Skocz do zawartości

modelarstwo jeżdżące czy latające od czego zacząć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam nowego hobby. Tak się zastanawiałem nad modelarstwem samochodów. Chciałbym kupić sobie rozebrany samochoód RC do części pierwszych i złożyć. Jednak bardzo mało jest informacji na forach o takim typu zabawy i tym mniej samych samochodów do składania. Dlatego zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zacząć od samolotów. Jednak na chłopski rozum to mało tam skręcania a więcej sklejania.

Pracę mam przy komputerze, mechanikiem jest z wykształcenia średniego i z nauki ojca, skoro samochód normalny złożęe to może i mały plastikowy też się uda.

Jest jakaś taka dziedziana o której piszę? czy to się w ogóle nazywa modelarstwo?

Chciałbym zainwestować pieniądze i czas w chobby, którym mógłbym zarazić swoje dzieci. Póki co są małe (2 lata córka i syn na dniach:) ), jendak fajnie byłoby pokazać im coś fajnego co nie jest związane z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, kup złożony model. Tak jak piszesz, nie masz nic, więc potrzebujesz RTR. Model i tak powinieneś rozebrać do ostatniej śrubki, skleić gwinty, wymienić oleje w amotryzatorach i mostach itp itd. Producenci piszą na swoich produktach "gotowe w 95%" nie podając co stanowi owe 5%.

 

Nie chcę cię zniechęcać, ale zanim coś kupisz to sprawdź czym "bawią" w Twojej okolicy. Samochody to raczej wyścigi i zajęcia grupowe.

 

Podstawowy podział:

 

On Road, Off Road, Monster Truck

Elektryczny - Spalinowy (tzw nitro) - Spalinowy benzynowy

 

Nie wiem, jakie chcesz przeznaczyć pieniądze na hobby. Zgodnie z moimi doświadczeniami, w eksploatacji samochody są około 5-10 razy droższe od samolotów. Samolot jesteś w stanie naprawić samodzielnie, w samochodzie prawie zawsze musisz wymienić uszkodzoną część.

 

I najważniejsze. Kup to, do czego części kupisz u siebie w miejscowości. Mało co tak denerwuje, jak przesyłka 16 zł za atak za 13 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zachęcam do KITów Tamiya. Zwykle (zależy od modelu) silnik jest w zestawie, regulator też. Do dokupienia pozostaje aparatura samochodowa ("pilot") z odbiornikiem, serwo "standard" i akumulator 7.2V. Niewiele.

 

Jeśli nie czujesz się na siłach zapytaj tu lub w sklepie, na pewno ktoś doradzi :). A składanie KITów od Tamiya to czysta przyjemność, wszystko przemyślane, zestawy wysokiej jakości (z KITami innych firm nie mam doświadczenia).

 

PS. Na obu moich KITach Tamiya jest napis "Made in Japan". Rozumiem, że to nie dla wszystkich ma znaczenie, ale każdy przyzna że coraz trudniej znaleźć coś takiego na pudełku ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro składasz normalny samochód tj. naprawiasz to zdalnie sterowany nie będzie dla Ciebie nudnym zajęciem ?

Nie, tak jak pisałem teraz siedzę przed kompem. Składać samochody potrafię bo mam takie wykształcenie i pracowałem w warsztacie. Teraz siedzę przed kompem od rana do wieczora a swojego samochodu to nie mam nawet kiedy umyć :)

 

Co do samochodów to myślałem raczej o of road, Jakoś nie widzę się na ulicy z samochodzikiem. A po placu ( mieszkam w domu) zawsze można pojeździć. Nie chcę od razu wydawać jakiejś dużej kwoty, myślałem o elektrycznym modelu do 1000zł

 

Co do sklepów w okolicy to najbliższy pewnie w Katowicach. Kiedyś był w M1 w Czeladzi ale to tylko taki box z gotowymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off road jest urazogenny :D Mam Stradę XB i Savage SS (zobacz na google). Prawie po każdej jeździe do włożenia około 30 zł. NIE KUPUJ MODELU Z SILNIKIEM SZCZOTKOWYM do offroadu.

 

Tutaj dyskutowaliśmy http://pfmrc.eu/index.php?/topic/36613-co-wybrac-jako-pierwszy-model-elektryczny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.