Skocz do zawartości

Zamówienie grupowe


Piotrek89

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mieliście taką sytuację, że bardzo chcieliście coś kupić ale było to bardzo drogie i mówiliście trudno jeszcze nie teraz albo uzbieram i kupie później. Sprzęt często jest niezbędny do czerpania przyjemności z jakiejś pasji czy hobby. Sam nie raz miałem taką sytuację że marzyłem o czymś co było za drogie a jednak niezbędne do jakiejś pasji. Moją pasją jest wspinanie i uwierzcie sprzęt jest cholernie drogi. Ale dla kogoś kto ma pasję i tak nie stanowi to dużego problemu bo albo coś wykombinuje, kupi używane albo po prostu uzbiera kasę i kupi coś wymarzonego. U nas w klubie dobrze funkcjonują zamówienia grupowe. W 2013 zrobiliśmy takie zamówienie z firmy Yeti na ponad 60 tys zl. zniżka wyniosła 33%. Myślę że każdy kto wziął udział w takim zamówieniu był zadowolony bo kupił coś czego albo wcale by nie kupił bo za drogie albo najprościej w świecie zaoszczędził 200-300zl a niektórzy myślę że dużo więcej.

Dlatego w związku z tym mógłbym się podjąć zorganizowania takiego zamówienia. Najlepiej jeżeli było by to zamówienie bardzo dużego formatu, może nawet z całej polski. Wtedy będzie pewność że możemy walczyć o bardzo duży upust.

Teraz rozchodzi się o to w jaki sposób można było by to zrobić. Po pierwsze musimy wiedzieć z jaką firmą chcemy rozmawiać i czy będzie odpowiednia ilość osób żeby zrobić takie zamówienie. Istnieje pewien problem ja całkowicie się nie orientuje w modelarstwie RC. Dlatego potrzebuje waszej pomocy. Myślę że najlepiej było by obgadać na forum z jakimi firmami można było by podjąć współpracę i wybrać kilka firm z którymi potencjalnie mogło by się to udać. Następnym krokiem było by zrobienie formularza w którym każdy wpisywał by co chciałby kupić.

Naprawdę szczerze zachęcam do dyskusji, pytań i sugestii. Naprawdę mówię wam warto podjąć się takiego zamówienia, każdy będzie mógł dużo zaoszczędzić jak się uda. Może jakieś propozycje firm na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje pewien problem ja całkowicie się nie orientuje w modelarstwie RC.

 

Mam krótkie pytanie -po co to robisz ? ,co z tego będziesz miał ?jaki cel ? z dobroci serca ? skoro wychodzi iż Tobie nic z tego....

Wg mnie modelarstwo to zbyt rozległa dziedzina i może być problem z tak wielkim grupowym zamówieniem jednego asortymentu poza tym logistycznie to Cię przerośnie..

Nie trzeba być niewiadomo kim aby napisać do producentów i uzyskać dobrą cenę przy x sztukach a w niektórych sklepach "chińskich" od pewnej kwoty uzyskuje się status vip i sporą zniżkę ale korzystają na tym głównie handlowcy..

Może chcesz dobrze ale nie wierzę w zorganizowanie czegoś takiego,ja bym Ci nie zaufał...tzn.za zamówiony towar kasę wpłacił bym po otrzymaniu towaru ,bo trochę to takie dziwne.. :) ale to moje przemyślenia.

Spróbuj sam/zbierz 10/20 osób chętnych i..kup np. od firmy DLE kilkadziesiąt szt. silników 112 cm (bo potrzebuję :D ) a jeśli uzyskasz dobrą cenę -poniżej średniej to wezmę w 110 % sztukę a nawet dwie bo kolega też szuka..

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł jest doby, ale moim zdaniem w warunkach "forumowych" to niewykonalny. Pisałeś, że zamawialiście grupą, z klubu... no właśnie, z klubu. Wy znacie się osobiście, tutaj owszem, osoby się znają, ale nie wszyscy.

Raczej nie będzie chętnych, właśnie przez brak zaufania, jak pisał Rafał i po drugie: przez internet będzie to ciężko zorganizować, dogadać się ze wszystkimi. Po trzecie, jest duża różnorodność firm, mało która robi rzeczy z kilku dziedzin modelarstwa, czy nawet różnych podzespołów. Specjalizują się na przykład w produkcji silników itp. co jeszcze bardzie ogranicza liczbę potencjalnych chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizuje się zbiorowe zakupy w HK EU, nie wiem czy tutaj na forum też jest taki zwyczaj ...ale żeby aż 33% upust to ile tamta firma ma zysku na tych częściach że takie upusty daje :D

 

 

 

Tutaj na forum nie organizuje się zbiorowych zamówień z HK euro warehouse ?

Może warto zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę cały czas przy kompie, nie mogłem wcześniej odpisać. Co z tego będę miał?

Nie zamierzam oszukiwać, chce też na tym zarobić.

Logistycznie nie bardzo wiem co może mnie przerosnąć, ale fakt całe przedsięwzięcie na pewno będzie kosztowało sporo pracy.

Mówisz że modelarstwo to zbyt szeroka, rzeczywiście może tak jest nie zaprzeczam.

Możecie robić takie zamówienie sami, nikt wam nie zabroni a może wam wyjdzie jeszcze lepiej niż mi.

Tylko w tym jest różnica że ja chciałem to zrobić na dużą skalę jak napisałem może nawet z całej polski wtedy na pewno można było by uzyskać duży upust.

Nie jestem jakimś zafajdanym handlowcem. Wpadłem na pomysł że takie zamówienie to jest super sprawa. I dlaczego nie zrobić tego gdzie indziej na trochę większą skalę i przy okazji zarobić. Myślałem że ludzie będą bardziej przychylni ale się myliłem widocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w klubie zrobilismy formularz np cos takiego:

 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Au6kAUUXpL1sdFhmM2dxRTB4c1A5OHdaNUhELWtxUHc&hl=pl#gid=0

 

kazdy wpisuje co chce, nie ma nic prostszego,

 

Z kasą fakt, też bym nie zaufał robiąc komuś przelew kogo nie znam. Dlatego pomyślałem (mam bogatą osobę w rodzinie) że kasa to nie aż tak duży problem.

 

Więc pozostaje problem następujący: ''Po trzecie, jest duża różnorodność firm, mało która robi rzeczy z kilku dziedzin modelarstwa, czy nawet różnych podzespołów. Specjalizują się na przykład w produkcji silników itp. co jeszcze bardzie ogranicza liczbę potencjalnych chętnych. ''

Wasz wybór czy chcecie coś takiego robić czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz robić zamówienie dla ludzi z całej Polski..ktoś z rodziny pożyczy Ci kasę na taki interes...tzn.kupę kasy ??

Wiesz dla mnie to takie trochę szemrane,szyte grubymi nićmi (może się mylę i oby tak było).

A ile Ty życzysz sobie za taką usługe -ile % ,prowizje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.