Skocz do zawartości

Wycinanie laserowe blachy


kkdarch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z postanowieniem samodzielnej budowy podwozia do Corsarza szukam kogoś kto może wyciąć elementy z blachy 0,8-1mm .Są to elementy dźwigni składającej podwozie itp..

Mam już część narysowane w Corelu .prskrzs0.png

 

To część elementów do wycięcia ,są one małe . :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Musisz troche poczekac, bedzie taka mozliwosc jak nam amerykance zamoztuja w kraju laser do "gwiezdnych wojen" to nawet piatkę będzie można ciąć.. :rotfl:

A tak powaznie to chyba w kraju jest tylko kilka laserow takiej mocy.

 

e to u mnie w malutkim mieście tną blachę do 20mm grubą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laserem czy wodą?

 

U mnie w firmie są dwa:

 

jeden 1500x3000 mm do grubości 12 mm

drugi 3000x15000 mm do grubości 15 -20 mm (zależy od gatunku materiału).

 

Ale takie duże lasery nie bawią się w wycinanie takiego drobiazgu.

 

 

Kolega w firmie obok ma wycinarkę wodną (bez problemu tnie 20 mm).

Tu ciekawostka - przy cięciu wodą tak naprawdę tnie piasek, który importowany jest z pustyni Gobi lub z Australii :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę nazbierało się postów więc coś dodam .Do wycięcia są małe elementy a ja nie mam czau bawić się w ręczne wycinanie a i takiej dokładności jak laser nie uzyskam więc zapytałem grzecznie czy ktoś gdzieś może to zrobić (odpłatnie oczywiście).U mnie w Tomaszowie jest tylko cięcie wodą a to są zbyt małe elementy.Myślę że nie jest to problem przy wycinaniu blachy 1mm żeby dołożyć kilka małych elementów.

 

Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.