Skocz do zawartości

Koniec z www.stage6.com


-==PEGAZ==-

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety,idea byla dobra,tylko ludzie zawiedli,pakujac miliony filmow np. rysunkowych

albo cale filmy bez autoryzacji dystrybutora.Ostatnio ogladalem ,,Pana Michala'' :D

Tym ktorzy maja tam material, radze sciagnac go z powrotem do PC.

Pogadam z miejscowymi,skoro polecili te strone , moze znajda/znaja inny podobny.

Jak znajde (uzyje) dam znac,bo to dosc wazny instrument,nie tylko dla RC-CAM.

Pegaz, zgadza sie ,fajna byla stronka,lacze sie bolu z innymi uzytkownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nastepna srode bede widzial znajomka to mi da namiary.

Jakosc filmu podobna ale kosztuje ,ponoc 1 $ (jeden dolar :lol: ) jeden Gb.

To sporo pamieci.Oplata jednorazowa za kazdy Gb,nie roczna.Czyli tyle ile zajmiesz , tyle placisz-jednorazowo.Ponoc nie mozna zamieniac plikow.Jesli raz juz tam zanstalujesz,mozesz albo skasowac albo pozostanie tam.Wada sa reklamy i limity-chyba do 200Mb jeden plik.W dodatku player jest quicktime.

Pozostaje Metacafe,Vimeo i inne ciut lepsze od you tube

Gdyby ktos cos znalazl ciekawego,dajcie znac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tutaj znajduje się lista najbardziej znanych serwisów video. Pozostaje przetestować może znajdzie się coś co zastąpi stage6 :D

 

Przetestowałem:

 

300px-Dailymotion_logo.png

 

Rozmiar Video:

 

320x240 lub 640x480

 

Maksymalny czas trwania wideo:

 

20 minut (*)

 

Maksymalny możliwy rozmiar:

 

150MB

 

Formaty:

 

MP4 (H264), MOV, WMV, AVI

 

(*) można to jakoś zwiększyć ale już nawet czytać tego mi się nie chciało.... trochę sporo ograniczeń. Reszta ok - "normalny - czysty" full screen, Player Exportowalny, Polski język itp.

 

oraz

 

200px-Vimeo.png

 

i tutaj troszkę lepiej :)

 

Rozmiar Video:

 

do 1280x720 (czyli HD 720p)

 

Maksymalny czas trwania wideo:

 

brak

 

Maksymalny możliwy rozmiar:

 

500MB który jest jednocześnie limitem tygodniowym

 

Formaty:

 

asf, asx, avi, divx, dv, dvx, m4v, mov, mp4, mpeg, mpg, qt, wmv, 3g2, 3gp, 3ivx and 3vx.

 

Reszta jak należy czyli czysty full screen, Player Exportowalny, Ikonka Download (do pobrania możliwa wersja źródłowa - oryginalna!), Film na stronie wyświetlany za pomocą kodeku Flash (On2 VP6) wymagana zainstalowana wtyczka Flash Player, dobra jakość i szybki buffer.

 

Oczywiście wszytko za Free ;D

 

A tu takie małe porównanie rozdzielczości obrazu z YouTube lub VideoGoogle (320x240) do tego co oferuje Vimeo (stage6 umożliwiało trochę więcej bo 1920x1080 - ale to już tylko opcja ) :wink:

 

hd_sizes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja od siebie cos dodam.

Veoh-zarejestrowalem sie,filmik zaladowalem.

I tylko jeden-dalej zero reakcji na ladowanie-rozpoczete, wciaz na zero %.

Ponowna rejestracja, z innego emaila,to samo.Jeden film.Jest recomendowany przez Stagge6.Stracilem sporo czasu,bezuzytecznie.

 

Vimeo,ten juz uzywam

 

 

Ale...

sprawdzilem te super opcje i inne.Niestety,maksymalny plik laduje sie kilka godzin,plus kildziesiat minut na konwersje -ta, jest wyraznie to napisane plus zegarek ile zostalo do zakonczenia.Niestety-jest obnizana jakosc filmu-wyraznie.

Sprawdzilem na kawalku filmu ,,zyleta'' z dvd.

 

 

 

 

 

Ale jest swiatelko w tunelu.

 

 

http://www.megaupload.com/?d=NL1FJG8B

 

Znalazlem taki serwer-schowek, gdzie jesli wrzucimy film np.200 Mb, taki tez dostaniemy-na zasadzie sciagniecia pliku.Darmowe konto ma (jesli dobrze pamietam) az 50Gb.

Niedogodnosci-czas rozpoczecia sciagania 45 sekund (sztuczny postoj jesli konto darmowe)

Jesli chcemy sciagnac plik,trzeba wpisac kod na stronie-jest wyswietlany-takze w jezyku polskim.

Zalety-tak jak wlozymy-tak wyciagniemy.Zadnych ciec,zamiany, konwersji.Jesli film zyleta

taki tez obejrzymy-tu juz nie ma sciemy :lol2:

No i najlepsze-czas zaladowania lub sciagniecia jest realny-stala predkosc (niewielka 20Kb/s) ale stabilna,bez zadnych chec typu zaraz bedzie czy komunikatow ze juz za chwile ....

 

I wydaje mi sie ze to bedzie jeszcze lepsze miejsce niz Stage,gdyz nie wymaga zamiany na DivX.Przyjmuje praktycznie kazdy rodzaj plikow.

Nie tylko filmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Vimeo,ten juz uzywam

 

 

Ale...

sprawdzilem te super opcje i inne.Niestety,maksymalny plik laduje sie kilka godzin,plus kildziesiat minut na konwersje -ta, jest wyraznie to napisane plus zegarek ile zostalo do zakonczenia.Niestety-jest obnizana jakosc filmu-wyraznie.

Sprawdzilem na kawalku filmu ,,zyleta'' z dvd.

 

Właśnie załadowałem dwa filmy 37MB i 88MB :) Jakość rzeczywiście jest przycięta (tego nie było na stage6 - tam oglądało się film źródłowy) ale wszystko poszło wyjątkowo sprawnie. O tych zegarkach co piszesz to ja zawsze miałem kłopot a tu pierwszy raz nie :)

 

Jedno co ciekawe to opcja Download która pozwala pobrać plik źródłowy filmu (czyli ta sama jakość itp co umieszczało się na stronie). Film 88MB ściągnąłem w ciągu 10min ze średnią prędkością ok 200kb/s co już megaupload wali na łeb choćby dla tego iż tam nie ma podglądu co się ściąga. Druga sprawa tycząca megaupload to pod tym względem zdecydowanie lepiej spisuje się rapidshare.com. Co prawda max wielkość pliku to 100MB (darmowe) ale prędkość pobrania jest naprawdę stała i bardzo wysoka.

 

Dla przykładu jeszcze ten sam film (jakość DVD) na VideoGoogle i na Vimeo i tu do pobrania źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.