Skocz do zawartości

zestaw 2W - ponoć 2 km zasięgu


krzysiek_k1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nabyłem sobie taki zestawik jak na załączonych fotkach

 

http://www.monitoruj.pl/cctv/83-bezprzewodowy_transmiter_24ghz_2km.html

 

jako że nie jestem elektronikiem będę pisał prosto - a Wy powiedzcie co to jest warte i co można zrobić aby zwiększyć zasięg.

ponoć ma to moc 2W i zasięg 2 km - po zainstalowaniu kamerki z nadajnikiem na balkonie 11 piętro udało mi się złapać sygnał 1,5 km dalej w centrum miasta - niestety sygnał był słaby i często zanikał. Ciekawostka - wracajac do domu złapałem sygnał z czyjejś kamery:P he he

Kamerka wymontowana z przemysłowej oprawy

 

http://www.monitoruj.pl/cctv/36-kamera_kopulkowa_opti-10c.html

 

Pobierany prąd przez zestaw nadajnik + kamerka przy zasilaniu 11,1V - 0,36 A

 

Waga zestawu NADAJNIK ( wymontowany z obudowy - pewnie można coś jeszcze wylutować ) - 79g - kamerka bez kabli - 15g

 

Myslałem nad zmianą anteny odbiorczej, czy to coś da????

Pozdrawiam

krzysiek_k1

 

e9bb57a0577696afm.jpg

d12dd87f53a70faem.jpg

33d66b654a5fd0aem.jpg

e7103336e7e137d0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzysku.

Na wstepie,prosilbym o uzupelnienie awataru,bo jak widzisz my tu w RC-Cam tak juz z tradycji mamy-lepiej nam sie rozmawia widzac respondenta.Gdybys napotkal z tym jakies problemy,napisz do mnie-pomoge (np. fotka).

 

Cieszymy sie ze kolejny ,,zarazony'' (pozytywnym znaczeniu) pojawil sie w dziale RC-CAM :D

 

Z tymi nadajnikami ,,no name'' to jest tak.

Albo ma te 2 W albo np. 1/4 tej mocy , co jest dosc czeste i byloby dobrze zeby chociaz taka moc mial.Wszystko zalezy od sprawnosci ukladu-czyli mniej wiecej ile ,,wyjdzie'' tej mocy z anteny,bo pobor pradu juz nie raz udowodnil ze to nie pokrywa sie z praktyka (w stosunku do tego co na papierze)

Teraz troche zaboli,no ale powiniees to wiedziec,taka gorzka prawde :oops:

To ze z 11 pietra masz zasieg 1,5km, to nie jest wielkie osiagniecie, Dlaczego?

Otoz nadajnik pracuje w idealnych warunkach-nie porusza sie.

Zasilanie i sygnal sa stale- warunki optymalne

To ze sygnal miedzy budynkami bedzie zanikal,to normalne.

Wybrales troche fatalne czestotliwosci, ani kaczorki ani pelne.Pierwszy raz widze takie czestotliwosci-jedynki (oby to byl blad w druku :twisted: ) Po prostu nic nie dobierzesz do tego zestawu-inny tx lub rx.

No a teraz lepsze rzeczy:

Powodem tak malego zasiegu na pewno sa anteny dolaczone do zestawu.

Spotlkalem sie juz kilkakrotnie z tymi antenami-z reguly stosuje sie do nich mocniejsze nadajniki ze wzgledu na mala sprawnosc anten tx-nadrabiaja to zwiekszona moca.Tak moze byc w Twoim przypadku.

Z fotek widze ze masz obudowy z blachy, to zaleta.Z nadajnika juz raczej niczego nie wycinaj :)

Czeka Cie zakup gniazd SMA i anten-po fotkach widac ze to co w tej chwili -jest raczej nie do przyjecia.Jesli wytniesz kabel i zamontujesz gniazdo bezposrednio do obudowy tx i rx zasieg czy tez poprawne polaczenie w metrach moze wzrosnac nawet kilkakrotnie.To nie zarty,juz nie raz tak bylo :lol2:

Antene do Rx proponowal bym kupic typu patch (circular) a do Tx zwykly bat -wybierz raczej krotki.Po tych zabiegach , nawet jesli TX ma 1/4 mocy zasieg pewny na otwartej przestrzeni z 11 pietra 3-5 km gwarantowany.Ale....

jak to naprawde dziala okaze sie dopiero wowczas jak Tx znajdzie sie w modelu.

Jesli tuner bedzie sprawny, szybko reagowal,bedzie dobrze.Jesli nie,bedzie porazka-zaniki.

I tu wraca to co pisalem wyzej-niekompatybilne czestotliwosci-nie masz mozliwosci dokupienia np. sprawdzonego tunera.

Ale jak jest,napiszesz nam niedlugo.

Kamerka jak za takie pieniadze-rewelacyjna CCD- 420 lin.Mozesz nagrac kawalek czegokolwiek w dobrym oswietleniu przy uzyciu tej kamerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avatorek uzupełniony;)

jako że musiałem widzieć czy mam nadal odbiór to niestety ja musiałem jeździć po mieście z odbiornikiem na dachu auta podpiętym pod kamere video;) stąd nadajnik na balkonie.

Wracając do samych anten - chyba tą z nadajnika to trudno czymś zastąpić? ale z odbiornika zamienić na jakąś YAGI o kącie mocy połówkowej ok 45 st w obu płaszczyznach dało by się?? czy wystarczy wylutować tą i wlutować gniazdko pod YAGI ?

:oops: i czy kąt mocy połówkowej to zakres widzenia anteny ze "sprawnością" min 50% ?

sorry za może głupie pytania ale ja mechanik jestem:P a nie elektronik

Pozdrawiam

krzysiek_k1

 

P.S. chłopaki zaraziliści mnie RC-CAM - robicie świetną robote - szczególnie Ty Peter - chylę czoła.

 

P.S. 2 - chyba Peter rozbudowałeś swoją odpowiedź, lub ja nie doczytałem do końca he he

sprawdziłęm w instrukcji producenta - rzeczywiscie są to częstotliwości:

2,411

2,431

2,451

2,471

 

Postaram się w środe nagrać coś z kamerki - dziś mam urodziny ( nie pytajcie które :() jutro goscie - w środe nagranie;) niestety pewnie część jakośc ucieknie bo obraz bedzie nagrany na kamerę mini DV i dopiero zgrany na kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za ekspresowe zmiany :D

Yagi powiadasz...wysoko mierzysz , w sensie dalekich lotow.

Z ta poprawa odbioru to nie jest tak do konca jak myslimy.Otoz stosujac anteny o wiekszym zysku energetycznym,ich konstrukcja wymusza stosowanie direktorow, a sama prace , jako element czynny wykonuje reflektor-czyli koncowa czesc anteny.Zysk zwrasta ,ok, ale kosztem zawezenia widzenia anteny.Sa tak szeroko widzace jak pozwala charakterystyka anten Yagi.Przy takiej antenie nie polatasz wogole-to pewnik.

Nawet celowniczy ,namierzajac antena model,czasem nie ,,trafi'' , czyli po modelu-gleba.

Propnuje zacznijmy od RX,bo ten jest najwazniejszy-zrob doladna fotke miejsca na glowicy

tam gdzie wchodzi kabel.Zaznacz jaka ma wysokosc blaszka glowicy i zrob zblizenie druku gdzie dolutowany jest kabel na plytce.Poprawa tego juz przyniesie efekty.Reszta zajmiem sie po tej operacji.Profilaktycznie zakup od razu dwa gniazda do druku SMA :lol2: -katowe

 

PS.

No to czekamy na filmik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć ma to moc 2W i zasięg 2 km

Tak tylko że te 2W jest to moc pobierana a nie oddawana przez nadajnik (POWER CONSUMPTION).

W rzeczywistości jak to będzie 0.5W to bedzie dobrze. Zresztą pobierany prąd przez kamere i nadajnik 0.36A przy napieciu 11V daje 3.96W gdzie kamera może bez problemu pobierać 300mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Mirek dokladnie potwierdza to co napisalem wyzej :)

Jak nadajnik bedzie mial 1/4 mocy deklarowanej na papierze, to bedzie sukces.

A ,,power consumption'' to raczej juz nie pisza,bo ludzie w sklepach dziwne pytania zadaja.

Ciekawe ile moich przypuszczen sie sprawdzi w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości jak to będzie 0.5W to bedzie dobrze. Zresztą pobierany prąd przez kamere i nadajnik 0.36A przy napieciu 11V daje 3.96W gdzie kamera może bez problemu pobierać 300mA.

 

Te 300 mA przeznaczone na kamerę to chyba trochę za dużo, ale wszystko wskazuje na to, że

te 2 W to jest właśnie moc pobierana ze żródła. I to jest właśnie typowy chwyt reklamowy.

Pozdr. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc sama kamerka bierze 120 mA - nadajnik zatem 240 mA przy zasilaniu 11,1V

fotki o które prosiłeś Peter ( mam nadzieję że dobrze zrozumiałem)

 

e38b71bcf3c29e70m.jpg

3fd4567076f85d8cm.jpg

8552e5aedf97ce91m.jpg

ef07c5b3a483f49em.jpg

50bb6a964b9abe51m.jpg

 

szukam teraz tej anteny - możesz wskazać jaka to ?

 

filmik z kamerki się wrzuca na youtube - ale pewnie jakosc poleci, a i tak przeszedł już długą drogę kamera --> tytułowy zestaw nadajnik-odbiornik --> kamera miniDV ( juz leciwa ) --> komp --> youtube

 

i tu efekt - jakość podła

http://pl.youtube.com/watch?v=kVrRwvpKnRk

moge wysłać kawałek "oryginału" na maila

 

Pozdrawiam

krzysiek_k1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, wiedzialem ze gdzies juz widzialem taka porazke :oops:

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=7446&postdays=0&postorder=asc&start=9

Tobie moze sie udac,ale z lutownica to bedziesz musial sie zapoznac.

Czy masz mozliwosc zwrotu tego zestawu do sklepu ?

Rozwiazaloby to wiele problemow.

.Jesli nie ,bedziemy dumac,cos wymyslimy :)

Od tego powinnismy zaczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako tako juz latam (nawet dali mi licencje tutejsza).

Latalem z kamerka spalina-trenerki,Cularisem,Easy Glider,Easy Star.

Najlepszy stosunek udzwigu do masy/rozpietosci ma Easy Star.

Ale nie to jest najwazniejsze, ze udzwignie nawet ciezka kamere DV.

Wczesniej czy pozniej trafisz na zaklocenia,zanik zasiegu RC lub TV.

Tylko Easy Star daje Ci szanse na powrot do zywych.

To moge z czystym sumieniem powiedziec-zabojca kilku EG i Cularisow oraz dwoch trenekow na spalince i jednego ES ktory uciekl.Ale sie nie rozbil chyba 8)

Ja do tej pory mam dwa Cularisy i boje sie nimi latac.

Dlaczego ?

Wariujace lotki 1-1,5 km od bazy i nie masz szans na uratowanie modelu.

Proponuje Easy Stara. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechal dzisiaj do mnie HAL 2100 - możecie napisać jak to działa?? czyli jaki jest efekt pracy tego urządzenia?? zasadę pomiarów oświetlenia rozumiem, ale po zaniku sygnału model raczej nie zawróci??? tylko poleci dalej prosto omijając przeszkody ???

I jak radzicie sobie z tym w EASY STARze który nie ma podwozia??? przy lądowaniu będzie walił czujnikiem o ziemie.

krzysiek_k1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, kurde widze tu na wideo akwarium pięknie wkomponowane w mebel warte samo w sobie napewno pare ładnych złociszy, więc nie żałuj na nadajnik/odbiornik, bo wszystko się zwróci, zresztą porządny nadajnik 1W + odbiornik w RangeVideo koszuje teraz już tylko 85 + 50 $ !!!!!

Skoro ten sprzęt wart 150$ ma latać w o wiele droższym modelu to chyba lepiej wydać od razu na porządny zestaw nadawczo odbiorczy, niż 2 albo nawet 3 lub i więcej razy tyle na nowy model po kraksie w winy zaniku sygnału (jeśli masz zamiar latać w goglach ;))

 

Aha

 

Jeśli kupiłeś ten nadajnik przez internet to masz 100% prawo zwrotu do 10 dni od daty otrzymania towaru (Polskie prawo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke poza tematem - jeśli kogoś interesuje akwarystyka roślinna- moje ukochane hobby to tu zobaczycie kilka moich prac:

 

http://kijanowski1.fotosik.pl/albumy/330429.html

 

a tu moje ukochane zwierzaki - krewetki słodkowodne - rosną do 2,5-3,0 cm

 

http://kijanowski1.fotosik.pl/albumy/358841.html

 

to akwarium z filmiku ma 400 L i jest to mój "flagowiec" - budowałem je sam łącznie z szafą, jest zupełnie zautomatyzowane - codzienne podmiany wody, dawkowanie nawozów, pomiary pH wody i jego utrzymywanie na stałym poziomie przez dawkowanie CO2, karmienie, zmienne w czasie natężenie oświetlenia - wszystko automatyczne. Tylko rośliny trzeba przycinać ręcznie;)

w chacie mam jeszcze 6 zbiorników z krewetkami które zarabiają na "latawce" - taka mała hodowla krewetek i mchów

Pozdrawiam

krzysiek_k1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechal dzisiaj do mnie HAL 2100 - możecie napisać jak to działa?? czyli jaki jest efekt pracy tego urządzenia??

To jest co-pilot,taki stabillizator dzialajacy na zasadzie kontrastu temperatury miedzy ziemia a niebem.Wykorzystano tam czujniki , bodajze termiczne (thermopila)

ale po zaniku sygnału model raczej nie zawróci??? tylko poleci dalej prosto omijając przeszkody ???

No zobacz, nieprawdopodobne,moj Hall 2100 tez nie robi tego :lol:

Do Easy Stara odradzam ten czujnik.O lotkach tez racze nie mysl-to pogorszy sprawe.

Czujnik Hall jest ok,ale ma swoje wady,w sloneczny dzien potrafil mi zrobic pol beczki-sam,nawet go nie prosilem o to :o

Nie wiem jak latasz dobrze czy tylko tak jak ja,czyli jakos tam lece :lol: ,ale zyroskopy , co-piloty juz przerabialem.Wazniejsza jest ciagla kontrola RC i prosty-samolatajacy model.Skupisz sie wtedy na relaksie a nie na pilnowaniu predkosci i lini horyzontu.To dosc wazne na poczatku.Chyba nawet najwazniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o HAL 2100 myślałem w tym kontekście:

- zanik sygnału VIDEO - włączamy HALa wolnym kanałem z aparaturu i czekamy czy odzyskamy obraz

- zanik sygnału sterujacego - model obniża lot i póbuje sam wylądować ( znaczy mniej się rozbić )( tu nie wiem czy to możliwe )

- lub przy zaniku sygnału sterującego FAIL SAVE podnosi model wyżej zataczając duże kręgi, może odzyskamy sterowność ( to do Waszej oceny )

 

to takie moje teoretyzowanie z poziomu laika

krzysiek_k1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim nie zabilem jednego dnia kilku modeli , tez tak myslalem-ze sie da.

Sie nie da,niestety.

- zanik sygnału VIDEO - włączamy HALa wolnym kanałem z aparaturu i czekamy czy odzyskamy obraz

Czyli losowo wybiera sie (najczesiej z wiatrem) ucieczke modelu.

Jedyna rada-miec zasieg TV i RC

Hall,owszem,ma regulacje czulosci kanalem z radia,ale jesli nie wiemy gdzie ucieka model,to coz nam po niej :(

- zanik sygnału sterujacego - model obniża lot i póbuje sam wylądować ( znaczy mniej się rozbić )( tu nie wiem czy to możliwe )

- lub przy zaniku sygnału sterującego FAIL SAVE podnosi model wyżej zataczając duże kręgi, może odzyskamy sterowność

Ten temat-Autopilot byl walkowany,dosc dlugo .Aby wykonac te operacje musisz miec pomyslunek na pokladzie,ktory sam zdecyduje co i kiedy zrobic.Hall nie mysli-tylko wykonuje-stabilizacje w dwoch osiach-tylko.To jest co-pilot.

Do w/w jest potrzebny autopilot.

Mam nawet autopilota z GPS-taki co sam wraca do domu,najczesciej z modelem-ale na spacerach.W locie bywa roznie.

Projekt przerosl mnie-zbyt zlozony.Lepiej oprzec sie na zintegrowanym rozwiazaniu.

Wroce do niego,jesli nikt nie podejmie tematu.

Na to przyjdzie czas , w swoim czasie.

Hall sie przyda, przy innym modelu.

Swoja droga , niezle sie przygotowales sprzetowo na te przygode z FVP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o takim nadajniku 2,4GHz

cena nadajnik i odbiornik z wysyłką 72$

 

Transmitter Specification :

Channel No : 4 selectable

Power consumption: 3000mW

Tx power:1500mW

Frequency : 2.4GHz

Video format : NTSC/PAL/SCREAM

Connector Interface: RCA

Power Supply:12v

Distance : 2000~3500ft (Line of sign)

Size:2"x2.5"x1"

 

200781213524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.