Skocz do zawartości

rura rezonansowa do mvvs i asp


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałbym się zapytać w tym dziale jakie wymiary ( długość , środnica kształt itp.) powinna miec rura rezonansowa do silnika mvvs 3,5ccm a jaka do asp 7,5ccm

do mvvsa nie chodzi mi o tą czarną rurę tylko chce zrobić własną dłuższą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. własna, dłuższa...

 

Coś mi tu nie gra... z jednej strony pytasz o wymiary rury, co oznacza, że nie wiesz/nie umiesz policzyć sobie wymiarów rury rezonasowej, która z definicji rezonuje w pewnym zakresie obrotów. A z drugiej strony chcesz robić swoją własną... jakbyś wiedział co i z czym się je..

 

Powiem tak - jeżeli chcesz robić swoją rurę, to najpierw poczytaj teorię - są w Internecie nawet aplety JAVA napisane do "projektowania" rur do dwusuwów. Bez tego ani rusz. Jeżeli już będziesz umiał zaprojektować rurę to nie będziesz pytał o ich wymiary - sam będziesz wiedział jakie powinny być.

 

EDIT: oto namiar na aplet do projektowania rur:

http://www.mh-aerotools.de/airfoils/javapipe_en.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MVVS daje normalnie 3 typy tłumików:

1. normalny srebrny

2. cichy srebrny

3. czarna rura rezonansowa - która znacznie podnosi osiągi

 

Można eksperymentować z innymi tłumikami i rurami, ale wymagać to będzie odpowiedniej ilości gotówki, czasu i paliwa...

 

Nie wiem po co Ci dłuższa rura. Rurę przecież stosuje się, aby podnieść osiągi. Owszem - ja kiedyś sam zrobiłem taką profanację i do ST 61 zastosowałem rurę rezonansową od MVVSa, bo oryginalny wypadał mi dokładnie w kadłubie i ze 3 razy go porysowałem zanim go ułamałem definitywnie.

 

Po jednej z kraks

crash.jpg

 

Po zmianie na rurę

stinger_5.jpg

 

Czytałem gdzieś o tłumikach robionych po puszkach po dezodorancie Nivea :D Trzeba poszukać w googlach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czyt jest jakiś aplet do projektowania tłumików zwykłych ? bo mamyna modelanii super tigre 10ccm starej produkcji ale bez tłumika i chciałbym się dowiedzieć jakie mam mieć wymiary i średnice to jakoś moze wyjdzie ten tłumik

 

EDIT: po wydrukowaniu na kartce pojawiły sie 2 obrazki ( po wycieciu to jakieś tulejki chyba) czy to są te tulejki do rury rezonansowej????

na jednej napisane jest diffuser a na drugiej Reflector i gdzie dać jedno a gdzie drugie?

czy to moze jakieś tuleje które daje się do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.