Skocz do zawartości

pierwszy esa fw 190 skończony


boles78

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy próbny oblot zrobiony ,wywazenie chyba dobrze bo jak oring gumowy pękł i śmigło odleciało to w miare ładnie opadał , przy locie za bardzo zmniejszyłem obroty i krećik, ale foczka dała radę ,mam silnik emax 2812 i śmigło 7X3,5 producent szaleca zakres do 7X6 , jakie było by dobre aby uzyskać doby ciąg przy mniejszej prędkości żeby na początek spokojnie poćwiczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki narazie sprobuje na smiglach zalecanych przez emaxa jak nie bede dawal rady sprawdze 8x4 ,gaz ograniczam do 75% samym ruchem drazka bo mam prosta aparaturke ustawienia tylko rewersow i trymerow boje sie przekroczyc gaz przy wiekszym smigle czy moge inaczej ustawic 75% gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa trochę inaczej. Jeśli pakiet ma 25C to znaczy, że może dać w Twoim wypadku25x1300mA prądu, czyli 32,5A chwilowo - bez uszczerbku na swoim "zdrowiu". Te silniki emaxa pobierają poniżej 20A więc dla Twojego pakietu to będzie pestka. No i te 20A trzeba jakoś przekazać z pakietu do silnika, dlatego masz regulator 20A.

Dokładniej to jest opisane w watkach o pakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do emaxa 2812 zalecane smigla 7x3,5 do 7x6 mam 7x3,5. Cz jak zmienie na 7x5. Lub 7x6 to bede mogl zmniejszyc predkosc modelu nie tracic ciagu czy dopiero zmiana srednicy smigla cos da ? Z 8x4 boje sie przegazowac naj wyzej pomysle o emaxie 2822. Zanim wyczuje foczke wolal bym zeby ciut spokojniej pedzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Większy skok w śmigle to większa prędkość samolotu. Większa średnica to większy ciąg. Tak w skrócie. Ale co ty tak z tym ciągiem? Chcesz robić zawisy na śmigle?

Ile wazy foka, 400gram? Myślę, że nawet jakbyś założył śmigło 6x4 to by latała. Naucz się po prostu operować gazem. Na śmigle 7x3,5 spokojnie na pół gazu powinieneś latać. Zmniejsz jeszcze na dziurkach przy serwie wychylenia sterów to będzie spokojniejszy.

 

PS. ESA to Twój pierwszy model, do nauki latania? Łatwiejsze w prowadzeniu są górnopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.