, jednak kiedy spróbowałem naładować li-pola zaczął się problem.

Podłączam li-po 3s do ładowarki ustawiam pojemność 1000mah i prąd 1C. Przechodzę dalej przytrzymując pokrętło i pojawia mi się okienko odnośnie cyklowania. Nic tam nie zmieniam, zostaje:

CHARGE < CC-CV >

D-CHARGE < Linear > (nic tu nie mogę zmienić)

CYCLE < CHG>DCH >

I znowu przytrzymuję pokrętło i zaczyna się ładowanie. Aku na początku ładuje się dobrze i z upływem czasu prąd maleje. Kiedy prąd zmaleje do około 0,1-0,07 A ładowarka ładuje go dalej i prąd już nie maleje. Jeden aku 1000mah ładował mi się 3 godziny aż go odłączyłem. Drugi li-pol który był naładowany podłączyłem i ładował mi się 1,5 godziny i dopiero zakończyło ładowanie. Czemu ładowarka ładuje pakiety aż tak długo? Czy ja dobrze włączam ładowanie? Cyklowanie to rozumiem że najpierw ładuje a potem rozładowywuje lub na odwrót ale w instrukcji nie znalazłem żadnego innego sposobu ładowania.

 

PS. Ładowarka cały czas ładuje i nie przechodzi do rozładowywania :wink:

PS2. pierwszy pakiet ładowałem z balanserem a drugi bez... i żadnej różnicy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku na początku ładuje się dobrze i z upływem czasu prąd maleje. Kiedy prąd zmaleje do około 0,1-0,07 A ładowarka ładuje go dalej i prąd już nie maleje.
Z tego co wiem, to jest to normalny program ładowania ogniw (prąd zmniejsza się pod koniec ładowania by maksymalnie naładować pakiet) więc zgaduję, że masz problem ze zbalansowaniem ogniw ? Sprawdź jakie są napięcia na nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeśli naładowany pakiet bez podłączonego balansera ładuje mi się prądem 0,1A przez ponad godzinę to dla mnie troche dziwne. Na sharku 10 pakiety ładowałem od zera w godzine a tu zanim naładuję wszystkie pakiety przed lataniem to miną wieki... :| Nie wiem może mam coś źle w ładowarce ustawione.

Jak ładowałem z balanserem pakiet doszedł do poziomu 12,6V po około 2,5h i później ładował sie prądem 0,1A. Na celach było: 4,200 / 4,199 / 4,200 i tak utrzymywało się przez długi czas. Po 3 godzinach odłączyłem pakiet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Li-pol miałem ustawione, diody pokazujące ilość cel również się świeciły ale ładowarka pokazywała że akumulator jest odłączony, jednak jak wszedłem w menu to pokazuje Woltaż na poszczególnych celach.. teraz podłączyłem bez balansera pakiet 2s i ładuje ale znowu idzie prądem 0,05A już chyba z 20 minut a wyświetla na pakiecie 8,4V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh

 

CHARGE < CC-CV >

D-CHARGE < Linear >

CYCLE < CHG>DCH >

 

To wyżej to menu jakie się pojawia. Najeżdżasz na CHARGE i naciskasz na dłużej przycisk pokrętło. Wtedy się ładuje. Analogicznie z resztą.

 

A teraz o podłączeniu balansera. Podłączamy go do ładowarki poprzez dwa kable plus i minus oraz kablem 3 żyłowym. Potem do balansera podłączamy pakiet ale najpierw plusem i minusem. Potem podłączamy gniazdo balansera. Teraz mamy 10 sekund czasu na zmianę trybu LI FE lub LI POL. Po 10 sekundach światełko będzie albo zielone (li fe) albo czerwone (li pol). To światełko będzie świecić stale. Wciskamy przycisk Mode i balanser już jest w trybie pracy "z ładowarką" (światełko zaczyna migać) i możemy zacząć ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balanser ma 2 tryby pracy

 

1) kiedy lampka LiPoly lub LiFe świeci się - jest to tryb autonomiczny, balanser zasilany jest z pakietu, a ładowarka jest ODŁĄCZONA, wtedy ładowarka pokazuje że nie ma podłączonego pakietu

 

2) kiedy lampka LiPoly lub LiFe mruga - jest to tryb współpracy z ładowarką

 

Zmiany trybu dokonujemy przez przyciśnięcie guzika.

 

Jeśli chcemy zmienić typ ogniwa (LiPo - LiFe ) musimy nacisnąć i przytrzymać przycisk w ciągu kilku sekund po podłączeniu ogniwa do balansera.

Jeśli się nie udaje to odłączamy ogniwo - konektor balansu, podłączamy ponownie i wciskamy i przytrzymujemy przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.