Jump to content

Co sądzicie o paliwach ModelTechnics - BIG BANG


Os@
 Share

Recommended Posts

Witam. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego paliwa i tak ogólnie na temat tej marki. Ja używam takiego: w silnikach os la 46 i super tiger g90

Butelka: 5 litrów, 16 % <---------- to paliwo w/g opisu dedykowane jest do modeli rc samochodowych -Ja używam w samolotach.

Skład paliwa:

Metanol: 74%

Nitrometan: 16%

Olej E.D.L: 2: 10%

Paliwo zawiera chemiczny dodatek do paliwa SICAL

SICAL:

S-Synergetic (synergia)

I-Ignition (zapłon)

C-Combustion (spalanie)

A-and

L-Lubrication (smarowanie)

 

Moim zdaniem paliwo to sprawuje się świetnie w tych silnikach nie ma problemów z odpalaniem ani grzaniem się silników. A pytam z tego powodu, że syn kupił używkę modelu samochodu rc savage xl i z tego co wyczytałem w instrukcji odpowiednie paliwo to takie z zawartością od 20% NITROMETANU. Dzwoniąc do jednej firmy, sprzedawca strasznie narzekał NA PALIWO "BIG BANG" mówiąc że "to paliwo jest tanie i słabe gatunkowo" ja w pierwszym momencie się tego wyparłem,że takich paliw nie używam i odpowiedziałem, że "ja to używam paliw "Model Technic" on stwierdził (tzn sprzedawca) że to Model Technics jest lepsze.

Po skończonej rozmowie w pierwszym momencie nie zwróciłem na to uwagi, ale coś mi się zaczęło kojarzyć, że big bang i model technics to to samo. A nie ukrywam, że używam tego paliwa bo jest w rozsądnej cenie. Czy ktoś używa tego paliwa? Ja od siebie mogę dodać, że to paliwo dobrze działa nawet w trzecim sezonie. Ja nie narzekam, ale zaniepokoiła mnie opinia sprzedawcy i mam nadzieje, że nie powiedział tego tylko po to, żebym kupił inne droższe paliwo? Dodaję zdj etykiety:

post-14181-0-73083100-1391987921_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Do większości silników lotniczych zaleca się 18-20% oleju, w tym paliwie masz 10%. Sporo ryzykujesz używając tego paliwa, a już na pewno tracisz gwarancję na nowe silniki, które na nim pracują. Ja też używam Model Technics, ale nie marka jest ważna, tylko skład paliwa.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.