Skocz do zawartości

Tygrysek :]


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Umiejętne naciągnięcie folii powinno pomóc

też mi się tak wydaje.

 

Michał, w/g mnie wszystko zależy od tego czy zestawie były gotowe skrzydła tylko do oklejenia folią, czy też składałeś je samemu?

 

- jeśli były gotowe to (raczej) nie były zwichrowane, więc mozna przypuszczać, że zwichrowanie powstało na skutek nierównomiernego naciągnięcia folii i można będzie to naprawić

 

- jeśli robiłeś je samemu, to problem może polegać na zwichrowaniu skrzydeł w czasie budowy i ciężko będzie je naprawić, ale również i w tym przypadku wina może leżeć po stronie folii.

 

Tak czy inaczej pokombinuj z folią - może sie uda.

Zawsze pozostaje jeszcze zerwać folię i połozyć nową, nie poddawaj się, szkoda uziemić model przez takie coś :)

 

Powodzenia

robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia z folią, może lepiej wstrzymaj się do czasu, aż wypowie się ktoś za "starych wyjadaczy" :) (mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem)

 

Możesz spróbować unieruchomić skrzydło na płaskiej powierzchni, tak żeby zniwelować zwichrowanie i spróbować podgrzać folię np. suszarką do włosów.

 

W moim przypadku to pomogło.

 

tylko pozostaw je unieruchomione do momentu, aż folia wystygnie - i nie przesadź z nagrzewaniem bo "dobra" suszarka potrafii wypalic dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to teraz ja zapytam, bo tez mam tej samej firmy, wzmiankowanego piperka. Acha gwoli wyjasnienia, te zestawy to "tartak' wszsystko w listewkach...

 

Sklaeilem boki kadluba, teraz nie wiem czy skleic cala skrzynke i dopiero oklejac, czy najpierw okleic boki, a potem skleic je do kupy.

 

i jeszcze jedno, skrzydla bede kryl japonka, przy uzyciu cellonu. rozumiem ze najpierw smaruje zebra i dzwigary, potem prezyklejam papier. to wszystko wysycha i potem maluje cellonem calosc zeby naprezyc, a co zrobic zeby sie nie zwichrowalo?

 

zatroskany

baxter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować unieruchomić skrzydło na płaskiej powierzchni, tak żeby zniwelować zwichrowanie i spróbować podgrzać folię np. suszarką do włosów.
Ja w wicherku robiłem to w taki sposób ,że skrzydło odginałem w odwrotną stronę i wszystkie fałdy naciągałem żelazkiem.Teraz wszystko jest w miare proste :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobic zeby sie nie zwichrowalo?

 

należy skrzydło przyczepić szpilkami do deski montażowej, lecz nie bezpośrednio...(unikniemy wtedy nakłuwania balsowych elementów).

kładziesz płat na desce, przykładasz takie kawałki balsy do krawędzi, żeby jednocześnie nachodziły na konstrukcje i były nad deską montażową, następnie wbijasz szpileczkę pod kątem w miejscu poza konstrukcją...

rysunekfb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklaeilem boki kadluba, teraz nie wiem czy skleic cala skrzynke i dopiero oklejac, czy najpierw okleic boki, a potem skleic je do kupy.

 

Jak dla mnie to najpierw sklej całość skrzynki do kupy i dopiero obklejaj - folię w takich konstrukcjach oblkeja się na zakładkę , najpierw górę i dół, potem boki.

 

tu znajdziesz wszystko na ten temat: http://www.modelarstwo.org.pl/_OLD/technika/inne/solarfilm/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie pomoglo zwichrowanie sie zmniejszyło :D ale niestety nie znikło

 

spróbuj jeszcze tak jak pisał lukas - jednocześnie podgrzewaj i naginaj skrzydło w stronę przeciwną do zwichrowania - tylko z wyczuciem, żebyś nie połamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś muszę pokombinować z tymi skrzydłami. Apropo :D bo tak sie zastanawiam: to jest model na silnik na CO2. Tak sie zastanawiam ile taki silnik może ważyć ( bo w sumie model nie powinien być cięższy niż 130 g no może 140 g ) a taki silniczek z nabojem może ważyć za dużo ( chyba ze sie mylę ) miał ktoś taki silniczek i orientuje sie ile może ważyć ?? ( Może to lepsze rozwiązanie niż elektryka ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek na CO2 waży pewnie ok. 30g. Ma własną butlę z metalu lekkiego, napełnianą za pomocą bądź dużej butli, bądź zwykłego naboju CO2 umieszczanego w specjalnym uchwycie z zaworkiem. Taki nabój wystarcza na 3-4 loty. Czasy pracy takiego silnika to kilkadziesiąt sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.