Skocz do zawartości

Bezogonowce


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niegdyś cos było o ustalaniu S.C. w takich modelach, ale o ile pamietam, sprawa dotyczyła wyznaczania S.C za pomocą programu "Win Schwerer". Nie wiem, czy jest on odpowiedni do takich modeli... Może ktos kojarzy, gdzieś w necie była stronka czy coś gdzie można było wyznaczać S.C. No chyba że Win Schwerer Waszym zdaniem wystarcza :) .

 

Poza tym... Co sądzicie o profilu grubości 14% do modelu (coś a'la Me-163)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym SC jeszcze zobaczę, a czy moze ktoś wie, jak się nazywa profil podobny do tego w Wicherku? W Wicherku jest R-310 lub R-308, ale tych w Profili nie ma. Pamiętam że chyba był jakiś z serii GOE taki podobny... ale może się mylę.

Tak na dobrą sprawę do depronowego skrzydełka by wystarzył w zupełności JRD, ale wolałbym sobie wydrukować to ;D .

 

W każdym bądź razie chodzi o coś z płaskim spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć.

Profil sobie zastosowałem GOE-188 z małą modyfikacją (pogrubiony do 11% i zmieniony spływ).

Zobaczymy co z tego będzie. Jak model wyjdzie nie omieszkam się go opisać w odpowiednim dziale :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerodesign ongis przeglądałem.

Taki profil dałem, bo chciałem mieć prosty model z depronu - a zabawa z samostatecznymi czy innymi o "nie-płaskim" spodzie nie wchodziła wiec w grę.

Po prostu - mogłem dać JRD, jak to w takich modelach się nieraz robi - ale sobie chciałem jednak wydrukować coś :) . No a jak się zabrałem to sobie "zmodyfikowałem". A 14% dlatego, bo to bezogonowiec jednak no i stwierdziłęm że solidnijeszy płat powinien być :) .

 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.