Skocz do zawartości

Awaria silnika - klika pytań


tommy

Rekomendowane odpowiedzi

Wymontowałem te dwa dołożone tranzystory oraz wszystkie pozostałe, które były na płytce P i N.

Płytkę wyczyściłem i przylutowałem od nowa. Spróbowałem drugi raz przełożyć z innej fazy mosfeta, ale okazało się to samo co i z poprzednim... Spaliło go, więc teraz jest na dwóch fazach 2 P i 3 N i na jednej 1P i 3N.

 

Po przelutowaniu dziwnym trafem musiałem zmienić kolejność kabli przy podłączeniu silnika bo ciąg był wsteczny...

I druga dolegliwość: przy próbie drgnięcia silnikiem czasem robi się tak że zaczyna obracać się w przeciwnym kierunku (ciąg wsteczny), ale zachowuje się tak jakby mu brakowało fazy i tylko drga. Po zjechaniu drążkiem na zero i potem na większe silnik pracuje normalnie.

 

Od awarii nie ma też tego charakterystycznego piknięcia... Czy to będzie problem?

 

Regulator pracuje (nie wiadomo jak długo). Czy wyżej opisane problemy nie przyczynią się do większych strat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić nowy regulator ?

 

Twój post nic nie wnosi do tematu... Gdybym chciał kupić nowy to nie pisałbym na forum jak naprawić stary...

A gdyby Cie to interesowało to mam inny regulator, a ten chciałem naprawić... Ale tekst w opisie mówi sam za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Chłopaki to co robicie z tym regulatorkiem przypomina mi scenę z filmu "Marsjanie atakują" z podmienianiem głowy psa i człowieka, a jeszcze lepsze porównanie to doświadczenie z żabimi udkami i prądem: żabka martwa ale rusza nóżkami. Tak po prawdzie regiel raczej ubity także błębie,j ale nie zabraniam próbować 50% szansy że się uda. ;) trzymam kciuki za sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.