Skocz do zawartości

Jescze jeden RWD 5 wg Skazoo


wosiekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Ja takze postanowilem rozpoczac nauke latania na tym modelu. W tej chwili mam praktycznie skonczony kadlub i pozostaly skrzydla. Tutaj kilka zdjec: http://wosiekpl.fotosik.pl/albumy/371560.html

Poniewaz tak jak pisze nie mam jeszcze skrzydlem prosze o porade. Jakie skrzydla zrobic z lotkami czy tez bez nich. Do dyspozycji mam aparature 4 kanalowa Art Tech E-Fly. W tej chwili waga samolotu bez akumlatorow i skrzydel , do lotu wynosi ok 405 gr. Ile waza skrzydla , moze ktos wie ? Do sterownia kierunkiem i wysokoscia mam dwa serwa 44 gr Code 4 AS-322. Gdybym robil skrzydla z lotkami to mam zamiar istniejace wymienic na :

HXT9315 ( 15,5 gr , 2,2 kg , 0,14 sek ) i do lotek HXT 500 albo HXT 900 ( 5 gr , 0,8 kg , 0,10 sec lub 9 gr 1,6 kg , 0,12 sek )Wtedy waga ulegla by zmniejszeniu i dochodzila by do ok 366 gr. Do tego zestawu mam zamiar kupic lipola 2250 mA 3S1P 15C.

Do napedu uzywam silnika Bm2410-9 , smiglo 10 x 4,7 i regulator 25A. Na "hamowni " z tym smiglem uzyskalem przy pradzie 11A 750 gr ciagu ( na smigle 9 x 4,7 7,3A 650 gr )

Dlatego tez prosze o porade , robic z lotkami czy bez i czy serwa ktore wymienilem beda odpowiednie. Sa one dostepne w sklepie United Hobbies.

 

Pozdrawiam

 

Wosiekpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

dzieki za porade , w tej chwili probuje model w salonie i w dalszym ciagu kreci sie w prawo. Silnik zamocowalem na srubkach 2 mm z tym ze pod podstawka od strony silnika wsadzilem dodatkowe dwie nakretki tak aby silnik przechulony byl lekko w dol i w prawo. Kolko ogonowe przerobilem na ciagniete ale nie pomoglo . Wczesniej mialem proste i krzywilo sie na bok hamujac model , teraz te sie prostuje ale kiedy rusza do przodu skreca w tak ze model idzie w prawo.

Ps tez tak mysle po paczka idzie prawie miesiac , jedyny problem to taki ze na akumlatorach jakie mam nie pociagnie tj 1000mA 8,4 V Nihm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez prosze o porade , robic z lotkami czy bez

 

Dla mnie ten RWD był pierwszym modelem, którym latałem w realu i dlatego dla uproszczenia nauki latania zrobiłem skrzydła bez lotek i ze wzniosem. Jak dojrzałem do latania z lotkami, to poprostu przerobiłem skrzydła dorabiając lotki (duży wpływ na to miało moje lenistwo - poprostu nie chciało mi się robić drugich skrzydeł a koniecznie chciałem polatać z lotkami).

Na serwa użyłem najtańszych TP 9g - profil skrzydła jest na tyle wysoki, że te serwa mieszczą się w skrzydle na leżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za porady , a wracajac do tematu jakie serwa zastosowac to mam pytanie . Otoz przegladajac oferte UH znalazlem serwa z takim opisem: Digital metal gear servo i tutaj mam pytanie jak takie serwo rozni sie od np HXT900 ktore mam zamiar kupic. Rozumiem ze sa chyba cyfrowe i nie wiem czy sa zamienne do wyzej wymienionych

Drugie pytanie mam odnosnie aparatury. Jak wczesniej pisalem posiadam 4 kanalowa Art Tech E Fly. Problem jaki mam to taki ze drazek od steru kierunku posiada trymer. Jest on mechaniczny , ktory oddzialywuje na potencjometr przekrecajac go lekko w prawo i lewo. Kiedy ten trymer przestawiam szybko wtedy ster kierunku lekko sie wychyla ale jesli robie to powoli wtedy nie widaz zadnej reakcji. Rozebralem nadajnik i przegladnolem luzy jakie ma potencjometr. Wszystko podokrecalem ale dalej to samo. Nawet pozamienialem kanaly i nic nie pomoglo. Jedynie co pozostalo mi to wymienic potencjometr na nowy. I ostatnia sprawa to taka ze kiedy wychyle drazek kierunku i go puszcze wraca do pozycji spoczynkowej ale ster nie zawsze sie ustawia tak samo , tzn w pozycji spoczynkowej ster ma 0 wychylenia , nastepnie przestawiam czy to w prawo czy lewo i kiedy wracam do pozycji wyjsciowej nie zawsze ustawia sie na 0. Mysle ze to potencjometr. Co mi pozecie doradzic ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia sprawa to taka ze kiedy wychyle drazek kierunku i go puszcze wraca do pozycji spoczynkowej ale ster nie zawsze sie ustawia tak samo , tzn w pozycji spoczynkowej ster ma 0 wychylenia , nastepnie przestawiam czy to w prawo czy lewo i kiedy wracam do pozycji wyjsciowej nie zawsze ustawia sie na 0. Mysle ze to potencjometr. Co mi pozecie doradzic ?

 

to najprawdopodobniej jakaś wada serwa (nie chce nikomu ciemnoty wciskać, ale miałem podobne przypadki i dzieje sie to przy tanich serwach jak TP), albo luz między serwem a sterem na popychaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wydałeś na to wszystko?

Rzeczy z linków to cena taka ja tam jest a dodatkowe rzeczy to:

-aparatura Hitec Eclipse 7 QPCM 500zł na allegro

-depron i inne "drobnostki" oraz kleje na model około 100zł (nie wiem jak ja kleiłem ale strasznie dużo kleju zużyłem-może po prostu nie wyczułem na początku ile trzeba dać kleju a używałem UHU por)

-zasilacz do ładowarki sam przerobiłem z ATX'a :D

 

Mam nadzieje, że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.