Skocz do zawartości

Nowa głupota UE


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czekać jak znikną wszystkie zabawki ze sklepów kojarzące się z militariami a chłopcom każą się bawić lalkami. Wszak ma być gender.

 

http://www.polskieradio.pl/10/485/Artykul/1096914,Bedzie-trudniej-o-pozwolenie-na-bron

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać ktoś odgrzał stary temat, jakieś pół roku temu już wspominali o tym ale temat umilkł. Szanse, że wprowadzą taki zakaz są niewielkie musieli by się wtedy liczyć z potężnymi kosztami ( odkupienie wszystkich replik asg itp bo raczej nikt nie odda za darmo swojej zabawki za która dał nawet 4-5 tyś zł). Sam posiadam 2 repliki ASG,  wiatróweczkę i duży strych  więc w razie czego ...   :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku wiesz, że kusze są w Polsce nielegalne? Publicznie lepiej nie rozgłaszaj, że masz.   ;)

 

To ja zapytam czy moździerze są legalne ?  :lol:

post-12979-0-26967100-1397288669_thumb.jpg

Takie cuś se zmajstrowałem kaliber 50mm waga ok 15 kg więc małe nie jest... na razie tylko na sylwestra się przydał  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te projekty wszelkich zakazów są bardzo ciekwe , bo zakaz bawienia się ASG a w sklepie mogę kupić strzelającą replikę karabinu Sharpsa, broni która zdobyła dziki zachód, a raczej wybiła Indian, kusze są zabronione, ale w sklepie za rogiem kupuję łuk bloczkowy 100lbf i żadna kusza mu nie dorówna.

Pamiętam dyskusje w 1994 kiedy wchodziła w życie Ustawa o broni i jej replikach z przed 1851 i jak zwykle przeciwnicy a raczej zwolennicy wszelkich zakazów snuli scenariusze strzelanin na ulicach, napadów z bronią, wręcz wyludnienia kraju, a okazało się, że ludzie jednak są bardziej odpowiedzialni  niż sądzą zwolennicy zakazów.

Im więcej, zakazów, nakazów, pozwoleń, inwigilacji tym mniej demokracji, którą się szczycimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietuch. ..no nie wiem czy nie dorówna. Poza tym z łuku trzeba umieć strzelać. To wręcz sztuka.

 

Nawiasem mówiąc jedne z najlepszych kusz robią Polacy tyle ze ze względu na chore nasze przepisy produkcja jak i cała firma za granicą

http://www.swisscrossbow.ch

Chyba najbardziej zaawansowany i przemyślany projekt.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.