Skocz do zawartości

Handyman


grafvader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedłem sobie przetestować GPS HOTT. Ponieważ nadajnik HOTT miałem zainstalowany w Handyman to padło na niego. Byłem zaskoczony ile się da wycisnąć z tego modeliku. Nie przypuszczałem że da się nim latać na ponad 400m i rozpędzać do blisko 100km/h. Przyznam szczerze zaskoczył mnie :). Przy okazji przekonałem się do telemetrii Graupnera.

 

24ww.jpg

muqq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli chodzi o wysokość to nie opierałbym się na wskazaniach z GPS bo one na ogół przy tak szybkich zmianach "wprowadzają" w błąd. Czy masz na myśli Handymana o rozp. około 1m ? Jeśli tak to zazdroszczę Ci oczu, że mogłeś go jeszcze sterować na wysokości 400 m. Inna sprawa - 400 m od poziomu gruntu czy (raczej) 400 m od poziomu morza .... może tu jest kruczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, poziom gruntu to "0", 400 metrów od miejsca gdzie stałem w górę. Zobacz na wykres na którym widać że pomiar jest od właściwego "0", czujnik w momencie włączenia ustala "0". Po ostatnim update radia i GPS całość daje zaskakująco dobre i szybkie pomiary. Czujnik jest niby z barometrem ale to chyba barometr oparty o GPS. Tak to ten Handyman o rozpiętości 93cm. Dałem rade go widzieć ale tylko dlatego że były bardzo dobre warunki atmosferyczne. No i muszę przyznać że już słabo było widać ale jeszcze z 50 metrów mógłbym go podciągnąć :). Co do szybkości zmiany wysokości to w górę było szybko ale później to już swobodne szybowanie więc aż tak szybko nie było, zobacz na wykresy i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik to jest ten:

http://www.modelemax...oducts_id=12860

Wydaje się że mierzy dobrze bo wykrywa fakt podniesienia modelu z ziemi na wysokość bioder i odłożenie go na ziemie. Ale coś więcej powiem jak wrzucę go do modelu FPV gdzie mam niezależny klasyczny barometr. Nie mniej na razie brakuje mi jeszcze monitorka i pakietów żeby ulotnić SkySurfera 2000mm. Co do widoczności dużo na prawdę zależy od warunków pogodowych. Ładnie świeciło słoneczko i pięknie opalizowało na skrzydłach, dlatego było go dobrze widać. Czasami jak jest słabe światło to na tej wysokości trudno śledzić Elektro Juniora 1900mm.

Ale wracając do radia i czujnika to komunikacja z czujnikiem jest na tyle dobra że spokojnie można ciągnąć model w górę bez jego widoczności. Szczególnie przydaje się podawany na bieżąco sygnał z barometru o wznoszeniu i opadaniu. Bardzo ładnie i co najważniejsze dokładnie na wyświetlaczu radia pokazywane jest położenie modelu względem bazy i kierunek lotu. Ale żeby nie było ten wynik osiągnięty jest na czystym "wślepianiu" się w model :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrzuciłem kamerkę Mobiusa na samolocik żeby przetestować jak fajnie nagrywa. I tutaj urodziło mi się pytanie: Jak połączyć obraz nagrany z kamerki z danymi z telemetrii tak aby było fajnie widać na filmiku jakie były parametry lotu. Często na youtubie widać obraz z kamerki i z boku na tle filmiku przykłądowo prędkościomierz i wysokościomierz. Podpowiecie jaki to zrobić? Nie chodzi o dokładną instrukcję wystarczy nazwa takiego softu, z resztą dam sobie radę :). Nie interesują mnie płatne rozwiązania typu "DashWare".

Przy okazji wyszło że model mimo że to typowy "akrobat" całkiem fajnie szybuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.