Skocz do zawartości

Wicher 25M


Rekomendowane odpowiedzi

No, Prawa połówka skrzydła jest już wstępnie sklejona trzeba jeszcze uzupełnić balsę, wyszlifować natarcie/spływ itp. Druga połówka właśnie się klei na desce 

post-12979-0-15202900-1399797720_thumb.jpg

post-12979-0-11693000-1399797786_thumb.jpg

 

Na zdjęciu może tego nie widać ale skrzydełka maja po 85cm każde co daje 170cm + 10cm kadłub więc małe to to nie jest  :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No nie mogłem się powstrzymać i sprawdzić jak to się na chwilę obecną prezentuje (gabarytowo) 

 

 

Trochę śmiesznie wyglądają te skrzydełka przypięte do rurki ale nie jest jeszcze przycięta na wymiar 

post-12979-0-01915800-1399924663_thumb.jpg

Najważniejsze, że mieści się na podłodze w pokoju  B)

Cieszę się że konstrukcja Ci się podoba - trochę w tym uczestniczyłem.:-)

Tak wiem też się cieszę z tej konstrukcji i bardzo dziękuję za pomoc  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym na całość i zalożyłbym też klapy - będzie lądował przy nodze :-)

Myślałem na początku nad klapami ale zrezygnowałem do końca nie wiem dlaczego pewnie ze względu na dodatkowe koszty i bardziej skomplikowaną konstrukcje skrzydła  :mellow: Nawet jakbym teraz chciał robić klapy to nie zbyt mam ochotę, bo sam fakt odcinania ich teraz mnie ciut przeraża, że mogę coś zrąbać  :rolleyes: . Myślałem czy można by jak już zrobić w nim klapy krokodylowe czy jak one się zwały ale nie wiem czy jest sens i jakby się spisywały  :wacko: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 4 budowy:

 

 

Skleiłem Boczki kadłuba z żebrami i zakończeniem ogona oraz uzupełniłem wszystkie listewki  :

 

 

post-12979-0-67721800-1400005136_thumb.jpg

post-12979-0-07355500-1400005200_thumb.jpg

20 razy sprawdziłem czy kadłub jest symetryczny zanim skleiłem go na Amen  :rolleyes: i to chyba "tylko" tyle na dziś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem to co mam czyli :

 

-Skrzydła bez lotek 

-Bagnety

-Kadłub bez wręgi silnikowej

attachicon.gifDSC09790.JPG

attachicon.gifDSC09791.JPG

 

Masa wyniosła ok 450g nie wiem czy to dużo ale liczę, że z całością zmieszczę się w 2kg

Fajna robota. Misterna konstrukcja słusznego rozmiaru to jest to co tygrysy lubią najbardziej B)

 

P.S.

Nie wiem, czemu w cytatach nie wyświetlają mi się zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie serw do napędu SW i SK. Jak i czym się kierować przy ich wyborze ? Z góry dziękuję za odpowiedź 

 

 

Masą modelu się nie przejmuj się tak mocno. Dobrze jest jak Wicherek ma jakąś słuszną masę. Mój model ma masę 2,9 kg i dlatego b.dobrze sobie daje radę na wietrze a przy tym nic nie stracił z lekkości lotu. Raczej pilnuj żeby nie wyszedł za ciężki tył bo potem są kłopoty z wyważeniem choć Twój model ma przedłużony przód, więc może nie będzie tak źle. Staraj się wykonać lekko SW i SK 

 

Ja do swojego modelu dałem następujące serwa:

 

 Lotki HS 225 MG, klapy HS 85MG, ster wysokości i ster kierunku HS 645MG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja do swojego modelu dałem następujące serwa:

 

 Lotki HS 225 MG, klapy HS 85MG, ster wysokości i ster kierunku HS 645MG

Czytałem post o serwach jakie Pan zastosował w swoim wicherku. Niestety muszę stwierdzić, że mój budżet na Wicherka nie jest zbyt wysoki  :unsure: Dlatego zadałem pytanie o serwa jakie powinny być aby dawały radę w modelu do tzw. Weekendowego, spokojnego latania bez jakichś tam akrobacji itp. Dlatego zapytam tak:

 

Czy na SW i SK nadadzą się te serwa? :

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_455_456&products_id=900

 

A Lotki:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_455_461&products_id=6690

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że model ma być weekendowy nie znaczy wcale, że może mieć gorsze wyposażenie bo to i bezpieczeństwo modelu oraz  innych osób towarzyszących,  ale też dużo Twojej pracy i włożonych pieniędzy.

Wicher 25 M  to już zupełnie spory (nie styropian ani pianka) i dobrze latający model więc myślę, że powinien mieć adekwatne wyposażenie. 

 

Hitec wg. moich paroletnich doświadczeń jest dobrą i sprawdzoną  firmą a jednocześnie ze średniej cenowo półki.  Stosuję  Hitec we wszystkich swoich modelach. 

Najmocniejsze serwo powinno być na SK (jeżeli masz w planach kółko ogonowe). W SW i SK masz długą drogę przekazania napędu (nie wiem jak będziesz to realizował - bowden czy coś innego) i dodatkowo opory na zawiasach, więc jakiś stały  bierny opór do pokonania. Przy mniejszym serwie będzie ono bardziej wrażliwe na ten opór i być może Ci z trudem utrzymywać  neutrum (będzie "buczało" w pozycji "0" i w położeniach skrajnych - czyli będzie przeciążane). W lotkach opór jest względnie mały (jeżeli zawiasy nie stawiają oporów),  ale za to pracują w locie dość intensywnie, więc serwa też powinny być odpowiednio trwałe.

 

Zabrałeś się za już dość poważny wymiarowo model więc i niestety koszty związane z takim modelem z reguły są wyższe. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz.

 

Namawiam jeszcze raz gorąco na klapy - możesz je teraz prosto wykonać i zablokować na początku, żeby nie wydawać  pieniędzy na dodatkowe serwa. Ale jak posmakujesz lotów swoim Wichrem 25M to po ich uruchomieniu na pewno docenisz znaczenie i komfort stosowania klap.

 

Może przemyślisz pokrycie modelu szyfonem (skoro nie folia) ?  - to tani i lekki materiał a po napięciu celonem  tworzy bardzo mocne pokrycie. Takiego pokrycia za moją namową użył nasz Kolega do swojego RWD 5 bis pod adresem:

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/42604-rwd-5-bis-ep-17m-reaktywacja/

 

A po zatem jest  to jest ładnie wykonywany model - gratuluję  :)

 

Pozdrawiam

 

Pioterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że model ma być weekendowy nie znaczy wcale, że może mieć gorsze wyposażenie bo to i bezpieczeństwo modelu oraz  innych osób towarzyszących,  ale też dużo Twojej pracy i włożonych pieniędzy.

Wicher 25 M  to już zupełnie spory (nie styropian ani pianka) i dobrze latający model więc myślę, że powinien mieć adekwatne wyposażenie. 

 

Hitec wg. moich paroletnich doświadczeń jest dobrą i sprawdzoną  firmą a jednocześnie ze średniej cenowo półki.  Stosuję  Hitec we wszystkich swoich modelach. 

Najmocniejsze serwo powinno być na SK (jeżeli masz w planach kółko ogonowe). W SW i SK masz długą drogę przekazania napędu (nie wiem jak będziesz to realizował - bowden czy coś innego) i dodatkowo opory na zawiasach, więc jakiś stały  bierny opór do pokonania. Przy mniejszym serwie będzie ono bardziej wrażliwe na ten opór i być może Ci z trudem utrzymywać  neutrum (będzie "buczało" w pozycji "0" i w położeniach skrajnych - czyli będzie przeciążane). W lotkach opór jest względnie mały (jeżeli zawiasy nie stawiają oporów),  ale za to pracują w locie dość intensywnie, więc serwa też powinny być odpowiednio trwałe.

 

Zabrałeś się za już dość poważny wymiarowo model więc i niestety koszty związane z takim modelem z reguły są wyższe. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz.

 

 

 

 

 

Co do serw to jeszcze się zastanowię najwyżej poczekam trochę czasu aż uzbieram odpowiednią kwotę a jeżeli nie to jakbym kupował serwa innej firmy to postaram się dobrać moc odpowiadającą tym których użył Pan z swoim wicherku pamiętając również o metalowych zębatkach.

 

 

 

Namawiam jeszcze raz gorąco na klapy - możesz je teraz prosto wykonać i zablokować na początku, żeby nie wydawać  pieniędzy na dodatkowe serwa. Ale jak posmakujesz lotów swoim Wichrem 25M to po ich uruchomieniu na pewno docenisz znaczenie i komfort stosowania klap.

 

Może przemyślisz pokrycie modelu szyfonem (skoro nie folia) ?  - to tani i lekki materiał a po napięciu celonem  tworzy bardzo mocne pokrycie. Takiego pokrycia za moją namową użył nasz Kolega do swojego RWD 5 bis pod adresem:

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/42604-rwd-5-bis-ep-17m-reaktywacja/

 

A po zatem jest  to jest ładnie wykonywany model - gratuluję  :)

 

Pozdrawiam

 

Pioterek

Klapy postaram się wykonać i ponowię pytanie czy mogą być Krokodylowe ? Ponieważ nie lubię wprowadzać tak "drastycznych" modyfikacji gdyż najczęściej coś nie wychodzi :unsure:

 

Co do szyfonu pierwszy raz będę nim oklejał model więc mam pytanie czy też przesącza się go rzadkim nitrocellonem w celu przyklejenia do konstrukcji skrzydła/kadłuba ? 

 

 

@Edit: Mam jeszcze pytanie gdzie można kupić szyfon ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.