Jump to content

Heli - próba zmiany aparatury


Patrick
 Share

Recommended Posts

Witam, mam taki oto problem, a w sumie sposób jego rozwiązania który chciałbym żebyście zweryfikowali. Otóż, w zeszłym roku otrzymałem od kuzyna model takiego oto helika:

IMG201403_eraanxn.jpg

 

Jest on dość sporych rozmiarów, około 50 cm także dość ciekawy. Niestety ma uszkodzone sterowanie, nie reaguje wgl na działanie aparatury (niestety zabawkowej 27MHz). Trochę myślałem i doszedłem do wniosku żeby może przerobić go pod aparature Turnigy9x ? ? ? :D

 

Sprawe chciałbym rozwiązać tak: heli napędzają 3 proste silniki szczotkowe - 2 do wirników głównych i 1 mniejszy w ogonie. Żeby sterować nimi płynnie przez aparature T9X potrzebne były by w takim razie 3 oddzielne regulatory. Pewnie koszt ich zakupu byłby większy niż wartość tej chińskiej "zabawki" z tąd pomysł na wykonanie 3 takich regulatorów w wersji SMD, aby ich waga była mała. Sumując to co mam, plus części które trzeba byłoby dokupić koszt będzie niewielki, regulatory sprawdzone konstrukcyjnie więc bez problemu spełnią swoje zadanie. Tutaj link do projektu regulatora: http://www.elfly.pl/brush/brush.htm . Ale mam teraz pytanie następujące:

1. Czy brak zyroskopa pozwoli nim normalnie się bawić?

2. Czy jest to wgl wykonalne? Głównie chodzi mi o aspekt poustawiania tego na Aparaturze, zmiksowania kanałów ze sobą aby jego sterowanie było wygodne?

3. Czy wgl da się oddzielnie sterować silnikami na tej aparaturze?

 

Ogólnie helik nie mały, wartość jego raczej znikoma więc można się z nim pobawić, tylko czy jest sens? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.