Skocz do zawartości

włącznik podciśnieniowy


fredzio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do kolegów pytanie - zakupiłem sobie ostatnio pompę podciśnieniową i vacumetr. Niestety nie udało mi się zlokalizować włącznika podciśnieniowego. Planuję sobie zbudować instalację do laminowania podciśnieniowego, ale właśnie do tego potrzebny wspomniany włącznik.

Przeszukałem forum oraz google, ale nie udało mi się zlokalizować niczego, co by się nadawało.

Jak sobie radzicie z włączaniem pompy dla zachowania podciśnienia?

Patent z puszką jest mi znany, ale nie budzi mojego zaufania. Ktoś może mi coś w temacie podpowiedzieć?

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z włączaniem pompy dla zachowania podciśnienia?

Patent z puszką jest mi znany, ale nie budzi mojego zaufania. Ktoś może mi coś w temacie podpowiedzieć?

 

Z góry dziękuję

 

wszyscy wciąż ten sam problem...

 

Rób puszkę i tyle. Proste i skuteczne, a o to przecież chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój wyłącznik

b3174680b9a0d67a.jpg

Straszna prowizorka ale działa :D

http://pl.youtube.com/watch?v=VGVKOop_AW4

Włączaniem pompki steruje przekaźnik na 220V,nim struje przekaźnik bistabilny którym steruje para ruchomych styków.

Elementy regulacyjne to ta pionowa płytka po której poruszają się styki i śruba którą ściska sprężynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam presostat lp czyli niskiego ciśnienia stosowany w agregatach chłodniczych

jest nim regulowane ciśnienie oraz dif-czyli różnica między załączeniem a wyłączeniem

styki robocze mogą walczyć lub wyłączyć jakieś urządzenie

proste a działa

proponuje udać się do jakiejś firmy chłodniczej i zakup oficjalny

a najlepiej dogadać się z pracownikiem będzie dużo taniej

 

pozdrawiam szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dziś już nie zdążę zrobić dodatkowych fotek ale jutro,po południu będą.

Ta część pneumatyczna to orginalnie była ,, podciśnieniowa pompka regulacji wyprzedzenia kąta zapłonu" z jakiegoś samochodu.

Najważniejsze w tym włączniku to ten przekaźnik bistabilny{z jedną cewką} i ruchome styki.

Przekaźnik zmienia stan ,,otwartego"na ,,zamknięty" po podaniu na styki przekaźnika napięcia o przeciwnej polaryzacji.

Zamianę tych napięć robią te ruchome styki{orginalnie to były szczotki z silnika el. trochę podpiłowane}

W pozycji startowej styki patrząc od przodu mają np.{+} po lewej a {-} po prawej stronie tego elementu{pasek laminatu dwustronnego po którym przesuwają się szczotki} .To jest stan w którym silnik agregatu zaczyna pracować w miarę jak narasta podciśnienie pompka ściąga styki na dól do pozycji gdzie na tym pasku laminatu zostaje zamieniona polaryzacja i to powoduje rozłączenie przekaźnika bistabilnego a to powoduję rozłączenie przekaźnika 220 V czyli wyłączenie pompki

Do zasilania przekaźników i styków służy bateria z wkrętarki .

Coś zamieszałem ale jakoś to tak ma działać

Niby schemat :D

62bdb497dcb34993.jpg

Pompka podciśnienia

df2eeae1c15288cd.jpg

ec9429ae1e0ee6ff.jpg

Ruchome styki i reszta elementów tej układanki

4e2842b9197e634f.jpg

2d688881bf8446b3.jpg

b0626fca58cadeb5.jpg

ef3582733236b3de.jpg

8181fb543da7a07d.jpg

cd1413fe815bfc69.jpg

Przekaźnik załączający i wyłączający pompkę LEG 12F PK1

http://www.tme.pl/przekaznik-elektromagnetyczny-spdt-15a-dc12v/arts/pl/a21/leg-5.html

ef7e220d310bac2b.jpg

Przekażnik bistabilny PEO14C12 sterujący przekaźnikiem PK2

http://www.tme.pl/przekaznik-bistabilny-spdt-5a-dc12v/arts/pl/ZMIANY/pe014a03.html

785d6129ff64401b.jpg

Ruchome styki

a0f5fc80992b86cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.