Skocz do zawartości

Lazy Bee szansa na lot .


Elkojote

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie nie , w sumie to jestem całkiem zielony w temacie i doradzano mi żebym z ręki rzucał , bo to jeszcze trzeba utrzymać model na pasie a jeszcze kola  mały rozstaw mają  i przewróci model na skrzydło wiec ubałem się  ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa że trzeba zmiksować gaz z wysokością czyli im więcej gazu to wysokość idzie do dołu. Wychylenie wysokości dobiera się doświadczalnie w locie bez silnika model powinien zachowywać się jak szybowiec natomiast z pełnym gazem lecieć prosto (drążek wysokości ustawiony w neutrum). Oblatywać model nad wysoką trawą przy bezwietrznej pogodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że tyle kolegów bierze udział w dyskusji , spróbuje na początek tropem kolegi Marcina bo najłatwiej bezie mi to sprawdzić . Ze zdjęć trudno to ocenić ale teraz jak tak patrze to jednak silnik był bardziej do prosta niż skierowany w dół a przed startem trzymając model w ręce dałem tyle gazu żeby było  czuć że model  chce się troszkę wyrwać do lotu na pewno nie więcej niż 1/2 . Po wyrzuceniu nie dodawałem więcej gazu  a model sukcesywnie wspinał się w górę, na plecy ,beczka i uderzenie w ziemie .Hmm nawet żony ze sobą nie brałem bo czytałem na forum że na pierwszy oblot nie zaleca się (ponoć urok może rzucić ),zastosowałem się naprawdę do wszystkiego. Poczekam aż klej zastygnie, wiatr ucichnie, zabiorę więcej ludzi ze sobą to i pewnie film będzie lepszy i diagnoza trafniejsza .

 

 

 

No i stało się ... poleciała. Myślę że wszyscy z kolegów mieli racje . Co poprawiłem : większy skłon , gaz max 1/3 , i płat skrzydła przesunąłem do przodu w stronę silnika . Mam też obiecany film jest tam dużo ludzi bo wszyscy chcieli poszydzić ze mnie , z filmu też widać ze umiejętności pilota pozostawiają wiele do życzenia nawet przy tak wolnym modelu ciężko mi podjąć decyzje . Wydaje się że powinno być jeszcze lepiej , może zmiksowanie gazu z wysokością o czym mówił kolega  dało by jeszcze lepszy efekt . Ja jestem tak czy tak baaardzo zadowolony , pierwszy poklejony własnoręcznie model i pierwszy lot .

 

                                
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje , własnie muszę chyba pakiet delikatnie w stronę silnika przesunąć . Środek ciężkości na 1/3 cięciwy skrzydła ale z tendencją do przechyłu na ogon własnie .Ciężko ustabilizować model strasznie delikatnie trzeba gazem operować .Ten ładny lot to  prawie bez gazu a gdy dodaje nawet rozsądnie to maszyna dęba staje .        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he no własnie srogo walczyłem a potem się tak zamotałem jak by mi się kierownica zablokowała . Posłucham jak zwykle rady kolegów coś się poprawi i może w końcu będzie pełnometrażowy filmik tzn. może dociągnę do minuty :)  .     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te duże powierzchnie sterowe pozwoliły na utrzymanie modelu w powietrzu. Obstawiam na początek zbyt tylne wyważenie (nerwowo reaguje na stery). Wyłącz silnik na bezpiecznej wysokości i skieruj model ok 30 stopni ku ziemi, puść drążek wysokości i obserwuj czy model będzie miał tendencję do wyrównania lotu, czy wręcz przeciwnie. Potem będzie czas na korekcję silnika (wszystkiego na raz nie polecam zmieniać). Gratuluję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatni raz odświeżę temat mam dwa kolejne filmy samolocik lata już całkiem dobrze , pakiet przesunąłem w stronę śmigła nic więcej nie zmieniałem . Na drugim filmie od 40 -stej sekundy samolot szybuje i chyba też jest ok . Niestety nie ma samego startu uwiecznionego gdyż osoba wyrzucająca była też kamerzystą ale samolocik podczas startu leci prosto przed siebie lekko unosząc się do góry wiec następnym razem sam będę wyrzucać jest dosyć czasu żeby przejąć stery :)

 

 

 

Jeszcze raz dziękuje za pomoc !     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.