Skocz do zawartości

Super Tigre 40 - nieszczelne łożysko na wale.


mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Co rozumiesz pod pojęciem "nieszczelne" łożysko.

 

Chodzi o łożysko przy piaście śmigła. Np. zaleję garzdziel gaźnika paliwem i pojawiają się krople paliwa. Samo paliwo nie jest problemem ale silnik chodzi jak chce. Prawdopodobnie nieszczelne łożysko powoduje dostawanie się "lewego" powietrza do silnika i stąd kłopoty z pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam japońskie łożyska np. nachi lub ezo, dobierz sobie odpowiedni rozmiar i zwróć uwagę na to jakie obroty są dopuszczalne.

 

Jakie uszczelnienia w silnikach mają te łożyska metalowe czy gumowe?

Czy mógłbyś podać jakieś namiary na te sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z uszczelniaczem gumowym, chociaż znam przypadki zakładania uszczelniacza metalowego. Oczywiście z jednej strony uszczelniacz należy zdjąć.

W Warszawie kilka sklepów z łożyskami (nachi, ezo, skf) jest na ul Jaktorowskiej niedaleko ul Towarowej, ale z pewnością znajdziesz coś w swojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z uszczelniaczem gumowym, chociaż znam przypadki zakładania uszczelniacza metalowego. Oczywiście z jednej strony uszczelniacz należy zdjąć.

W Warszawie kilka sklepów z łożyskami (nachi, ezo, skf) jest na ul Jaktorowskiej niedaleko ul Towarowej, ale z pewnością znajdziesz coś w swojej okolicy.

 

 

Dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.