Skocz do zawartości

Ładowarka z balanserem GT Power A8


Rafal B.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój najnowszy nabytek zakupiony w nastiku:

 

 

b5fb64347ce85067.jpg

 

 

Podstawowe cechy:

- obsługa: 1-27 cel NiCd, NiMh lub 1-8 cel Li-Pol, Li-Ion, Li-Fe lub 1-12 cel Pb (moc do 150W)

- prąd ładowania regulowany w zakresie 0,1-7A

- prąd rozładowania regulowany w zakresie 0,1-5A

- wbudowany balanser do 8 ogniw Li-xx z wyprowadzeniami pod każdy typ pakietu na bocznej ściance ładowarki

- wykrywanie i kończenie ładowania na podstawie DELTA PEAK dla akumulatorów NiCd/NiMH; czułość DELTA PEAK możliwa do określenia przez użytkownika

- ochrona przed odwrotnym podłączeniem biegunowości oraz przed zbyt niskim lub wysokim napięciem na wejściu

- cyklowanie akumulatorów NiCd/NiMH (maks. 5 cykli) z możliwością wyboru ładowanie/rozładowanie lub rozładowanie/ładowanie, rejestracja danych ilości władowanego i rozładowanego prądu rejestrowana jest w pamięci ładowarki

- możliwość ustawienia ograniczeń i przerwania ładowania po przekroczeniu: limitu czasu, ilości władowanego prądu, czasu ładowania

- wyświetlanie komunikatów bezpieczeństwa ostrzegających przed: niesprawne źródło napięcia, niskie napięcie źródła, niesprawny akumulator/pakiet, zła polaryzacja

- dwurzędowy wyświetlacz LCD 2x16 znaków

- pamięć 10 programów ładowania

- współpraca z czujnikiem temperatury

- możliwość podłączenia do PC poprzez port USB (oprogramowanie i kabel w zestawie)

- Wymiary: 165x130x45mm

- Waga: 700g

 

Narazie sie nią bawię i testuje i działa bez zarzutów. Balansuje z dokładnością do 0,01V (mierzone po zakończeniu ładowania miernikiem). Po podłączeniu do komputera można śledzić proces ładowania rozładowywania czy jakikolwiek inny.

 

Sama ładowarka posiada duży wyświetlacz, 4 przyciski i co dla mnie było dużym zaskoczeniem można wyłączyć odgłosy przycisków jaki i końca ładowania.

 

W komplecie dostajemy dużo kabelków, czujnik temperatury oraz kabel USB z płytką z programem do ładowarki.

 

I jeszcze dwie fotki:

 

51e267e7a51c0f59.jpg

 

61915eb7f9094ed0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kaskę to można brać w ciemno.Wg mnie to stosunek możliwości do ceny jest rewelacyjny. Jednak zawsze pojawia się ale... jak będzie radzić sobie w pracy.

Wiadomo, że każdy kupuję za tyle na ile moze sobie pozwolić aby później z tego sprzetu się cieszyć.

Co kierowało wyborem takiej ładowarki?

 

Pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm głównie prąd ładowania. Chce w tym sezonie zacząć eksploatować A123 i być może li pole co można ładować prądem 2C.

 

Podobne ładowarki z zachodu kosztują ponad 800 zł wiec nie ma co nawet do nich porównywać tej co kupiłem. Narazie z tego co zaobserwowałem to spisuje się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawienie się tego samego produktu tutaj podpowiada, że jest to kolejna wersja iMAXa b8. Fortunnie różnica cenowa jest tak mała, że nie opłaca się kupować u chinoli :P.

Sprawdź proszę czy ładowarka poprawnie balansuje - moja b8 miała dziwny zwyczaj kończenia ładowania i balansowania mimo różnic między ogniwami w okolicach 0,1-0,3V, i co gorsza - przeładowywała ogniwa - wbijała do 4,35V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to się w UH pojawiło?? Tydzień temu jeszcze tam tego chyba nie było . . .

 

Z tego co kojarzę to dopiero wczoraj.

 

Fortunnie różnica cenowa jest tak mała, że nie opłaca się kupować u chinoli :P .

 

Eeeee..moim zdaniem opłaca się, ale pod warunkiem zamawiania czegoś jeszcze i rozbicia kosztów transportu.

 

W końcu 120 USD to mniej niż 400 PLN :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Eeeee..moim zdaniem opłaca się, ale pod warunkiem zamawiania czegoś jeszcze i rozbicia kosztów transportu.

 

W końcu 120 USD to mniej niż 400 PLN :lol2:

 

Jak dla mnie to była okazja i zamiast czekać pewnie z 3 tygodnie aż UH dośle mi to to poświęciłem 2 litry benzyny i pojechałem do nastika :-)

 

 

No to sprawdziłem napięcia po końcu ładowania. Ładowarka pisze mi, że kończy ładowanie na 4,20V a tak naprawdę jest 4,23V na celi +/- 0,01V. Tak samo mam przy funkcji storage napięcie od podawanego na wyświetlaczu jest większe o 0,03V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Rafal B mam pytanie tez jestem posiadaczem tej ładowarki od niedawna i nie moge rozpracować jednej rzeczy.

Przy wyborze programu do ładowania NiCd lub NiMh ładowarka domyslnie ustawia mi się w trybie MAN i za nic w swiecie nie wiem jak przełączyć ją na AUT. Moze wiesz gdzie jest "myk" który to przełącza. Instrukcja mówi wyrażnie o tym że jest Man lub Aut ale jest strasznie zdawkowa i nic nie kumam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeorałem internet i nie dokopałem sie o co chodzi z tymi opcjami

Instrukcja wyraźnie mówi o wyborze miedzy AUT a MAN przy ładowaniu NiCd lub NiMh.

Zgłosiłem w sklepie i maja sprawdzić ale cos czuje że bedzie bryndza.

Chyba sie usmniechne o zwrot kasy albo o zamiane na inną. nie po to bule 400 zł zeby sprzęt nie działał tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie zadowolony jestem. Chciałem mieć ładowarkę co może dużym prądem ładować li pol i li fe i ją mam. Zresztą nie spodziewałem się cudów bo czegóż chcieć za 400 zł. Taka ładowarka u konkurencji z zachodu kosztuje około 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy (ze szczególnym uwzględnieniem kolegi Baki który jest pesymistą)

 

Robi się to bardzo prosto a mianowicie tak:

 

W trybie NiMH lub NiCd podczas gdy miga prąd ładowania naciskacie jednocześnie "-" i "+" i trzymacie wciśnięte przez 2-3 sekundy. W ten sposób przełączacie się między MAN a AUT.

 

Pozdrowienia z Bielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

U mnie w Sharku 20 jest tak że im więcej ogniw w pakiecie tym mniejszy maksymalny prąd rozładowania.I chyba jest to słuszne . ponieważ pewnie ustalona jest jakaś moc graniczna jaką jest w stanie ładowarka przyjąć na swoje barki i rozproszyć w postaci ciepła.Więc iloczyn napięcia i prądu rozładowania nie może przekroczyć pewnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Sławek pisze im więcej ogniw w pakiecie tzn im większe jego napięcie tym mniejszy prąd rozładowania. Przy rozładowywaniu pakietu 12 cel nicd prąd rozładowania kształtował się w okolicy 1,5 A, temp ładowarki 45 stopni Celsjusza. Pakiet li pol 3s, prąd rozładowania miedzy 2 a 2,4 A.

 

Prąd rozładowania pakietu 8,4 pewnie będzie około 3A lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witaj Rafał,

cieszę się, że istnieje ten wątek na forum. Nabyłem ostatnio w Nastiku u Pana Grzegorza właśnie taką ładowarkę. Od razu powiem, że nie jestem zbyt zaawansowanym modelarzem, a tym bardziej "elektrykiem-elektronikiem". Dlatego mam prośbę do Ciebie i do wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami, o pomoc w "rozpracowaniu" tej ładowarki, jak również wskazówki, co do sposobu ładowania pakietu - ustawienia programu ładowania w ładowarce. Mam już do niej również zasilacz i jestem na etapie kompletowania elementów do kabelków połączeniowych. Nie wiem, jak Ty, ale ja nie stwierdziłem gotowego złącza do pakietu. Z tego co zorientowałem się, to chyba lepiej będzie zrobić nową połączeniówkę pomiędzy LiPol-em a konektorem T na kabelkach z ładowarki. Jest jeszcze możliwość przerobienia połączeniówki z kompletu ładowarki - tej z krokodylkami - zamiana krokodylków na konektory 3,5.

Ładowarką będę ładował Pakiet Li-pol 2200mAh 25C 3S1P 11.1V - pakiet jest nowy.

Liczę na wskazówki zarówno, co do bezpieczeństwa, kolejności podłączania do ładowania, jak również na parametry prądu i czasu ładowania tego pakietu (ustawienia tych parametrów w program ładowania ładowarki).

Pozdrawiam, już prawie świątecznie,

Miłej współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.