Skocz do zawartości

zasilanie w hitec optic 6


adi-000

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z moją aparaturą hitec optic 6.

po całonocnym ładowaniu ładowarką nocną CG-S32 aparatura pokazuje mi stan naładowania baterii - 11,3 V

odbiornik zasilany jest pakietem NIMH 9,6 V 1300 mah.

i tu moje pytanie skąd to 11,3 V ??

mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników tej aparatury.

czy u was dioda w ładowarce hiteca SG-S32 do złącza TX gaśnie po naładowaniu pakietu, bo u mnie mogę ładować nawet 2 dni i nie chce zgasnąć??

czy mogę ten pakiet zastąpić jakimś innym lub może go wyjmować i ładować w ładowarce (imax b6) - tylko nie wiem jak ustawić tą ładowarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moją aparaturą hitec optic 6.

po całonocnym ładowaniu ładowarką nocną CG-S32 aparatura pokazuje mi stan naładowania baterii - 11,3 V

odbiornik zasilany jest pakietem NIMH 9,6 V 1300 mah.

i tu moje pytanie skąd to 11,3 V ??

 

Z tym odbiornikiem to Ci się pomyliło z nadajnikiem rozumiem :) Skąd to napięcie już koledzy odpisali. Wszystko jest ok.

 

mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników tej aparatury.

czy u was dioda w ładowarce hiteca SG-S32 do złącza TX gaśnie po naładowaniu pakietu, bo u mnie mogę ładować nawet 2 dni i nie chce zgasnąć??

 

Dioda nie zgaśnie bo ta ładowarka nie kończy procesu ładowania automatycznie. Prądem 80mA nie uszkodzisz także pakietu 1300mah w przypadku gdybyś za długo pakiet ten zostawił do ładowania.

 

czy mogę ten pakiet zastąpić jakimś innym lub może go wyjmować i ładować w ładowarce (imax b6) - tylko nie wiem jak ustawić tą ładowarkę

 

Jak najbardziej. Imax B6 pozwoli Ci w pełni kontrolować stan pakietu.

 

Ładując ładowarką Hiteca nie będziesz świadomy ewentualnego uszkodzenia pakietów. O ile nadajnik powiadomi Cię o obniżonym napięciu to pakiet odbiornika już nie i w tym przypadku zawsze będziesz musiał ufać że jest sprawny. Nic Ci nie pomoże pomiar napięcia przed lotem przy takim pakiecie. Nawet kompletnie rozładowany pakiet jedynie "pobudzony" ładowarką będzie wskazywał prawidłowe napięcie, uszkodzony pakiet gdzie nie trzyma zakładanej pojemności również będzie pokazywał prawidłowe napięcie. Tego wszystkiego unikniesz jak nauczysz obsługiwać się ładowarką Imax. Pamiętaj że oryginalne pakiety Hiteca nie lubią wysokich prądów ładowania. Optymalny prąd ładowania jaki powinieneś ustawić dla tych pakietów to 150mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Jednakże przy zbyt głębokim rozładowaniu pakietu ta elektronika po prostu odłączy nadajnik...

Warto sprawdzić jaki macie próg alarmu ustawiony - ja właśnie przez obecność tej elektroniki lutowałem diody między aku a nadajnik - aparatura widzi mniejsze napięcie niz jest na aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do użytkowników optica. Ładowałem całą noc ładowarką z zestawu akumulator nadajnika 9,6 V 1300mAH i po włączeniu też pokazywało mi 11,3 V i używałem go około godzinę z tego co pokazuje wyświetacz no i przed chwilą zaczęło napięcie spadać momentalnie od około 9,3 V do 8,4 V i zaczęło piszczeć LOW BATTERY, i tu pytanie: Na ile Wam wystarcza mniej więcej pakiet, i przy jakim napięciu wyświetla wam LOW BAT.?? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ładowarka nie daje dużego prądu i mogę tu się mylić ale chyba 60mA bo pierwsze pakiety w hitecach były 600mAh i ładowało bezpiecznym prądem 0,1C.

Jeśli faktycznie jest taki prąd to musiałbyś ładować swój pakiet 1300mAh ok 30godz żeby wbić do niego całość a i tak chyba tego nie dokonasz tak słabą ładowarką.

 

piszesz że całą noc. jak idziesz spać np koło 12 i budzisz się koło 7 to ta noc wcale nie jest taka długa i faktycznie może ci wpić prądu na godzinkę latania.

 

Ja mam pakiet robiony chyba koło 2500 pojemności, ładuję go zewnętrzną ładowarką i po naładowaniu latam spokojnie ponad 5 godzin + trochę w symulatorze ale na to już prądu idzie niewiele. Też Optic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.