Skocz do zawartości

jaką baterie wybrać?


PinioKOKS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam łódz Miss Geico 24 i w niej :

Regulator DLB 70A

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p3879,regulator-dlb-70a-do-lodzi-pulso

Silnik bezszczotkowy

http://www.scorpio-polska.pl/katalog/dynamite/a3656-1500kv-6-pole-water-cooled-marine-motor-p27254.html

 

mam zamiar kupić nową baterie i nie wiem jaka bateria by była idealna proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik max do 6s, a regulator do 5s - to już pierwsza wskazówka. Im większe napięcie tym model szybszy ale na odp. śrubie. Jeśli pytasz o pojemność pakietu to wszystko zależy jak długo chcesz pływać oraz od rozmiaru modelu. Czasem lepiej dać lżejszy pakiet krócej pływając niż cięższy - większa pojemność. Wszystko to możeszy obliczyć znająć pobór silnika - 65A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem - czasem lepiej mniejszy pakiet niż "przewymiarowany". Ten pakiet waży z 700g - i strasznie drogi . W HK kupisz znaaacznie taniej.

Zaczep tu na forum Andrzeja C -on siedzi w łodziach i pewnie dokładnie radzi znając charakterystykę przeznaczenie modelu. Możesz się też zalogować na forach tematycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik Pasuje idealnie po 6S. Na 5 celach to nie będzie to. Na nic też da kombinowanie z większą śrubą bo model przestanie być stabilny. W tego typu modelach niestety sprawdza się doskonale zasada, duże obroty mała śruba. Do dużej śruby trzeba szerokiego kadłuba, który dobrze w wodzie siedzi dnem. Katamarany niestety mają dna płaskie i słabo się wody chcą trzymać. Osobiście pływałem na silniku 1900 kv i zasilaniu 4 celami. Model był szybki dzięki dużej śrubie o wysokiej sprawności ale przegrywał niestabilnością. M.H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łodzią - benzynową V -24 pływam sporadycznie. Wcześniej bawiłem się katamaranem elektrykiem szczotkowym - kopia Lamborgini. Pływało extra więc zwiększałem napięcie aż ...zmieniłem silnik na spalinowy.....

Oryginalna Lamborgini pływa świetnie co widać na licznych filmach - dlaczego więc mike217 piszesz, że słabo pływają katamarany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.