Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz mp3


piotrp

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Planuje zakup mp3-ki. Czy możecie mi doradzić jaki sprzęt kupić. Teraz mam Philipsa SA4010/02 i nie jestem zadowolony - odgrywa cicho, obcina basy (mimo dobrych słuchawek JVC HA-B15). Zastanawiam się nad Creativem. Zależy mi na głębi i czystości dźwięku oraz głośności (by zagłuszyć szumy w czasie jazdy rowerem Smile) Mam na to około 300zł, ale mogę mieć więcej. :)

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

no za 300pln to na allegro kupisz jedna z najlepszych :D MP3 są dość tanie teraz...ja bym sobie kupił taka:

http://allegro.pl/item312219395__creative_zen_v_2gb_kolorowy_.html

Miałem już jedna z serii Zen a tą ma mój brat i nie narzekał jak na razie na nią :wink: Moc ma bardzo dobrą fajnie reaguje na equalizer.Ale żeby MP3 była głośna to niezbędne są dobre słuchawki np takie:

http://allegro.pl/item313439265_promocja_sluchawki_creative_ep_635_earphones_.html

Ja wole takie dla sportowców ale wedle uznania :wink:

 

 

pozdrawiam

 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa przedmówcy.

 

Jako że posiadam Creative'a (Vision M) i IPoda (Nano2) to po organoleptycznych porównaniach stwierdziłem, że IPod gra dużo słabiej niż Creative.

Co prawda może porównanie nie idealne, bo Vision to klasa wyżej niż Nano ale mimo wszystko .

 

Wcześniej miałem jeszcze jakąśtam Sansę SanDiska. Ależ to kupa była.... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu wielu modeli, zupełnie różnych producentów polecam iAudio lub iRiver (ta druga marka jest trochę tańsza). Design jest oczywiście kwestią gustu, tak jak i ilość 'wodotrysków', jednak jeśli chodzi o brzmienie obie marki są nie do pobicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jak przedmówca potwierdzam, Iraiver jest jednym z najlepszych, mój kuzyn nabył tego-i potwierdzam jakość dźwięku jest genialna :wink: .

http://www.komputronik.pl/MP3_/_Video__odtwarzacze/iRiver/pamiec_flash/Odtwarzacz_MP3_iRiver_T10__1GB_FM/pelny,id,31790/

Nie należy do najtańszych ale warto ,kuzyn ściągał z US i wyszło taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście muszę się zgodzić z przedmówcami. Proponował bym zakup http://www.komputronik.pl/MP3_/_Video__odtwarzacze/iRiver/pamiec_flash/Odtwarzacz_MP3_iRiver_T60__1GB_Black/pelny,id,41247,s,1/

tyle że słuchawki zawarte w zestawie są tak "dobre" że rozlatują się po miesiącu, więc do tego

http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Creative/Sluchawki_Creative_EP_630/pelny,id,25151/

 

Sprzęt przyznam że nie do zajechania, świetnie wygłusza wszystko co "na zewnątrz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku Iriverovi. Dziwi mnie, że T10 jest droższy niż T60, chyba, że cyfra w oznaczeniu nie ma związku z datą wypuszczenia na rynek. Mam jeszcze dwa pytania do znających iriverki - jak jest z obsługą? W Philipsie rozwiązano to absurdalnie - poprzez synchronizację z listą odtwarzania Windows Media Player - kłopotliwe, zawodne, zżerające czas. Z tego co się zorientowałem, to Iriverki mają swój program - czy nie ma problemu (tak jak z Philipsem) z tworzeniem własnych składanek? Co oznacza zwrot w opisie:"Obsługa legalnych plików WMA z DRM"?

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że zmierzasz w dobrym kierunku. Jeśli chodzi o obsługę to będziesz mile zaskoczony. irivery nie oferują oszałamiającego menu. Wszystko jest proste i intuicyjne. Jeśli chodzi o połączenie pc-mp3 to można używać załączonego softu, jednak dużo prościej pracować w trybie 'mass storage' - czyli odtwarzacz widoczny w systemie jako pamięć przenośna. Legendarne pliki wma są chyba na tyle legendarne, że używają ich tylko pasjonaci. Jeśli wahasz się pomiędzy t10 a t60 podam małą wskazówkę. Warto zwrócić uwagę, że t10 jest zasilany baterią AA - czyli zwykłym 'paluszkiem', zaś t60 - baterią AAA - nie koniecznie dostępną w każdym sklepiku. Powodzenia.

 

robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie mp3 z baterii to trochę pomyłka..Sporo zależy od tego ile kto słucha. Ja używam mp3 w drodze na uczelnie i z powrotem, czasem w mieście - średnio jakaś godzina dziennie. Raz więcej, raz mniej. Baterie zużywały się strasznie szybko. Warto zainwestować w akumulatorki i wtedy rozmiar AA czy AAA jest już bez znaczenia, bo podładowanie chociażby w nocy nie stanowi problemu. Sam zakup dobrych akumulatorków jest może dość kosztowny, ale za to szybko się zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.