Skocz do zawartości

Pytanie w sprawie doboru napędu do f-16 edf.


tunelowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Konradzie, zrobiłeś duży postęp, ale nie jesteś jeszcze gotowy aby latać edfem. Dopiero raczkujesz. Masz tam MiGa-29 porzucaj nim. Zobacz czy SC z planów pokrywa się z tym, który wyjdzie Ci z rzucania. A i model będzie dalej latał, bo ma większe skrzydło niż szybowczyk.

Teraz powinieneś zbudować (lub kupić) jakiegoś trenerka, górnopłata. Dużo tez ćwiczyć na symulatorze, aby pierwsze loty nie skończyły się zbyt szybko.

Dopiero jak się nauczysz kierować samolotem, żeby leciał tam gdzie Ty chcesz , a nie tam gdzie wypadnie to możesz myśleć o ulotnieniu Miga.

Jak Ci będzie z nim dobrze szło to wtedy możesz próbować coś z napędem tunelowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiście, że nie zakładałem nauki latania na szybkim edfie . Mig 29 jest moim dalekosiężnym planem . Jeżeli otrzymał bym ten używany model od Pana pietki to, nie służył by on do nauki latania - dobrze wiem ,ze skończyło by się to szybką kraksą . Myślałem ewentualnie o przełożeniu z niego jakiegoś wyposażenia (oczywiście wiem ,że kompletny to nie będzie . ale nawet jakieś stare serwo bardzo by się  przydało na starcie ) . Później gdy nauczę się latać na jakimś wicherku  można by przełożyć wyposażenie do modelu od Pana pietki , aby wreszcie nabierać coraz większej wprawy w budowaniu i lataniu - tak żeby dojść do pięknych , szybkich i zwrotnych modeli jak mig -29 . A tematykę edf odpuściłem na samym początku tego wątku gdzie to wykazaliście ,że jest to nie opłacalna opcja , a np. jak w su -22 śmigła praktycznie nie widać .

 

p.s mig 29 z szafki nie nadaje się do rzucania niestety - sam karton i papier oraz dużo szpachli - właśnie z powodu rzucania nim , ale to już nie ja nim oczywiście rzucałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już jakiś symulator na komputerze ?? Masz jakąś aparaturę z kablem do PC ? Narazie możesz się nauczyć latać na zwykłam joysticku/padzie. Jak masz zwykły joystick to zrób tak jak ja na początek:post-9571-0-93434500-1404564640_thumb.jpg

 

Z biegiem czasu kupisz jakąś aparaturę z kablem do PC i będziesz dalej ćwiczył.

Musisz tylko się zastanowić na jakim MODE będziesz latał,masz do wyboru MODE 1 i MODE 2 jako najbardziej popularne.

Występują też MODE 3 i MODE 4 ale są rzadkością. (mi odpowiada MODE 4 :D).

Więc podpinasz joystick do symulatora, ustawiasz sterowanie według wybranego MODE i ćwiczysz :) Jak nie masz żadnego symulatora do napisz do mnie na PW i będziesz miał za free ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności w kraju .Mam w domu joystic i przerobię go tak jak Ty , dziękuję również za link do pobrania symulatora , zabieram się za naukę latania :) W miedzy czasie zacznę chyba budować miga-29 z depronu takiego jak wtedy - w celu doskonalenia techniki z deponem , jeszcze raz dzięki za wszelkie rady , sugestie , za przywrócenie  moich pomysłów na ziemie - jednym słowem za wszystko czego się nauczyłem dzięki założeniu tutaj tego tematu . Zabieram się za naukę latania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.