Skocz do zawartości

Naprawa gwintu M3


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki drobny problem, mianowicie potrzebuję naprawić gwint M3 w aluminium. Dokładniej to rozchodzi się o mocowanie silnika emax do wręgi. Na poprawę gwintu samym gwintownikiem już jest za późno, sprawdziłem gwintownik leci luźno.

 

Najprostsze rozwiązanie to przerobić go na M4, ale mało jest miejsca do uzwojenia, tak więc nie wiem nadlać go czymś? Jakaś żywica? Cyna? Przerobić na szpilki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o zestawie ze sprężynką, bo ogólnie na zakładzie w którym pracuje będziemy mieli coś takiego, ale czy M3 to już nie jestem pewien.

 

Jeszcze myślałem o topniku/paście i nadlanie cyną. Ewentualnie jakaś żywica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o zestawie ze sprężynką, bo ogólnie na zakładzie w którym pracuje będziemy mieli coś takiego, ale czy M3 to już nie jestem pewien.

 

Jeszcze myślałem o topniku/paście i nadlanie cyną. Ewentualnie jakaś żywica.

Sprężynek nie stosuj w firmie stosowaliśmy przez krótki okres - nie sprawdzają się, wkładki są ok.

Nie wiem czy najlepszym pomysłem nie będą szpilki - o ile dasz radę nawiercić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czytałem o sprężynkach, ale jak by je walnąć na klej do gwintów.

Wkładki, jeżeli by były samo gwintujące jest to jakieś rozwiązanie. Choć i tak lepiej by było gdyby była jakaś metoda chałupnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie najprościej, chałupniczo, byłoby podłożyć nakrętkę od strony uzwojenia? Trzeba tylko dobrać odpowiednią długość śruby a nakrętkę, po skręceniu, można przyłapać na CA co ustawi ją solidnie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.